Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Priznati drugima, može značiti ispovest ili predaju.

Ali, priznati sebi, to već predstavlja najteže suočavanje. Šta je potrebno da čovek najzad sam sebe pogleda u lice i kaže: POGREŠIO SAM?! Hrabrost, snaga ili spremnost da podnese posledice i prevaziđe sve što one sa sobom nose?

Jete li spremni da pogledate sebi u lice?!
УПОЗНАЈ САМОГ СЕБЕ...

Ima li veceg prokletstva za coveka od Toga.... :?: :?: :?:

Te davne 1974 spoznah sebe i predstavise me... 8)
Od tada Ta svetlost spoznaje posta otrov koji prozima moj organizam.... arrowidea

Kasnije, Kjubik snimi "Odiseja 2000"... shock

Ali to je vec neka druga prica.... roll

Jer čovek nije postao od majmuna, već od čovekolikog majmuna, dok je običan majmun i dalje ostao majmun... wink

oprostite na majmunisanju... twisted
Na moju žalost ja sam baš samokritičan i svestan sam šta radim i šta znači to šta radim. Nekad davno sam naučio i jednu mentalnu ili spiritualnu tehniku, tako da mi nije teško da doprem do dna i da vidim šta to ključa u dubini.

Ali to ne pomaže u stvarnom svetu. Ljudi to zloupotrebe. I idu na to da zloupotrebe. Ako ti je Bog dao bisere- nije ti ih dao da njima hraniš svinje. Ako ti je dao duhovnost i čestitost- treba da iste osobine upotrebiš da dođeš do istih takvih osoba. Ako te osobine gubiš na loše ljude, stigne te kazna.

Iskrenost, otvorenost i samoproučavanje- samo za one koji to mogu da shvate i prihvate. Nije za široke narodne mase.

:D
Ne znam šta da ti napišem konstantno grešim i svestan sam toga možda bi priznanje teže palo nekome ko manje greši wink
Persona (licnost), temelj nase civilizacije, etimoloski oznacava masku
u starogrckoj drami. arrowidea

Nemoguce je ista priznati sebi!
Nemoguce je posmatrati sebe jer je svest i samosvest kod coveka isto.
A ona maska je opasan instrument na kome radimo citav zivot i koji
mora trpeti mnoge fioke(gde krijemo svoje najdublje osecaje(bilo pozitivne
bilo negativne); ponizenja) uvucene u tu gradjevinu koju, najcesce, sa
ushicenjem gradimo.

Priznanje?! Priznajte sebi da nista ne znacite; da nista ne znate!
Da ste samo jedno malo zrno peska koje se baulja izmedju mora i obale
i da svakodnevno mora da krece od nule.
Dokle god delate, bitishete - nikakvog priznanja i iskrenosti nema, niti je moguca.

Da ste samo jedno malo zrno peska koje se baulja izmedju mora i obale
i da svakodnevno mora da krece od nule.

Kako znaš da ništa ne znaš ? Uporediti sebe sa materijom :? , neka ti bude svi smo ono što smatramo da jesmo wink
Najtezi ispit zrelosti u zivotu je suocavanje sa samim sobom.
Posmatramo svet oko sebe, nalazimo opravdanja ili osude za ponasanje pojedinca ili mase, i kako rece real kao zrno peska kotrljamo se kroz zivot...ali trebamo biti subjektivniji, najlakse je uperiti prst u drugog, a kazu da je upravo slabost ljudi da osudjuju preko drugih svoje postupke, jer vrline su produkt mana, niti jedna nije rodjena svaka se ucila i naucila da bude vrlina.

Zato budite objektivni posmatrajuci sebe, a pritom ne izgubiti samopouzdanje, to je skola i to je lekcija, i da, treba hrabrosti slazem se, ali ako se suocis i priznas sebi sve svoje mane tesko ce te neko drugi poljuljati wink moze ti samo pomoci da ih oblikujes i izvajas u vrline wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile

Kako znaš da ništa ne znaš ?

Ne znam; niti mogu znati. Nije znao cak ni Sokratjer
a) ako nista ne znas ne mozes imati ni to saznanje da nista ne znas
b) nije ni on bio iskren prema sebi ni drugima vec je tu sintagmu samo
koristio kao ironicno sredstvo da ponizi druge u umisljenosti.

Ali nije to vazno. Snaga odricanja. Svakodnevnog odricanja i odsustva
bilo kakve sujete jer i onaj koji veruje da je slobodan zapravo je vishe
rob nego drugi.
Priznati drugima, može značiti ispovest ili predaju.

Ali, priznati sebi, to već predstavlja najteže suočavanje. Šta je potrebno da čovek najzad sam sebe pogleda u lice i kaže: POGREŠIO SAM?! Hrabrost, snaga ili spremnost da podnese posledice i prevaziđe sve što one sa sobom nose?

Jete li spremni da pogledate sebi u lice?!

