Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko zelite da trajete posle ovog zivota? Koliko vam je bitno da ostane nesto materijalno iza vas?

Da li ste za krematorijum ili za sahranu?
Zamisljate li neki nadgrobni spomenik, kriptu ili ste za sto brze ``bio-razgradjivanje`` ispod na pr. travnatog terena...

Koliko je zapravo nas pristup prema trajnom miru u obliku izgradnje betonskih nadgrobnih spomenika, te naplacivanje ``kirije`` za grob ispravan? I na kraju, trajemo li samo toliko koliko nam tece ta kirija?
Lemone brate stvarno pretera, ove teme ima na bar 200 ostalih foruma.

Ukucati: sahrana ili krematorijum i citati!

P.S. ovo je samo mala verifikacija autentike. 8)
nece danas moderan covek godinama da truni pod zemljom...

Topalovici!!
moj fizikalac tvrdi da deo kvarka, struna, zivi i par hiljada godina i da je u njoj dusa... moze se po njigovoj teoriji samo spaljivanjem unistiti te sam za .....
ovo je veoma sazeta njegova teorija...
ne verujem u zagrobni zivot...zivi bili pa videli...
Dobro, kada vec pitas, evo ja cu otvoreno reci, da sam ja vise za onu variantu "ashes to ashes, dust to dust"...
Ne treba mi uopste nekakav ogroman nagrobni spomenik, jer mislim, da je to bezvezno trosenje prostora. Neka me se ljudi sete i neka me vole dok sam ja ziva. Posle mogu da me istresu i negde na moru ili planini sto se mene tice. Wink
Jezim se pomisli betonskog podruma pa da mi jednom kosti izbace...
pre sam bio za kremiranje i da mi pepeo pospu negde u sumu, gde svakako pripadam... (nema teorije da ukrasavam nekome orman spavace sobe u vazici).

No odnedavno sam pozeleneo, kazu da je klasicna sahrana a i kremiranje veliko opterecenje za prirodu, mnogo zagadjuju i trose resurse. Postoji simpaticna varijanta sahrane u kovceg koji se pravi od materijala koji se brzo raspada... voleo bi da iznad neko posadi drvo, mada i ne mora...
:D
Лимуне само се концентриши и успећеш !

Милијарде пре тебе су успеле, можеш и ти !

Мсм, а које дрво би волео ? Шљиву ?

wink
ma neko tvrdje...
orah?
mozda prave namestaj od mene?
ili cackalice?
lol
Еукалиптус, за жваке, а ?

wink
Ja bi na moju parcelu da zasade travu,da se deca malo opuste kad dodju lollol
Јест вала, боље то него да те шмрчу .

wink
bolje,sirota deca bi onda dolazila nonstop a mozda bi me i unovcili roll
Јавља ми се, бићеш славнији од Морисона Џима.

(постхумно,јбгWink

wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:49 pm.