Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Danas sam gledala na tv jedan prilog o decaku koji boluje od raka i nije mu jos mnogo ostalo, zelja mu je bila da jos jednom vidi sneg i Bozic kao takav, pa su mu roditelji i prijatelji kupili kamion snega i doneli mu zimu u dvoriste, ukrasili jelke pevali Bozicne pesmice i delili paketice...to me je inspirisalo da i vas priupitam, ne konkretno kada je sopstveno dete i ne daj Boze takva bolest u pitanju, ali koliko onima koji su vam dragi cinite da budu jos srecniji i zadovoljniji, da li ste nekome ili biste nekome "doneli" na vrata ono sto zeli a nema mogucnosti da sam sebi priusti iz ne bitnih razloga?
eh...
da,volim da ljude oko sebe , bar pokusam uciniti sretnima.Bilo poklonom, ispunjenjem moguce zelje...ili samoosmijehom...razgovorom....
ali nisu vise ni vremena kao sto su bila,srecu vise i ne cine male stvari (mislim na ogromnu vecinu).Pitaj sada nasu fotumsku familiju ...sta ih cini sretnima ili sta bi ih ucinilo sretnima?
Istinu ce da kazu samo u onom dijelu da su zdravi i oni i njihovi bliznji.Ostalo ce velika vecina da slaze...da ih sretnima cine male stvari.
Kad si bolestan imas samo jednu zelju...da ozdravis! A u protivnom... roll

Radeci u poslu koji sam radila i koji radim...zapravo sam vidjela koliko ljudi nemaju i koliko ne znaju sta imaju!! Oni koji nemaju...uglavnom imaju samo jednu zelju,da ozdrave! A oni koji imaju,imali su nisu znali.....da ce doci do samo jedne zelje :?
Cekajte, idem i ja!!!
Trenutno ginu ljudi oko mene uglavnom od raka. Gubim i neke net prijateljice iz slicnog razloga. Mislim da smo izgubili i sa ovog sajta clanicu na isti nacin, necu vam reci koju.

Ne, nikada u zivotu ne bi doneo kamion snega svom detetu na prag. Dao bi joj svakodnevnu brigu i zagrljaj. Izmisljali bi milijon razloga za smeh i ljubav. uveren sam da ne bi toliko vapio za tim kamionom. A pare za kamion snega bi potrosio u dobrotvorne svrhe, za pomoc nekoga ili nekoj organizaciji za borbu protiv raka.

Nego, ako imas jedno dete, i nije tako strasno, posle upucas sebe u glavu i .
Veci je problem kada imas dvojicu, moras i dalje ziveti za onog drugog.
A najveci je problem kada ti dete urla od bola i ne zeli ziveti. Da li da mu pripomognes u finalnom koraku? Znam majku koja je to ucinila. Dobila je godinu dana uslovnog.
Da sam te sreće da živim bar u kAnadE, izveo bih te na večeru i pored živog muža učinio te sretnom. 8) Samo bi jeli i pričali.
Nema gore situacije za roditelje od ove koju si navela, Blondika. Nema te stvari koju ne bih ucinila, a da je u mojom moci.

By the way, ne menjaj ovaj avatar, odlican ti je.
Moja mama obicno kaze: "Zdrav covek ima hiljadu zelja, bolestan samo jednu."
Na zalost je tako. Wink
Sta sam spremna uciniti za one koje volim? Mnogo (bili oni zdravi ili ne, daleko bilo za ovo drugo).
Sta mene cini srecnom? Spoznaja, da volim i da sam voljena (mislim, na ljude koji mi znace, neka su oni meni zivi i zdravi). Wink
Mnogo puta covek zeli dobra kola, stan, stvari... ali svi znamo, da je te vrste "sreca" kratkotrajna i da se stvari zasitimo. Wink
eh...
da,volim da ljude oko sebe , bar pokusam uciniti sretnima.Bilo poklonom, ispunjenjem moguce zelje...ili samoosmijehom...razgovorom....
ali nisu vise ni vremena kao sto su bila,srecu vise i ne cine male stvari (mislim na ogromnu vecinu).Pitaj sada nasu fotumsku familiju ...sta ih cini sretnima ili sta bi ih ucinilo sretnima?
Istinu ce da kazu samo u onom dijelu da su zdravi i oni i njihovi bliznji.Ostalo ce velika vecina da slaze...da ih sretnima cine male stvari.

Radeci u poslu koji sam radila i koji radim...zapravo sam vidjela koliko ljudi nemaju i koliko ne znaju sta imaju!! Oni koji nemaju...uglavnom imaju samo jednu zelju,da ozdrave! A oni koji imaju,imali su nisu znali.....da ce doci do samo jedne zelje :?

ja sam neizlecivo bolestan...daj mi...samo malo...
eh...

ja sam neizlecivo bolestan...daj mi...samo malo...

Mislim da ova tema nije za ovakve i slicne upadice, jajakobaja. Dajmo malo postovanja za ozbiljne teme, pogotovo s ovakvim sadrzajem.
hvala draga postovana Vockice, uze mi rec iz usta :D
sad mi neizlecivo bolesni moramo slusati Vasa sazaljenja?
ma samo prizivajte...
sad mi neizlecivo bolesni moramo slusati Vasa sazaljenja?
ma samo prizivajte...

Ajde se bar kod jedne teme suzdrzi od glupih upada.

Vratimo se na temu.

Da, bez razmisljanja bih pomogla i obradovala osobu, naravno koliko mi mogucnosti dozvoljavaju. A ne daj boze da je rodjeno dete u pitanju ....
Nisam nikad bio u prilici da nekome ispunjavam poslednje zelje i ne daj boze.
Obicno kad sam neispunjen ili nesrecan iz nekog razloga dobijem zelju da ispunim nekom zelju. Narocito ako ispunjenje te zelje meni ne pretstavljaneki velik problem a znam da osobi kojoj ispunjavam nije neki hir vec iskrena zelja. KAd to uradim osecam kao da je deo te njene srece presao na mene.
Sta je to sto nas sprecava da i bez krajnje nuzde ili nazovite kako god hocete to, ispunimo nekome jednostavnu zelju koju mozemo, ne zele svi avione kamione, mali ljudi kao mi imaju male zelje... :?:
Neko kakvu god da mu ispunis zelju bice nezadovoljan ili nezahvalan, takvima i ne vredi ispunjavati zelje...
Ponekad i samo iskren stisak ruke vredi neizrecivo.Nikad o takvim stvarima se ne dvoumim.Za nas su to uglavnom sitnice,ali nekome mnogo vrede.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:53 pm.