Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Upravo su mi doneli novu uplatnicu Infostana....

Kolicina papira na kojoj je racun sa uplatnicom je oko 4 puta veca.....
Do sada je stizala samo uplatnica na kojoj je bio i obracun.

I koverta u koju je sve to spakovao je veca.....

Mudro sam zakljucio da su troskovi naplate povecani za bar 30% (a verovatno i vise)......

Sve u duhu tendencije da se, zbog SEKE I DEKE, pristedi......

Ko li ce to da plati? shock
Isti oni koji će da plate poreze kazne i ostale stvari koje neumoljivo pune "budžet" naše drage skoro evropske države wink
Svuda u svetu je tako. Drzava zaradjuje na gradjanstvu. Svuda skacu cene, porez mora da se plati i niko se ne buni.
Svuda u svetu je tako. Drzava zaradjuje na gradjanstvu. Svuda skacu cene, porez mora da se plati i niko se ne buni.

Nije stvar u porezu, ili u visini troškova koje plaćamo preko Infostana, već o tome da neposredni trošak naplate raste...... umesto da ukupan trošak bude dinar ili dva po uplatnici, narasta na nekih, sigurno 5-6 dinara......
Najbolje placati online. Nema uplatnica, samo se plati fee banci, sto se inace mesecno placa. Bar u mom iskustvu.
porez mora da se plati i niko se ne buni.

Тако су мислили и Аганлија, Кучук Алија, Мула Јусуф, Фочић Меџмед Ага и Старац Фочо од стотину љета, па онда би шта би.

lollollol

8)
Placam sve u banci zbog blzine stana u kojem zivim, velike su im "naplate za uslugu", cesto kasnije vidim da sam platio i neku ubacenu uplatnicu(kao dobrovoljni prilog).Ume da bude zeznuto jer uvek naplate te 'usluge" za nekih 10-200 din od napisane svote na uplatnicama.Provizja na cekanje u redu, a vrlo su neazurni, idu na sistem iscrplivanja, racunaju da ako sam vec dosao i cekao u redu da cu pristati da platim nesto sta nemam pojma sta je samo da bih zavrsio to.
Ne volim da dugujem drzavi, redovno placam sve racune, ali se uvek ispostavi da svakog meseca dam oko 10 e za nesto sta nemam pojma sta je. Reket ili moze im se...?
Nije samo infostan, isto je sa uplatnicama za kablovsku, internet, telefon... Nije mi zao ako mogu da dam ali mi je zao da mi namecu "dobrovojnu uplatu", takodje iako sam redovni platisa ako okasnim sa uplatom kada nisam u BGD.stizu one opomene i to redovno. imam naviku da cuvam sve sta uplatim, par puta sam provalio da salju iste racune, ako ljudi nemaju sacuvanu uplatnicu, imaju problem.Reket ili namet...meni je svejedno kako se zove, uvek se glupo osecam.
Sada videh, ovoga meseca su poceli sa novim uplatnicama, vrlo nerazumljivog sadrzaja, obicno sam placao oko 14 hiljada ako izvrsim uplatu do 12.u mesecu, ako zakasnim iznos se povecava.
Ove "nove" reketaske uplatnice sadrze i neke neobjasnjive dodatke za N.God. Zna mafija da ljudi nemju kome da se zale, mogu definisati to sta rade na 100 nacina, onaj ko placa je uvek na gubitku.Ovog meseca znaci placam drzavi 10 e vise, i to za sada.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:59 pm.