Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Do treće godine dete ne ume da laže, školarac je spreman da iznosi neistine da bi bolje izgledao u tuđim očima, a tinejdžer već ume da predvidi šta će da se dogodi ako se njegova laž otkrije. Kako se postaviti prema mališanima koji ne govore istinu?

Eto na zahtev nenkice morao sam da preciziram tekmu!
ma oni lazu sve zbog devojcica ja mislim one ih teraju da lazuu kako bi im udovoljili

On opet o utakmici...qq....
interesantno je da dok ono musko dete me laze tako da uopste ne mogu provaliti, zensko se oda nijansom glasa ali cita iz mojih ociju i presudjuje da li ja lazem.
odakle li samo pretpostavlja da odrasli lazu?

Zapravo koliko puta na dan mi lazemo svoju decu, u dobroj nameri ili samo da im oteramo paznju?
Зато што у старој Грчкој "беседништвом" се бавили мушки... Tongue

" СВИ Атињани лажу, рече Атињанин".... :?
Nikad nisam lagao svoju decu,ni onda kad sam ih vodio na vakcinu ili kod zubara.Ne vidim razlog kad ce laz da otkriju za pola sata i onda da mi tamo prave razne scene. Ovako se kod kuce sva raspravi i nema problema.Ako se tu racuna Deda Mraz i zeka za uskrs onda sam ih lagao.Sad su vec veliki pa ne vradi.Prezirem lazi,osim kad ce glavu da spasu.Vecinom su bezvezne i po pravilu uvek se otkriju.Koja je onda svrha lagati.Kad sve izadje na videlo onda je jos gore nego da se odma kaze istina.
slika iz svakodnevnice:

tokom velikog odmora jedan decko odlucio da iz ucionice izadje tako sto ce iskociti kroz prozor, sto je naravno zabranjeno. u sred te njegove avanture, u ucionicu ulazi skolski psiholog i pita ga:sta to radis?! a on, onako zajahavsi prozor, kaze:nista!. psiholog ga pita:kako nista kad iskaces kroz prozor?! a on: ne iskacem kroz prozor!

ocigledno uhvacen u svojoj avanturi, decak ipak laze.
koga? sebe.
zasto? zato sto radi nesto sto zna da ne treba.

nije pitanje zasto i koga decaci lazu, vec zasto imaju potrebu da izvode avanture zbog kojih posle lazu wink
kad sebi odgovore na to pitanje, cini mi se da ce izgubiti i volju za avanturama rollwink
Bio sam neki mali policajac pionir, ono, polozis kurs, pa stanes na semafor pred skolu, imas pistaljku i zvizdis na pesake koje prelaze kroz crveno, i kada ti se priblize, zamolis ih da to ne cine.
Nekad nas je policajac (veliki) posmatrao sa strane.
nejednom se desilo da odrasla osoba (cak starija, muskarac ili zena) predje na crveno, ja zvizdim, policajac ga zaustavi a on/ona se kune da je prolazio kroz zeleno.

Situacija br. 2. prodajem na tezgi, dodje osoba sa torbom, uzme nesto sa stola i stavi u torbu dok usluzujem nekog drugog, posle kupi nesto i kada uracunam u cifru i robu koju je stavila u torbu tvrdi da nije niste uzeo.

Naravnoucenje: u principu ostaje u svakom odraslom coveku i zeni ostaje i decak!
lol
Ја мислим да се мушка деца као и женска деца науче лагати кад дођу

на интернет , на које какве форуме са које каквим сумњивим темама.

wink
nasedajuci na koje kakve sumnjive likove cry
bas zato, nemo mi doci na msn bez kamere i mikrofona!
pocinjem da budnem fobican!
Do treće godine dete ne ume da laže, školarac je spreman da iznosi neistine da bi bolje izgledao u tuđim očima, a tinejdžer već ume da predvidi šta će da se dogodi ako se njegova laž otkrije. Kako se postaviti prema mališanima koji ne govore istinu?

Je l' si siguran u to?

A ako je za utehu, ne moze glupo dete da laze, ili laze loshe...a to je bedak.
8)
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 12:52 pm.