Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Kupio sam onaj elektricni bokal koji zagreje vodu do vrenja za nekoliko minuta.
I danima razbijam glavu oko toga, na kom principu radi? Naime, ono se samo iskljucuje kada voda provri.
Ima li neko ideju, otkud zna bokal da je voda u njemu provrela i kada treba da se struja automatski iskljuci?
Otkud prekidacu snaga da se sam povrati u pocetni polozaj?
i blekice, nemoj da se smejes, ovo je vrlo ozbiljna tema!
:D
nesto ima, ali voda vri oko pola minute pre nego sistem reaguje.
a vodi koja vri, ne dize se vise temperatura. zato mi je to malo zbunjujuce. cena od 1000 dindzi po bokalu iskljucuje postojanje nekog preciznog termostata koji bi imao tacnost od desetinki stepeni.
bas zato me zbunjuje...
lollollol hahahaha sto me odma prozva

elem, imam taj isti bokal i mene je to pitanje kopkalo svojevremeno, al sad pravo da ti kazem, ebe mi se na kom principu radi, bitno mi je da voda odma provri. Za kafu naravno lollollol

mali savet , posle nekog vremena koriscenje , sipaj sirce i pusti da prokljuca da spere sav kamenac wink i naravno posle 20 puta prokuvaj vodu pre upotrebe da ubijes taj miris

Vidis kako znam da bidnem i ozbiljna :D
[quote="biterlemon"]nesto ima, ali voda vri oko pola minute pre nego sistem reaguje.
a vodi koja vri, ne dize se vise temperatura. zato mi je to malo zbunjujuce. cena od 1000 dindzi po bokalu iskljucuje postojanje nekog preciznog termostata koji bi imao tacnost od desetinki stepeni.
bas zato me zbunjuje...[/quot

Kina je čudo....prave i poneku dobru stvar.....Konkretno, termostate wink
Dzoni
Ne znam kako izgleda tvoj bokal ali tako jednostavne stvari rade na principu bimetalnog termostata. (dva spojena materijala koji se razlicito sire na temperaturi i time se poluga krivi i otvara ili zatvara kontakt)
Verovatno temperaturi vode treba malo vremena dok ne dodje do termostata pa zato kljuca koji minut vise...
Gde je voda tu su i kolaci ....oce neko " krs i lom " licno ja pravila lollol
hahahahaha vid alavka , samo sam cekala da se javis lollollolwink
p-a neces valjda ziveti u ne(znanju) za 1000din...
razbi ga pa vidi...
znanje ili neznanje....ti
p-a neces valjda ziveti u ne(znanju) za 1000din...
razbi ga pa vidi...
znanje ili neznanje....ti

8)
Dzoni
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:14 am.