Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Gde ima da se kupi pasta za zube bez fluora?

Nasao sam mineralnu vodu bez fluora, a tajna "Knjaz Milos" vulkanske vode je sto sadrzi 1.2 mg fluorida po jednom litru, pa ne preporucujem da je pijete ni u spriceru.

8)
Peremo. lol
E, sad, s obzirom, da si ti tol'ko nakostresen na sve sto je preko granice, ja na ovoj temi nemam pravo glasa. lollol
Peremo. lol
E, sad, s obzirom, da si ti tol'ko nakostresen na sve sto je preko granice, ja na ovoj temi nemam pravo glasa. lollol

Nisi ti to skontala :?
[quote="tikadzambas"]Gde ima da se kupi pasta za zube bez fluora?

Nasao sam mineralnu vodu bez fluora, a tajna "Knjaz Milos" vulkanske vode je sto sadrzi 1.2 mg fluorida po jednom litru, pa ne preporucujem da je pijete ni u spriceru.

8)[/quote

U prodavnicam zdrave hrane
Apotekama
Mozes (ako hoces) napraviti sam svoju zubnu pastu
Perete li vi zube? shock

ja jih samo potopim u čašu mlake vode i tako mi prenoću

šo pitaš?.............Smile))
Hvala Afrodita.

Probacu sa apotekom.
a čaša ti neodgovara............Smile))

more znaš kad ću ti više pomognem..............Smile))
A od cega je casa? Mora to na ispitivanje ... :?
Hvala Afrodita.

Probacu sa apotekom.

Nema na cemu. Smile

Samo bih htela dodati, da pored fluora postoje i drugi stetni sastojci u pasti za zube koje takodje treba izbegavati. Da pomenem samo neke od njih: Natrijum Lauril Sulfat (SLS), triklosan, hidrirani silicij dioksid, pirofosfat, saharin...

Nazalost, toksine ne nalazimo samo u pasti za zube, nego i u vecini kozmetickih preparata (samponi, sapuni, kreme, sminka...). Najvise se pominju 'parabeni' kao najstetniji, a uz njih postoje i kancerogeni derivati nafte kao i niz drugih hemikalija koje svakodnevno koristimo putem nase kozmetike, a da mozda nismo ni svesni stete koje nanose nasem organizmu.

Moj izbor vec dug niz godina je prirodna kozmetika i proizvodi, i to bih preporucila svakom.
Naravno, covek treba biti oprezan, jer u svakom zitu ima kukolja i ne znaci da sve sto je klasificirano kao prirodno, da ustvari i jeste, a to verujem da vecina vec i pretpostavlja. Stoga je najsigurnije birati kozm. proizvode koji su sertifikovani, proizvedeni iz prirodnih i organskih sirovina ili bilja, pod specijalnim uslovima.
Nikada mi nece biti jasno to pranje zuba...molim te shockshock ...i to svaki dan...od cega ih toliko perete...??? Nikada ih nisam oprala i sta mi fali... lol ...u mene blistaju...

Planiram da u dzunglici osnujem drustvo protiv pranja zubiju lol ...ovo stvarno vise nema tmitla!
Zashto prati neshto shto ce se ponovo uprljati?! shock

Besmisleno... 8)
O"š li to da ponoviš ako budu muške čarape u pitanju? :D
Zashto prati neshto shto ce se ponovo uprljati?! shock

Besmisleno... 8)

Guzo, a ti ne peres .. shock
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:59 am.