Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ovu temu sam otvorio da bi se nekako prosirilo na medije da i u nasoj zemlji postoje dosta ljudi koji prave trance, techno, drum'n'base, progresive trance, itd..., a ne samo narodnjaci i zabavnjaci.
Zao mi je sto dosta mladih koji se bave elektronskom muzikom ne mogu da se probiju do nekih media da ljudi cuju za njih(radio,novine,tv...), a da ne pricam o snimanju albuma...znaci nema sanse cry

Da nam drzava dozvoli da snimamo albume kao sto to rade Cosmic Gate, Bismark, Traveller, Roland Klein, Da Hool, Members of MayDay...itd, mnoga vrata bi se otvorila za mlade 8) wink

Sta vi mislite o svemu tome?
ako ovi gore nemaju sise i noge ko turbo pevajke...hm, pa nema sanse....to je istina, nazalost...
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
to nema nikakve veze kontrasice, u pitanju je tvrdoglavost nasih ljudi...al nema veze dobice oni svoju sansu kad-tad...posto sam i ja u tom pravcu muzike sto je i normalno da ih podrzavam wink
to nema nikakve veze kontrasice, u pitanju je tvrdoglavost nasih ljudi...al nema veze dobice oni svoju sansu kad-tad...posto sam i ja u tom pravcu muzike sto je i normalno da ih podrzavam wink

a cek onak, zasto spominjes da se ne mogu probiti do nekih medija, zato sto ljudi sviraju to sto sviraju i nemaju sise(tj, nije im poenta da izbacuju svoje atribute, vec da pokazu svoj kvalitet poslom kojim se bave, u ovom slicaju muziku koju sviraju), eto , vidis kao je vazno, a ove sto imaju sise probiju se samo tako, msm, izbace dekolte i evo ih vec na TV....

elem, pocela je neka emisija, mislim da se zove nesto kao otkrivanje talenata, sta mislis, koliko mladih, koji nisu u fazonu turba i narodnjaka ce proci...sipak....
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
pa to je zato sto taj pink forsira narodnjake...sto je jako debilno sa moje strane...treba svakom dati sansu!
umetnicko ime?
ne prepoznajem te...
volim da slusam elektro...
ima i nas starijih koji volimo svetske trendove...muzicke...
pa nisam ja profi pa da me cujes negde...polako...ima vremena wink
Pa prvi koji je uspeo da stvori veštački zvuk je sovjetski naučnik Teremin i njegov izum recimo koriste iz grupe Nine Inch Nails na koncertima. Bilo je nekih proba još šezdesetih godina ali tek sa Žan Mišel Žarom i Kraftverkom počinje renesansa elektronskog zvuka. Tada se to zvalo elektronska muzika ali po današnjim kategorujama ono što je izvodio Žan Mišel Žar spada u ambijentalni trens.

Tehno kao izraz počinje da se javlja od '90 i to potiče od grupe U97 koja se proslavila muzikom za film Das Bot.

Ja pratim taj zvuk od samih njegovih korena tamo sedamdesetih a posebno mi je bila zanimljiva pojava rejva i to hard kor i hepi hard kor pravaca (izdvojio bih DJ Delirijum).

Lepa tema Smile
ja sam laik...samo cuvam karte sa exit...deci...
ja sam isto jako dugo slusalac elektronske muzike, stvarno ima dosta dobrih grupa i DJ-a, zahvaljujuci internetu pronasao sam dosta hitova iz '90-ih godina 8)
Verovatno si slušao i elektro pop, prvi su bili Soft Cell (pevač Mark Almond, posle bio u Bronskom Bitu pa iza toga solo), pa nešto kasnije Yazoo, Fashion, Depeshe Mode. Danas još samo Depeshe Mode rade ali što je prirodno odstupili su malo od izvornog zvuka.
to je extra sa tvoje strane, posto inace od disko muzike poticu ostali pravci elektronske muzike, ja imam nekoliko pesama koje mi se svidjaju iz '80-ih Smile
opet kasnim sa odgovorom, stvarno moram da posetim Boris Bekera wink
Pa nisu oni Disko uopte, bez obzira što su se slušali po diskotekama. Pojava Strit Bita, iza koga sledi Brejk Dens, u Americi je neminovno odvao klasični disko sa scene. Tako da su Dona Samer, Bi Džiz, Tom Džons i ostali morali da odu. Tom Džons se izvukao i imao je stalnu teznu u Las Vegasu što mu je omogućilo da ostane u formi i da se uspešno vrati na scenu. Skoro je izbacio nov album i on je najstariji izvođač na svetu koji je izbacio album sa skroz novim pesmama.

wink
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 9:13 am.