Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Kaznjavate li svoju decu,ili jeste li vi bili kaznjavani? U zemlji u kojoj ja zivim je od 2000.godine zvanicno usvojen zakon " Pravo na nenasilno vaspitanje" po kome su , fizicko kaznjavnje, dusevno maltretiranje i tome slicno, nedozvoljeni; konkretno Shamar-zabranjen, novcana kazna do 5 godina zatvora; udaranje deteta sa prutom ili kaisem i tome slicno-do 10 godina zatvora;zabrana izlaska ukoliko je vremenski ogranicena je dozvoljena, i dozvoljeno je dzeparac skratiti ali ne i ukinuti; kucni pritvor,vezivanje - zabranjeno; zabrana gledanja tv je dozvoljena kazna. "Konsekvence i granice su vazne i u redu, ali ne nasilne"kaze jedna ministarka iz drustva za zastitu dece, kakva su vasa iskustva?
da, fizicki kaznjavam kada je potrebno, desilo se par puta...
smatram da roditelji koji ne kaznjavaju fizicki, pribegavaju emocionalnom kaznjavanju, sto moze imati katastrofalnih posledica.
zato moje dete uvek zna da ce dobiti po turu ako nastavi, i zna da ga neizmerno volim i onda, te necu nikad odbiti zagrljaj ili bilo kakvo drugo priblizavanje.
tako odlicno funkcionisemo, deca su mi ko deca, vragolasta, ziva, u sustini dobra, a sama kazna je daleko od toga sto se napominje u zakonu...
vrati staru fotku...od juce....sad nas kaznjavas...
kaznjavam...ne tucem...
jos nisu zasluzila....
smatram da roditelji koji ne kaznjavaju fizicki, pribegavaju emocionalnom kaznjavanju, sto moze imati katastrofalnih posledica.
zato moje dete uvek zna da ce dobiti po turu ako nastavi, i zna da ga neizmerno volim i onda, te necu nikad odbiti zagrljaj ili bilo kakvo drugo priblizavanje.
tako odlicno funkcionisemo, deca su mi ko deca, vragolasta, ziva, u sustini dobra, a sama kazna je daleko od toga sto se napominje u zakonu...

I jedno i drugo je kaznjavanje i ostavlja trajne posledice, tvoje dete uci na primer da je u redu tuci onogo koga volis ako ti ne odgovara njegovo ponasanje :?
smrc, smrc, smrc, ja kao mala sam dobijala batine samo take....i vid, traume se jos vide, luda..... crycrytwisted

ima tema vec na isti fazon, ali opet da se ponovim ...moje dete ima 14 punih godinica i do sada ni jednu kaznu (cak ni onu nema izlaska, nema drustva, nema kompa, nema TV, nista od toga, kada dobije jedninicu ni tada...nikako)!!!!!!!
I nadam se da ce tako i da ostane....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
obicno mame tuku...zamisli mama ne moze slobodno da kucka...i pljus...

jaoooooo, zbog ove izjave.... tukal bih te ko vola u kupusu sada !!!!
twisted
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
nisi rekla el dozvoljeno mlatiti decu palicama za bejzbol posto prutom ne moze

ako ne moze palicom za bejzbol da odvalim fosnu jednu jer se svabe toga sigurno setile nisu
Ima smisla ovo shto je u uvodnom postu napisano.

Nemam decu, ali sam ih imala puno u okruzzenju i na vishe dana kod mene... Nisam nikada imala problem da razgovorom reshim novonastalu situaciju.
Jedino sam sklona da mislim da kada je dete malo i ne razume shta mu se govori, neka packa po ruci da ne dira npr. vreo shporet ne bi bila na odmet...

Toliko od mene... Smile

ako ne moze palicom za bejzbol da odvalim fosnu jednu jer se svabe toga sigurno setile nisu

"udaranje deteta sa prutom ili kaisem i tome slicno-do 10 godina zatvora" izgleda sam rekla

"udaranje deteta sa prutom ili kaisem i tome slicno-do 10 godina zatvora" izgleda sam rekla

fosnu nisi pomenula nije slicna prutu a odlicna je za ubedjivanje
i dece i omladine a vala i matorijih
. . . U zemlji u kojoj ja zivim je od 2000.godine zvanicno usvojen zakon " Pravo na nenasilno vaspitanje" po kome su , fizicko kaznjavnje, dusevno maltretiranje i tome slicno, nedozvoljeni; konkretno Shamar-zabranjen . . .

Čuo sam priču kako prošlog leta dođe par sa dvoje dece iz TakoNeke zemlje i na Surčinu, koliko izađoše iz aviona . . . PLJUS - ovo ti je zbog onoga što si uradio . . . PLJAS - a ovo je zbog onoga, PLJAAAS - a ovo je zbog . . . . . . i to parelel slalom, tata jedno dete, a mama drugo.
Smatrate li da takve kazne(na kazne) treba uvesti u zakon svake zemlje? Da li bi se tako stalo na kraj zlostavljanju dece?
Smatrate li da takve kazne(na kazne) treba uvesti u zakon svake zemlje? Da li bi se tako stalo na kraj zlostavljanju dece?

pod hitno..i bez odlaganja.

ja sam jutros kaznio komšino dete..tri puta. 8)
i sad sam u dilemi da li sam kaznu zaslužio zakonsku roll
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:59 pm.