Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko volimo ovaj svet koji nam je Bogom dan i naravno koliko volimo sve sto imamo?Ili zelimo hocemo uvek vise i sve manje osecamo taj svet oko nas ...a ne vidimo ono sto je prosto tu pored nas a tako je lepo!!!A u ceo svet spadamo i mi kao celina!Film Avatar ima odlicnu pricu!!!Odgledajte film u bioskopu!!!I kazite mi vasa misljenja?Poz!!!
Kameron smislio pricu, pretpostavljam on i rezira...
Malo mi mirise na komercijalu...
Hm, hoce li oboriti prihod od milijardu dolara?

(jok, necu da gledam! Tongue )
zasto?!
/smile/

ne volish konkurenciju??
Ja mislim da hoce.Film je 3D i spremi se traje dva i po sata.Ima svega zato sam odusevljen.Inace Ja i Ti bi mogli da napravimo neki forum o filmovima...pa naravno volim i pozoriste.Poz!!!
..shala Biter...madaa, i ne mora biti...
ukoliko sutra, pogledacu ga....potom caskamo...ok? wink
Moj Misko je genije za gledanje filmova sa crnim naocarima u 3D ambijentu sa
sedistima koja se tresu... arrowroll

"Avatar" negde parcijalno otvara par dilema koje mogu biti indikativne u
dansnjem svetu ali citava prica je vec milion puta ispricana.

Premesti samo radnju filma u wild west i videces da nema nikakve
apokalipticne niti spektakularne famoze majstora komercijale.

Film cak vraca civilizaciju unazad velicajuci kultove prirode, sto je bila zvanicna opaska PR sluzbe Vatikana

Obozavajuci prirodu i postavljajuci to obozavanje kao (po)moderni doprinos
borbi protiv klimatskih promena ne nazire se dubina domasljaja niti snaga imaginacije stvaraoca.

U filmu je i jedan alternativni svet, sto bi rekao KarloNestasni probajte bez teologije, postavljen potpuno humanoidno i sa formama zivota koji korespondiraju zivotu na ovoj planeti.

Ono sto je vredno pomena jeste, za sve koji su deo zivota virtuelnog neba,
prelazak coveka sa invaliditetom u oblicje humanoida gde postaje princ, spasilac, postovani i njegov izbor da na kraju ostane u tom svetu.
Suprotsatavljajuci dva sveta u kojima igra dve razlicne uloge: realan svet - gde je ogranicenog kretanja, odbacen vs jedan groteskni, harmonicni svet gde je gospodar i "guja nebeska", nazire se pitanje podvojenost (shizofrenije prisutnih na ovim talasnim duzinama pa ma kako god se one nazivale: FB, upoznavanje, krstarica...)

Osnova preuzeta od Brace Grim a razradjena u skladu sa 3D lifom.

Druga stvar vredna pomena je da su americki rendzeri, marinci, foke (kod nas ima jedan lepa izreka za njih), definitivno posle Ramba i ostalih vijetnamsko - nikaragvansko - somalijsko - afganistansko - irackih Marka Kraljevica popili nokaut.

Elem, sudbina svake imperije je da propadne.

I ne bih ovo napisao ali ne zelim da se indoktrinira na delu virtuelnog neba na kom sam prisutan.
zasto?!
/smile/

ne volish konkurenciju??

Iritira me cinjenica da se dvoje mladih, jedna aristokratkinja, putnica prve klase, drugi propala lutalica, putnik trece klase, koji zubnu cetku i kupatilo verovatno u zivotu video nije (nije bila zubna cetka u to vreme toliko raspostranjena) vode ljubav u kolima u tovarnom prostoru broda, ne plus tri stepeni celzijusa u vremenu kada je vodjenje ljubavi pre braka bio smrtni greh! Uz to nisu imali pri ruci ni kondom, ni antibebi pirule iz prostog razloga, sto ih tada jos tehnologija nije otkrila.
Ona jedna jedina scena ubila je verodostojnost celog filma, uzalud je Kameron ronio do olupine Titanika vise puta.
Zapravo sam dokumentarac ronjenja do olupine je mnogo bolji, sa sokantnim zavrsetkom (nasa konkluzija o katastrofi u kojoj ginu hiljade ljudi, njihov izlazak iz batiskafa i saopstenje na palubi broda: desila se teroristicka akcija na WTC, hiljade poginulih...).

