Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Juce je savet ministara Evropske unije zvanicno doneo odluku o stavljanju Srbije na belu sengensku listu koja ce poceti da se primenjuje od 19. decembra( sv Nikola ) ove godine. Gradjani ce sa novim, biometrijskim pasosem ( sta je sa onima koji jos imaju stari, plavi, da li ce njima trebati viza ipak?), moci "sobodno" da putuju u 29 zemalja EU kao i Svajcarsku, Island,Norvesku i Lichtenstein, takodje i u Rumuniju, Bugarsku i Kipar iako nisu potpisnice sengeskog sporazuma.Gradjani ce moci da provedu tri meseca (90 dana) u kontinuitetu u nekoj EU zemlji, da bi naredna tri meseca morali da se vrate i provedu u Srbiji, dakle polugodisnje tri meseca se moze boraviti u nekoj EU zemlji sa pauzom od tri meseca. Sta ovo znaci za vas, radujete li se "slobodnom kretanju" ili je i ono ograniceno finansijama pa dodje ko "kiselo grozdje"? rollwinklol
Ko je mogao da putuje putovao je i ranije.
Ja sam putovao i sa starim pasoshem i cekao na vizu i to mi nije
bilo problem.
Tako da sem poena aktuelnih politicara niko posebno ne profitira ovim
spektakularnim uspehom.

I sexy dear, EU ima 27 clanica sa prijemom Bugarske i Rumunije ne 29!

wink
a dje da putujemo kad ce ne poapsit cim izadjemo preko grane lol
Slazem se dear Real, ko je mogao da se preciznije izrazimo imao, taj je i ranije putovao, a sto si se uhvatio za broj bre, mozda ja to predvidjam shock ...znas ono ...javlja mi se winklollol
Ne bi se ja hvatao nego se plasim da ces mi na isti nacin
ukrasti i centimetre(onoga sto volimo da merimo) oops te
trajno naneti stetu neogranicenim fizickim potencijalima. wink
Ao mene cenat da ukrade nema ga pola... lollol
Ne bi se ja hvatao nego se plasim da ces mi na isti nacin
ukrasti i centimetre(onoga sto volimo da merimo) oops te
trajno naneti stetu neogranicenim fizickim potencijalima. wink

Bre Realni, vish da dodajem, ne sekiraj se, Tica nece da primeti winklollol
hahhahha...jutros ste raspolozeni,odlicno! Da i ja popijem kafu sa dragim ljudima winkwink

Ja sam negdje rekla ,na nekoj temi...sad ce da bude vise povratnika iz inostranstva koji su tamo cucali i cuvali papire nego sto ce da bude odliv stanovnistva. Ko je putovao turisticki, putovace i dalje. Da, mora biti biometrijski pasos za odlazak u EU, i mi ih imamo ali izmjene se jos uvijek priznaju s tim da su kod vas iskljucivi u tome.
Na Zapadu posla ni od korova(ima ono ali nema za ove koji su do sada sjedili u nasim ex zemljama i mastali kako se tamo lova kupi lopatom. Oni zamisljaju da je otici tamo...bogatstvo.A opet....ja koliko vidim zaposleni ljudi u EU koji imaju rodbinu u nasim drzavama su smuseni i neraspolozeni jer svaki dan ocekuju posjetu kojima se malo ko raduje.Od svega se djeca raduju dolasku roditelja i stambeno zbrinuti momci djevojkama i obrnuto, a ostali....hahahahahah...ma to treba vidjeti!

Oni koji rade, nemaju vremena ni da jedu a oni koji ne rade nemaju ni uslova da ugoste gosta duze od dva dana.
Cekajte, idem i ja!!!
Svakog gosta tri dana dosta lol a koce to izdrzat bahanalije :D
Svakog gosta tri dana dosta lol a koce to izdrzat bahanalije :D

Pozovi me da vidis lol
Cekajte, idem i ja!!!
Oni zamisljaju da je otici tamo...bogatstvo.A opet....ja koliko vidim zaposleni ljudi u EU koji imaju rodbinu u nasim drzavama su smuseni i neraspolozeni jer svaki dan ocekuju posjetu kojima se malo ko raduje.Oni koji rade, nemaju vremena ni da jedu a oni koji ne rade nemaju ni uslova da ugoste gosta duze od dva dana.

I ti to sve znas ziveci u Banja Luci? :D Zaista interesantno vidjenje stvari.
Reci cu ti iz prve ruke, da uopste nije tako. To je vise tvoje zamisljanje situacije ovde. Wink
Bez zamerke ali na stvari gledas jako negativno ili polazis od same sebe.

Bez zamerke ali na stvari gledas jako negativno ili polazis od same sebe.

Nema zamerke jer ja uvek polazim od same tebe.

Msm ljudi zive, rade ko moze uziva i sve naj...

Nije da je lose ici bez viza i ne maltretirati se ali ako nemas love
mozes bez vize i sa geo - bio - pasoshem u PM.

Ali, s druge strane - ako mladi zele da putuju - moraju se odreci
komformizma koji ocekuju: smestaja po hotelima, aviona...

Naravno, starijim ljudiam je neprikladno da se tako vucaraju.

Ja sam putovao skoro ako klosshar i spavao po parkovima, autobuskim stanicama i kada sam pricao ljudiam oni se smejali.
No, ja videh sveta a oni nece jer su gledali Blejka Karingtona.
wink

P.S. zlico, ako vidis nekog prosjaka ispred svoje bljestave firme -
baci mu koji evro jer to sma mozda ja. arrowwink
cim ovi silni mladi nagrnu napolje, bit ce vise radnih mesta kod kuce... lol

ove godine sam prvi put zazalio sto nisam ranije otisao na zapad da zivim...
a 2x sam pomislio, da li da odem u USA sada...
na kraju nisam, glupo mi da ovde predam karijeru a tamo zivim lepo, mirno, ali sve iznova poceti... skoro... nikad necu prezaliti... nikad...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:40 am.