Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Vecita borba izmedju razuma i osecanja....
Obe stvari su podjednako vazne za zivot.
Ili.... mozda nisu....

Da li je dobro kada "Srce razum ne pita"?

Cime je najbolje donostiti odluke.... razumom ili osecanjima... ili kombinacijom...
Sta kod vas prednjaci?
Kako donosite vazne odluke u zivotu?
u ljubavi se sme odlucivati samo srcem. srce je instinktivno i ``razumljiviji`` je od razuma. razum uvek gresi. a gresi i najveci broj ljudi koji se pozivao na razum pa je ucinio nesto na stetu svog srca. taj atak na licnu srecu pravdati se nekim visim ciljevima i nekom vecom buducom srecom je za mene neshvatljivo!
Ta konstatcija stoji za mladji deo populacije...
"Da srce razum ne pita" za starije nije primerena opcija...

Smile
Kod mene prednjaci srce ....jbg dupli rak 8)
Uuuuuu brateeeeeeeeeeeee... Dupli rak?
Pa tebi treba onkolog.
lollollol
"Da srce razum nepita" . Dobra tema.Moje je misljenje , a citam ovde da imam istomisljenike, da je to ipak stvar iskustva.Srce dobijamo rodjenjem , a razum sticemo vremenom, kad on (razum) ipak prevagnjuje.To je ipak pravilo za mladje generacije tinedjerskog uzrasta. Mi stariji koristimo vise razum , jer nam je srce sgodinama sve slabije za odlucivanje. Treba ga cuvati za zadovoljstva koje razum donosi.
"Da srce razum nepita" . Dobra tema.Moje je misljenje , a citam ovde da imam istomisljenike, da je to ipak stvar iskustva.Srce dobijamo rodjenjem , a razum sticemo vremenom, kad on (razum) ipak prevagnjuje.To je ipak pravilo za mladje generacije tinedjerskog uzrasta. Mi stariji koristimo vise razum , jer nam je srce sgodinama sve slabije za odlucivanje. Treba ga cuvati za zadovoljstva koje razum donosi.

zasto bi bilo srce pravilo mladje generacijske?
ja ne verujem da je davanje razuma u prvi plan pitanje sazrevanja, vise smatram da je to posledica raznih razocarenja. (pr. onda sam se presao, a sad cu biti pametniji - pa gde toga ima u ljubavi? wink )
razum je okrutan a ljubav ne sme da zna za okrutnost.

razum je spreman da ubije ljubav ako ga smatra opasnim za pojedinca. mnoge price na sajtu govore bas o tome. ne dajemo vise sanse razocarenju (razumom)... time smo ubili upravo ono o cemu sanjamo, ljubav. nije li upravo to razlog velikom broju singlova srednjih doba?
Slazem se Biter...
Ali priroda upravo ovim principom izmenjivosti seli mladost u starost... Priroda nam tako oduzima pravo na srce... (Priznali to ili ne)... Ko to uspe da zadrzi u prvom mladalackom obliku - svaka cast...

roll
A ko ne uspe......tako mu i treba wink
Dzoni
pomeri se s mesta budalo :D :D :D

Ja sam neka vrsta onkologa specijaliste...
Kako da se pomerim... Prema tebi ili od tebe...?

:D

zasto bi bilo srce pravilo mladje generacijske?
ja ne verujem da je davanje razuma u prvi plan pitanje sazrevanja, vise smatram da je to posledica raznih razocarenja. (pr. onda sam se presao, a sad cu biti pametniji - pa gde toga ima u ljubavi? wink )
razum je okrutan a ljubav ne sme da zna za okrutnost.

razum je spreman da ubije ljubav ako ga smatra opasnim za pojedinca. mnoge price na sajtu govore bas o tome. ne dajemo vise sanse razocarenju (razumom)... time smo ubili upravo ono o cemu sanjamo, ljubav. nije li upravo to razlog velikom broju singlova srednjih doba?

Lepo razmisljanje. A zar nisu "silna razocarenja" produk nekog iskustva? U pravu si . Ljubav nes,e da zna za okrutnost, ali se cesto iz najvece mrznje , rodi velika ljubav. Cuo si za Stolkholmski sindrom ,

.Sindrom otmicara i otetog. Tu znaju da se jave ljuvabi, da se sve patnje zaborave.A dali je to po nekad, a mozda i ivek ispravno?Ili je to individualna stvar?
ma samo makni guzom lol

Aaaaaaa idea , na tu budalu ti mislis....
Opasna si blekice... :D
Ja samo izlazem svoje principe.
Slazem se da ne moze svako tako da razmislja, jer nismo svi u istom polozalju.

Za Stokholsmki sindrom verujem da postoji neka genetska preodredjenost. Nisu li stotinama hiljada godina evolucije nasi pretci krali zenke susednih plemena?
Da, imao sam nekada davno to iskustvo mrznje koja prerasta u ljubav... Interesantna stvar.
Smile
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:44 pm.