Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Srbija je na putu ka EU.
Čitajući novine i gledajući televiziju svakodnevno smo takoreći "zatrpani" argumentima koji nas kao obične ljude i građane ove zemlje očigledno usmeravaju ili treba da usmere ka zaključku da je taj put dobar za našu državu i za naš narod i da sve to treba podržati. Retko ili nikako smo u prilici da čujemo i onu drugu stranu, takozvane "evroskeptike" pošto su oni nekako u našim medijima skrajnuti.

Priznajem, sve do nedavno sam i ja pripadao kategoriji tzv. evroentuzijasta, ali sam počeo da se predomišljam i sad sam u dilemi, što bi se reklo ni ovamo ni tamo. Verujem da na ovom sajtu a i šire posmatrano ima i drugih ljudi koji su u sličnoj dilemi.

Isto tako verujem da na ovom sajtu ima ljudi koji su već opredeljeni kao "evroskeptici" kojima se i ne pruža baš tako često prilika da pred širim auditorijumom obrazložE svoje stavove ili iznesu razmišljanja na ovu temu.

DakleM...

Koji su to razlozi ili argumenti zbog kojih bi jedan običan čovek i gradjanin u Srbiji u današnje vreme sa opravdanjem trebalo da bude "evroskeptik"?
Čime to jedan opredeljeni "evroskeptik" brani i obrazlaže svoj stav da Srbija ne treba da udje u EU?

Od 01.01.2010. godine se najavljuje vizna liberalizacija za građane Srbije kada se radi o zemljama EU. Ako se to i dogodi vladajuća garnitura u Srbiji će naravno nastojati da tu okolnost kao ustupak od strane EU maksimalno politički valorizuje kod građana. Mene zato interesuje, koliko vama lično i stvarno znači ta vizna liberalizacija? Daj Bože da grešim ali se meni sve nešto čini da će vizna liberalizacija uslediti kao jedan sitan ustupak Srbiji za ono što sledi dva ili tri meseca nakon toga, a to znači tokom proleća 2010. godine kada Međunarodni sud u Hagu treba da donese odluku povodom inicijative Srbije za davanje mišljenja o legalnosti proglašenja nezavisnosti Kosova. Uopšte ne sumnjam u to da je i taj sud pod političkim uticajem velikih zapadnih sila i da će odluka biti u korist kosovskih Albanaca, čime će status Kosova i konačno biti zacementiran i u međunarodno pravnom smislu. A uz viznu liberalizaciju Srbija i srpski narod bi samo trebalo da sve to malo lakše "progutaju" i "svare", pošto će im se eto pružiti prilika da nesmetano putuju. 8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:41 pm.