Dobra tema....okruzena odredjenom vrstom ljudim, posmatrajuci njih, zakljucih sledece....cisto realno, ovaj put oslobodjena sujete, iz razloga sto ne dajem o sebi vec o drugima misljenje wink:

Elem ljudi kao ljudi -
* priznati drugome, vecini predaja...jer s tim dajes onom drugom oruzje protiv sebe,
* priznati sebi, da naizgled da...al stvarnog priznavanje sebe sebi rijetko ko...jer ne bi ovoliko ponovljenih gresaka i krugova koji se ponavljaju iz generacije u generaciju...i uostalom cemu sve to, jer bi sam dotadasnji zivot izgubio smisao i bilo bi kristalno jasno da sva nasa vrijednost koju sebi dajemo je samo prosta manipulacija samim sobom.....obične greske priznajemo jednostavne za ispravljanje, greske koje nece nas razotkriti, ali koliko je ljudi u stanju reci da je 50 ili 30 (nebitno) godina zivio u lazi prema sebi, pa smoci snage priynati i ispraviti...rijetko ko....tesko je zivjeti sam sa sobom, kada bar pokusavas da osvijestis tu maniplaciju koju radis nad sobom....
Ljudim fali hrabrosti, svjesnosti, jer jednostavno takvi smo...(naravno sada cemo svi pohitati da kazemo kako smo mi upravo ti koji su svjesni i imaju hrabrosti suociti se sa sobom, i na taj nacin upravo dokazati da je sve laz i bjezanje od sebe samog...)

wink

P.S. kao sto rece Real, na kraju iza svega stoji sujeta, koja nas osudjuje na vjecno ropstvo....

Kako znaš da ništa ne znaš ?

Ne znam; niti mogu znati. Nije znao cak ni Sokratjer
a) ako nista ne znas ne mozes imati ni to saznanje da nista ne znas
b) nije ni on bio iskren prema sebi ni drugima vec je tu sintagmu samo
koristio kao ironicno sredstvo da ponizi druge u umisljenosti.

a) U redu je wink
b) Beše i on ranjiv wink
УПОЗНАЈ СА МОГA СЕБЕ...

shock .......................Smile))

ps. kao i uvek, nEsam mogla da odolim...............Smile))
Izvini dragi RealMadrid ali ovo je teorija haosa:

Da ste samo jedno malo zrno peska koje se baulja izmedju mora i obale i da svakodnevno mora da krece od nule.
Dokle god delate, bitishete - nikakvog priznanja i iskrenosti nema, niti je moguca.

I to često srećem kod ljudi i ide u sve pore života... ako ja nisam znao da izbušim bušilicom onda to niko ne zna ali neće da priznaju... i da ne dajem sad primere i oduzimam vam svima vreme.

Može se doći do svesti unutar pokreta samo ako želite. Imam sreću da opet u svož životu imam osobe koje su svesne svega svoga a najveće neprilike upravo dolaze od onih kojih svojim kurcem mere kolko je dugačak svet.

Malo me ovo iznerviralo, žao mi je zbog rečnika... mnogo neprilika sam video zbog tih što neće da priznaju da su stoka, lakše im da su drugi krivi...

evil
Овди је једина свесна, исправна и поштена Мица Да.

Мица не може да одоли, мора да се попне и упозна.

Признала је то и нама и себи.

И шта сад ?

Читајући претходне постове долазимо до закључка да уколико

је то погрешно онда Мици не би било могуће да то призна себи.

А пошто је то она ипак признала себи то онда значи да то није

погрешно.Осим тога демонстрирала је и свест о свету око себе

и самосвест о самој себи и све то међусобно прожимајући у

изузетан склад тела и душе који се хармонично уклапа у ова

наша ефемерна форумисања.

Дакле Мица је светица иако не може да одоли.

wink
Na moju žalost ja sam baš samokritičan i svestan sam šta radim i šta znači to šta radim. Nekad davno sam naučio i jednu mentalnu ili spiritualnu tehniku,

Dragi moj Wrong iz PamTI E ovo ,

Siguran sam da se sa flase piva mnogo bolje vide ljudi nego bilo gde sa
drugog mesta.

Nisi shvatio moje pisanje ni moje postove. No, ne zameram ti.
Ako si ti ubedjen i dokazujes da nesto znas i da si "svestan"
sebe je upravo najveca zabluda i ja to nazivam gordoscu.

"Teorija haosa " u formalnom smislu (izuzevsi Trece oko i ostale
"teorije" kojima sam video da si sklon) je uputna samo u evolutivnim
koncepcijama i to na pocetnim generickim nivoima razvoja.

Napis koji ti se "svideo" iz mog posta ima upravo suprotan smer.
I u krajnjem je, neces verovati, humanisticki.

I, najzad, ne komentarisi ubuduce ono sto mislis da znas i ako ti tvoja
duboka 'svesnost" to dozvoljava.

Ne izvinjavam se zbog recnika jer je korektana manifestacija
mojih hermeneutickih sklonosti.

P.S. Luci se da MicaDa, vec po svojoj svrsi postjanaj i nicku,
vise manifestuje instinkt na temi nego svest i samosvest. wink
Овди је једина свесна, исправна и поштена Мица Да.

wink

Pa o tome ti ja i pricam.....nadugo i nasiroko....

wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:29 pm.