Kameron mi nije konkurencija, moze me kupiti po iznosu koju on trosi dnevno...
Sto se postavljaca teme tice, sama tema jeste OK, ja sam samo odgovorio u trenutnom nahodjenju!

Naravno da cu kad tad pogledati avatar, ne zbog price, vec zbog grafike i onih sitnih jedva primetnih dela koje se mogu svrstati u umetnost, dizajn ili jednostavno profesionalnost.

Verujem da je prica podnosljiva, kao i u Titaniku, nasuprot nekih filmova gde se ne razume nista jer prosecni gledalac svakako ne razume nista.

SmileSmileSmileSmile

A tebi poruka na nekome ko ce razumeti!
zasto?!
/smile/

ne volish konkurenciju??

Iritira me cinjenica da se dvoje mladih, jedna aristokratkinja, putnica prve klase, drugi propala lutalica, putnik trece klase, koji zubnu cetku i kupatilo verovatno u zivotu video nije (nije bila zubna cetka u to vreme toliko raspostranjena) vode ljubav u kolima u tovarnom prostoru broda, ne plus tri stepeni celzijusa u vremenu kada je vodjenje ljubavi pre braka bio smrtni greh! Uz to nisu imali pri ruci ni kondom, ni antibebi pirule iz prostog razloga, sto ih tada jos tehnologija nije otkrila.
Ona jedna jedina scena ubila je verodostojnost celog filma, uzalud je Kameron ronio do olupine Titanika vise puta.
Zapravo sam dokumentarac ronjenja do olupine je mnogo bolji, sa sokantnim zavrsetkom (nasa konkluzija o katastrofi u kojoj ginu hiljade ljudi, njihov izlazak iz batiskafa i saopstenje na palubi broda: desila se teroristicka akcija na WTC, hiljade poginulih...).

Kameron mi nije konkurencija, moze me kupiti po iznosu koju on trosi dnevno...
Sto se postavljaca teme tice, sama tema jeste OK, ja sam samo odgovorio u trenutnom nahodjenju!

Naravno da cu kad tad pogledati avatar, ne zbog price, vec zbog grafike i onih sitnih jedva primetnih dela koje se mogu svrstati u umetnost, dizajn ili jednostavno profesionalnost.

Verujem da je prica podnosljiva, kao i u Titaniku, nasuprot nekih filmova gde se ne razume nista jer prosecni gledalac svakako ne razume nista.

SmileSmileSmileSmile

A tebi poruka na nekome ko ce razumeti!

Vodjenje ljubavi pre braka.....hm, smrtni greh, ali samo za žene 8)
ali dešavalo se, kao i danas neke druge stvari wink

Na greh, niko nije imun...
Ali da ne kvarimo temu, film ću svakako pogledati...pa ....videćemo wink
Dzoni
Druga stvar koja me iritira da danas svi tvrde da je to tada bilo normalno!
Jok!
lol
Ne poznaju tematiku, šta reći wink
Dzoni
Odgledacu ga (najverovatnije u 3 D varianti). Wink
ako deca budu zelela, da, inace samo na TV.
za realmadrid
Lepo sroceno al dal ja osecam cinizam u tvojoj dusi il mi reci dal me osecaj vara?Vatikan pise?Bolje procitaj sta misli Misko biblija na tom istom sajtu.A sto se tice predrasuda zato nam je i ovako kako nam je...nisi video nista lepo????Tako mi je zao!
BEOGRAD - Pojedini svetitelji su svoje mudre pouke prenosili vernom narodu putem priča. Ovakav način izražavanja je uobičajen u Crkvi. Da bi izrazio ljudske duhovne osobine, starac Pajsije priča o muvi i pčeli.

