Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

bemudski trougao, stounhedz, rongo-rongo, naska, piramide...
mislim da ne postoji osoba na swetu koja nije tzula za owa mesta i koja misli da zna poneshto o njima... a da li je to zaista tako? da li je bermudski trougao fenomen ili samo splet morskih struja, da li su duridi napravili stounhedz i da li je sluzio za to shto se misli... zashto na uskrshnjem ostrvu ima statua, ko je na nekoliko kvm u Peru na viroavni Naska nazvrljao masu kontura vidljivih samo iz vazduha... ko je zaista napravio piramide... loh nes, mit ili legenda, shta zapravo znao o svim ovim mistitznim mestima?
u sushtini nishta, iako swe znamo...
Zao mi je ali...dodjoh,vidjeh i odoh jer ne znam da li je zaista na kraju naziva teme smisljeno stavljen upitnik ili je bilo slucajno.... lol

Ako je smisljeno....nemam sta da kazem wink
Cekajte, idem i ja!!!
Zao mi je ali...dodjoh,vidjeh i odoh jer ne znam da li je zaista na kraju naziva teme smisljeno stavljen upitnik ili je bilo slucajno.... lol

Ako je smisljeno....nemam sta da kazem wink

a ako nije? wink
mislim da ne postoji osoba na swetu koja nije tzula za owa mesta i koja misli da zna poneshto o njima... a da li je to zaista tako? da li je bermudski trougao fenomen ili samo splet morskih struja, da li su duridi napravili stounhedz i da li je sluzio za to shto se misli... zashto na uskrshnjem ostrvu ima statua, ko je na nekoliko kvm u Peru na viroavni Naska nazvrljao masu kontura vidljivih samo iz vazduha... ko je zaista napravio piramide... loh nes, mit ili legenda, shta zapravo znao o svim ovim mistitznim mestima?

shockshockshock Ovo nije bilo maloprije!

Sad sve ima drugi sdmisao....

Sve u svemu...priroda i ljudski faktor! Bar ja na to tako gledam.
Cekajte, idem i ja!!!

shockshockshock Ovo nije bilo maloprije!

Sad sve ima drugi sdmisao....

Sve u svemu...priroda i ljudski faktor! Bar ja na to tako gledam.

kako bem te nije bilo malopre... wish redosled postova wink
O većini misterija se većina toga bitnog zna . . . samo nisu svi čuli za to. lol (pr. Kod nekih piramida je nađeno naselje i groblje onih koji su gradili)

Mene malo više čudi kako se toliko zna o Mayama kada je posle njih ostalo svega nekoliko knjiga.
O većini misterija se većina toga bitnog zna . . . samo nisu svi čuli za to. lol (pr. Kod nekih piramida je nađeno naselje i groblje onih koji su gradili)

Mene malo više čudi kako se toliko zna o Mayama kada je posle njih ostalo svega nekoliko knjiga.

kako su gradjene piramide?
malo mi smeshno deluje da je neko wukao par hiljada km tone i tone kamenih blokova...zarad grobnice... 'efekat piramide'... zashto bi grobnica imala bilo kakaw drugi efekat...
Koliko znam pronađene su rampe preko kojih se dopremalo kamenje.

E s'd za sam način imam 2 podatka. Nešto se forsira vuča preko drvenih saonica, mada je meni elegantnije rešenje preko kotrljanja, a negde naleteh da su naleteli na maketu dela koji je bio kao odsečak kruga, pri čemu bi dužina odsečka bila jednaka užem delu kamena. Spoje se 4 kom. oko kamena, omota kanap i kao kada se vuče kalem konca.

Što se samog "efekta" tiče tu postoje špekulacije . . . indikativno je da raspored piramida je identičan rasporedu sazvežđa (mislim) Orion.

A kakvog smisla ima Paretneon? Wink
swe to ok... zwanitzna nauka tako dozivela gradnju piramida... samo po meni dosta toga tu ne pije vodu... teren prvo... tzime god vukli, teren je peskovit...
Koliko znam pronađene su rampe preko kojih se dopremalo kamenje.

E s'd za sam način imam 2 podatka. Nešto se forsira vuča preko drvenih saonica, mada je meni elegantnije rešenje preko kotrljanja, a negde naleteh da su naleteli na maketu dela koji je bio kao odsečak kruga, pri čemu bi dužina odsečka bila jednaka užem delu kamena. Spoje se 4 kom. oko kamena, omota kanap i kao kada se vuče kalem konca.

Što se samog "efekta" tiče tu postoje špekulacije . . . indikativno je da raspored piramida je identičan rasporedu sazvežđa (mislim) Orion.

A kakvog smisla ima Paretneon? Wink

partenon... werowatno isti smisao kao i piramide i mnogo toga iz tog razdoblja... sluzi netzemu... samo...kome? shock
E jbg. lol Pa odgovorio sam na to pitanje i htedoh već da sednem. lol
Kao što rekoh u podnožju velike piramide je pronađena rampa (tačnije njen početak). Ugao odgovara (proverili empirijski) da mogu ljudi da vuku kamen do vrha piramide. A sama rampa je bila na vrhu (gornjem (gaznom) delu) od povezanog drveta, tako da su radnici mogli da imaju upor za noge, a i sama rampa je dobila na čvrstini.

Uostalom, neki tip je napravio "proračun" u MS Projectu i ustanovio da taj posao može da uradi 20 000 ljudi za 10 godina. (mislim da nisam loše zapamtio cifre).
swe to stoji... nautzno potwrdjeno... ae owako... piramide...kada pravljene? naslutjuje se... ne zna se tatzno...stounhedz? isto... a tek naska? to se ni ne naslutjuje... onako bzvz powezi te tri tatzke na zemlji...
Piramide oko 4500 g. pr.n.e. Mada neki vidovljak je tvrdio i 11 500 g. pr.n.e. a ima nešto osnova i za to.

A za povezivanje tačaka . . . a'e kasnije imam nešto da šmirglam na terasi, a već se smrkava. :D Wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:42 pm.