Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Cigla (opeka) je jedna od najstarijih gradjevinskih materijala.
Koristila se jos 10.000 godina pre n.e., omogucila je podizanje trajnih gradjevina.
Verovatno je jedna od najvaznijih covekovih pronalazaka, prakticno je ostala nepromenjena u upotrebi, do danasnjih dana.

Sta mislite o cigli?
:D
mogu vas ja gadjat ciglom koliko ocu, vi cete opet na neke onakve teme k`o muve na lepak!

roll
8) Ja sam pre za kamenovanje grešnih žena iliti takozvanih grešnica.
Sama cigla se poprilično izmenila od svog nastanka. Pretpostavljam da će u skorije vreme u potpunosti da je istisne klima blok ili tako nešto slično.

Ima poprilično drugih upotrebnih predmeta koji su se manje izmenili. To je u stvari i logično. (pr. Jedine izmene kod asinhronog motora se sastoje u kvalitetu izolacije.)
Jebote Bitere sad si bez konkurencije u postavljanju glupih tema...svaka cast...

BELAAAAAAAAAAAA VRATIIIIIIIIII SEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
ja tebe biter cenim zaista

ali jebala te cigla
da, cigla se ``specijalizovala``, neke fabrike danas proizvode i do 300 vrsta cigli (ne pitaj me zasto je potrebna tolika raznovrsnost).

mislim da je i dalje popularna u gradnji zbog svojih svojstava i estetskog dozivljaja...

elem, promene su zahvatile i kavezni asinhroni motor, danas se prave uz upotrebe manje materijala, i drugom tehnologijom
/to je bio jedan od razloga naglog kolapsa fabrike elektromotora kod nas (nisu imali finansija za potrebne robot masine i zamenu tehnologije)/

dopao mi se danas neki film o zidanju kupole katedrale bez stalka pa rek`o malo da ubacim ciglu medju teme, mozda se okrene sve na salu...

elem, za sta sve koristite ciglu osim zidanja?
kod mene se uvek krece oko 10 komada u dvoristu za razna podmetanja i ribanja tabana(leti)...
Wink
Kada stavis ciglu i malo mltera izmedju i tako redas i redas i redas...dobijes kucicu, i tu zive tri praseta (bez nacionalne uvrede) i ta tri praseta i dalje stavljaju ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i jos cigle i matera.....
Jebote Bitere sad si bez konkurencije u postavljanju glupih tema...svaka cast...

BELAAAAAAAAAAAA VRATIIIIIIIIII SEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Odluci se sta bi wink
VRATI SEEEEEEEEEEEEeeeeeee...nista se nije promijenilo i bez tebe....
Kada stavis ciglu i malo mltera izmedju i tako redas i redas i redas...dobijes kucicu, i tu zive tri praseta (bez nacionalne uvrede) i ta tri praseta i dalje stavljaju ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i malo maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i ciglu i maltera i jos cigle i matera.....
A zeljezo? pa cigla pa malter pa cigla pa malter pa zeljezo pa cigla pa malter pa cigla pa mater pa cigla pa zeljezo pa malter...

Kolko rece? Tri praseta?? Dosta im je. Aj sad krov!
Cekajte, idem i ja!!!
hermina sreco kako ide kraj vica
zaboravio sam
ajde molim te
VRATI SEEEEEEEEEEEEeeeeeee...nista se nije promijenilo i bez tebe....

pa vise muski pisu glupe teme, nego Bela, samo su neki alegricni na Belu jbg.
strucnjaci su izracunali da je Vavilonska kula bila oko 400 metara visoka, naime to je ta visina zgrade od cigle koja se jos nece srusiti...

elem, mislim da su ga izradili malo visim, pa se jednog lepog dana sve srusilo, a od tada se svi mi malo teze razumemo!
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:08 pm.