„Iz iskustva znam da su ljudi podeljeni u dve kategorije. Treća kategorija ne postoji; ljudi pripadaju ili jednoj ili drugoj", govorio je on.

Prvi podsećaju na muvu. Glavna osobina muve je da nju privlači nečistoća. Kada se, na primer, muva nađe u bašti punoj cveća prekrasnog mirisa, ona ga neće ni primetiti, i zaustaviće se na nekoj nečistoći koju nađe na zemlji.

Počeće da kruži unaokolo i osetiće se sasvim lagodno u smradu. Ako bi muva mogla da govori, a vi zatražili da vam u bašti pokaže ružu, odgovorila bi: 'Ja uopšte ne znam kako ruža izgleda. Znam samo gde da nađem đubre, klozete i blato'.

Postoje ljudi koji podsećaju na muvu. Ljudi koji pripadaju ovoj kategoriji navikli su da misle negativno, i u životu uvek traže loše strane, nipodaštavajući i odbijajući prisustvo dobra, piše „Pravoslavlje".

STA TRAZI PCELA?

Druga kategorija jesu oni što podsećaju na pčelu, čija je glavna osobina da uvek traga za nečim slatkim i prijatnim da bi na njega sletela. Kada bi se pčela našla u sobi prepunoj nečistoće, sa komadićem bombone u uglu, ona bi zanemarila svu nečistoću i sletela na bombonu.

Kada biste od pčele zatražili da vam pokaže gde se nalazi baštensko đubre, odgovorila bi: 'Ne znam. Mogu ti reći samo gde da nađeš cveće, slast, med i šećer'. Ona zna samo za dobre stvari u životu, dok su joj one rđave nepoznate.

ODAKLE DOLAZI LOSE?

„Gde je smrad?! Moram naći nečistoću!" - vikaše ona besno. „Šta ti je?" - upitaše je pčele. - „Ovde nema nikakve nečistoće."

No, i pored tog grozničavog traganja za smradom, ona ne pronađe nečistoću jer, zaista, u kući ne beše nikakve nečistoće - beše samo mirisa od nektara koji pčele sakupljahu. Ali muvu nije interesovao blagouhani miris - ona tražaše nešto drugo. Zbog tog njenog ponašanja, kasnije nastade izreka „zuji k'o muva bez glave".

Posle malo buke i bruke, zastade muva i zamisli se nad svojim ponašanjem. Tada reče sebi: „Možda ovde stvarno nema nečistoće". I shvati muva odakle dolažaše smrad koji ona tražaše.

STO SE MENE TICE JA BIRAM PANDORU I DA BUDEM PCELA IZBOR JE VAS
A AKO VAS INTERESUJE O MUVAMA I PCELAMA
)http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/o-ljudskim-mislima:-muve-i-pcele_98960.html
Vidi Misko!

Radi se samo o drugojacijem dozivljaju filma i razlicitom (pred)ocekivanju od
filma.

To sto je film sa efektima meni je nebitno.

To sto se u filmu ubijaju hiljade humanoida i gde se sa neizbeznom pucnjavom i
americkom vojnom tehnologijom razmece sado - mazohisticki, to mi vec smeta.

To sto se insistira na "zelenoj" dimenziji filma je besmislica jer su upravo ti
ameri( a i sami autori filma su morali unistiti dobar deo sume i potrositi metala)
napravili taj nered.
I opaska Vatikana pravi razliku izmedju obozavanja i borbe za ocuvanje prirode. A razlika je ogromna.

Najvaznije "Pandora" (mitoloski ne asteroloski) je zena koju su stvorili 12 bogova sa Olimpa i darivali joj sve lepote i darove koje su mogli.
Lako se bilo zaljubiti u nju. Bila je prelepa.

Imala je i jednu malu posudu, kao dar od besnog Zevsa, i kada ju je otvorila izasle su sve bolesti, gladi, siromastvo...

To bi bilo sve pa ko razume shvatice.... wink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:44 pm.