Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Nema goreg osecanja roditelja, nego pokloniti detetu igracku, koju ce on ostaviti za pola sata i nikada vise nece pogledati.

Sta poklanjate svojoj deci?

Ima li poklon svoju minimalnu vrednost? Mozete li pokloniti detetu igracku od na pr. 1 Eura ili nesto sto ste sami napravili? Mora li poklon da ima svoju fizicku i novcanu velicinu?

Da li bi se vase dete radovalo i nekom manjem poklonu ili i ono ocekuje brdo cokolade i masu igracaka za poklon?

I na kraju smatrate li da previse poklanjamo deci, da ona ne znaju ceniti ono sto dobiju jer tek sto nesto pozele, vec im se i ispuni zelja.
Uh, ako je prva rečenica tačna . . . ja sam bio dete koje je izazivalo mnogo loših osećanja kod roditelja.

Zahtevao sam (za to vreme) komplikovane igračke, a pažnju su mi privlačile dok ih rastavim i razumem kako rade. Čak nisam osećao potrebu ni da ih sastavim posle "operacije". oops

p.s. Možda je pravedno da sada 1/3 vremena provodim sastavljajući ono što su druga "deca" polomila, a pri tome uopšte ne razumeju kako to radi. rolllol
Ja kupim jedno kinder jaje i podele na 3 dela, ma ne razbacujemo se, a oni se svadjaju oko toga koje ce da sastavi, a koje ce da sakrije neki deo, jako se naljutim ako neko proguta neki delic, jer onda su to bacene pare, a i igracka nam bude cesto sakata, tako da se ja ne zalim na potrebe i izbor igracaka...sve u jednom jajetu ima lollollollollol
I da dodam, zaokupi im paznju prilicno dugo ta svadja, jer su svi tvrdoglavi lollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
To znači da ne poznaješ baš želje svog deteta, ili malo vremena provodiš sa njim...
cry

Izvini, na iskrenosti roll

I nije bitna cena, nimalo, njima to ne znači ništa.. wink
Dzoni
Koliko se secam poslednji put sam obecao cerci kao poklon :
malog brata....
Pre neki dan ona je napunila 28 godinica,(ima 2 kceri, mladja nepune 4 godinice), a njen poklon za par meseci treba da napuni 24....
Ja je podsetih na to i rekoh da treba i ona sada tako nesto da pokloni svojoj deci....
a ona ce:
"E, matori, ostao si i dalje lud".... roll

Ma zna tatko to, ali nisam "zbunjen", odgovorih.... :D
Koliko se secam poslednji put sam obecao cerci kao poklon :
malog brata....
Pre neki dan ona je napunila 28 godinica,(ima 2 kceri, mladja nepune 4 godinice), a njen poklon za par meseci treba da napuni 24....
Ja je podsetih na to i rekoh da treba i ona sada tako nesto da pokloni svojoj deci....
a ona ce:
"E, matori, ostao si i dalje lud".... roll

Ma zna tatko to, ali nisam "zbunjen", odgovorih.... :D

E to je lepo lollollol
Dzoni
Nema goreg osecanja roditelja, nego pokloniti detetu igracku, koju ce on ostaviti za pola sata i nikada vise nece pogledati.

Sta poklanjate svojoj deci?

Ima li poklon svoju minimalnu vrednost? Mozete li pokloniti detetu igracku od na pr. 1 Eura ili nesto sto ste sami napravili? Mora li poklon da ima svoju fizicku i novcanu velicinu?

Da li bi se vase dete radovalo i nekom manjem poklonu ili i ono ocekuje brdo cokolade i masu igracaka za poklon?

I na kraju smatrate li da previse poklanjamo deci, da ona ne znaju ceniti ono sto dobiju jer tek sto nesto pozele, vec im se i ispuni zelja.

Svom detetu poklanjam ono sto znam da ce se bas s tim igrati ali prevashodno ga saslusam da vidim sta je to sto ce ga zanimati. Ako sam u mogucnosti prijustim mu, ako je rec o skupljoj igracki. Mada u njegovim godinama, cena ne igra nikakvu ulogu.

Mi smo sad, na primer, u fazi kad skupljamo figurice Code Lioka.
lol IJesu malo skuplje, ali cena je ne bitna , kad vidim njegov osmeh i kad vidim kako ih cuva :D

A to da li deci poklanjamo previse, mislim da da. Setite se samo koliko smo mi igracaka imali a koliko sad oni imaju. I sta je nama falilo sa par igracaka? Nista.
Ma sad dok je malo i nije teško pokloniti nešto detetu ali biće nezgodno kad poraste. Gde tada da parkiraš poklon ako je gužva oko zgrade?

Nema nekog pravila za poklone, najbolje je da se prati zanimanje, neki lik iz stripa ili crtanog filma. Uvek su se dobro pokazale one igračke za podsticanje stvaralačkog duha kao što su recimo Lego kockice.
Tacno, treba razvijati kreativnost kod deteta a kockice su najbolje za to.
Nista prijatnije nije nego kada vidim radost u njegovim okicama kada ugleda igracku koju je zeleo.. :D
pivce za zivce
(http://www.freewebs.com/nasagora/bata.jpg)
Ne valja deci kupovati bas sve sto pozele. Ja se od mojih par lutaka nisam odvajala kad sam bila klinka. Danas deca na raspolaganju imaju mnogo igracaka i brzo im dosadi skoro svaka nova koju dobiju. Prvo im treba pruziti ljubav,igrackama i poklonima nju ne mozemo da nadomestimo.
Pored ljubavi koju treba deci nesebicno davati, neophodno je zbog njihovog razvoja a u zavisnosti od njihovih godina birati kreativne igracke, koje ce zagolicati decju mastu, logiku, pokrete... winkTongue
Ma kesh im treba dati nek kupe deca sta ocee lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 4:49 am.