Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Ovaj vikend odlučila sam da se nađem sa jednim dečkom koga sam upoznala preko interneta i pozvala sam ga u moje društvo da zajedno izađemo u grad.
Na moje razočarenje on nimalo nije izgledao kao na svojoj slici tj. bio je niži i ne baš atraktivnog izgleda,prosečno obučen i bez neke čari.
U suštini izašli smo i lepo smo se proveli ali sam mu na njegovo pitanje "kako mi se čini upoznavanje" odgovorila da neće biti ništa od toga.

Glavni razlog je bio njegov izgled koji je bio ispod proseka.

No pre nego što svi kriknete u glas kako sam površna kučka saslušajte i ostatak priče-

Godinama pridikovala sam svima kako spoljašnji izgled nije bitan i kako je unutrašnja lepota ono što je zaista presudno. To i dalje mislim i to je istina. Ali svet je surov i sama sam mnogo puta iskusila bol odbacivanja zbog svog izgleda. Nisam se šminkala i oblačila sam se "da mi bude udobno",imala sam poprilično kilograma viška i generalno sam mislila u sebi "videće već neko moju unutrašnju lepotu".

Ali to nije bilo tako.

Dečki su me ostavljali zbog lepših i zgodnijih i te devojke su često ispale kučke koje su ih posle povredile i ostavile...naravno, ta činjenica imala je u sebi neku satisfakciju ali i dalje mi je bilo krivo što je svet tako površan i što su ljudi često tako nesrećni zbog svoje površnosti.

I urođena lepota je mač sa dve oštrice. Jedna starija žena koju znam u mladosti bila je toliko lepa da je baš sve dobijala na tu lepotu - od pažnje muškaraca,novca do poslovnog uspeha. Sada je veoma ogorčena zbog toga jer kako sama kaže u životu ništa nije znala osim da izgleda lepo a kada ju je lepota izdala shvatila je da je trebala da ulaže i u svoje unutrašnje kvalitete.

U međuvremenu sam počela da radim kao grafički dizajner i direktor vizuelnog identiteta u marketing firmi koja je sve ovo višestruko potvrdila. Videla sam kako se od prosečnih lepuškastih devojaka sa malo šminke i TV magije prave mega-zvezde i kako iste te devojke dok idu samnom kroz grad bez šminke na ulici niko ne prepoznaje.

Kada sam i ja počela da se sređujem,šminkam i doterujem liniju,ljudi su mi se obraćali ne samo sa više poštovanja i ljubaznošću nego su bili i više zainteresovani za to što imam da kažem. Sve to mi je naravno prijalo ali sam se u isto vreme gnušila cele te priče jer je površnost nešto što je smatram krivcem za mnoge ljudske patnje.

No ipak počela sam da igram igru,kao što kažu.
Došla sam do zaključka da je određena količina površnosti neizbežna jer je ipak prvi kontaktu klasičnom scenariju koji čovek ima sa drugom osobom ipak vizuelni i da u idealnom slučaju spoljašnja lepota treba da prati unutrašnju koliko god je to moguće.

Primetila sam da žene ovu problematiku shvataju mnogo bolje i ranije od muškaraca, te je češće naići na muškarca koji ne vodi računa o svom izgledu nego ženu. Moj savet svim muškarcima koji imaju problem sa time da nađu saputnicu je prvo odnos prema sebi. Nije gej imati stila, ponaročito ako ženski pol posmatra.

Ni jedna žena koja drži do sebe neće hteti pored sebe ofucanog muškarca.Ne mora da bude zgodan,ne mora da bude lep kao lutka ali ako ima stila i po koji detalj elegancije na sebi neće proći nezapažen.

Šta vi mislite o svemu ovome,koja su vaša iskustva i stavovi?
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:07 am.