Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Stojan Miletić (19) iz Ključa i Dragana G. (16), koja je privremeno boravila u Prijedoru, stradali su u eksploziji ručne bombe u prijedorskoj Ulici Rudija Čajavca u naselju Urije.

Motiv ovog dvostrukog samoubistva još uvijek nije zvanično potvrđen, ali prema prvim informacijama, Miletić i Dragana G. bili su u ljubavnoj vezi.

Njihovu vezu navodno su osporavali djevojčini roditelji zbog čega se ovo dvoje mladih ljudi odlučilo na samoubistvo. Svoje razloge za taj čin navodno su napisali u oproštajnom pismu.

"Glas Srpske" nezvanično saznaje da su na parking stigli automobilom "ford sijera", vlasništvo za sada nepoznatog Banjalučanina. Navodno su izašli iz automobila i poslije određenog vremena aktivirali bombu.

"Ford", kao i još nekoliko automobila, koji su bili parkirani u blizini oštećeni su od gelera.

Prizor na mjestu tragedije bio je strašan. Gornji dio tijela šesnaestogodišnjakinje skoro je u potpunosti raznesen. Eksplozija, prema riječima mještana Kozarske ulice, u čijoj se neposrednoj blizini dogodila ova tragedija, nije bila jaka.

Mještani ovog dijela Prijedora istakli su da su zaprepašćeni ovom tragedijom i da ne pamte da se nešto slično dogodilo.

Neeksplodirana bomba

Pripadnici prijedorske policije odmah su izašli na lice mjesta, te obezbijedili mjesto tragedije jer se u ruci stradalog Miletića nalazila neeksplodirana ručna bomba.

Da bi mogao da bude obavljen uviđaj na koji se čekalo skoro dva časa, pripadnici Oružanih snaga BiH postavili su gume na neaktiviranu bombu do dolaska deminera iz Banje Luke.

Ne "izlazi" mi ovo iz glave vec dva dana.. cry
Kako biste prokomentarisali ?
Cekajte, idem i ja!!!
Romeo i Julliet, moderna tragicna varijanta, uzas! cry
Tragicno. cry
Klinci... uvek na sve gledaju kao da ce im se svet srusiti ako im se roditelji mesaju u zivot.
Najlakse je odustati od borbe i oduzeti sebi zivot.
Najteze je ostati i boriti se za ono sto volis i zelis.
[quote="Zlica"]Tragicno. cry
Klinci... uvek na sve gledaju kao da ce im se svet srusiti ako im se roditelji mesaju u zivot.
Najlakse je odustati od borbe i oduzeti sebi zivot.
Najteze je ostati i boriti se za ono sto volis i zelis.[/quote
]

svaka ti se pozlatila Smile
Bem vam, nije u pitanju razmisljanje klinaca (vidis da su mislili da ne mogu dalje)koliko to....braniti ili ne braniti?Kako danas uopste usmjeravati djecu?

Ja ne znam,,,,dzaba mi sva skola, kad zivot nije nesto sto se iz knjiga uci.Nema zakona, nema pravila..

Msm, smori me misao o tome-sta li misli njezin otac(kojeg navode kao "krivca"Wink.
Uzas!

A vjerovatno je ....htio najbolje za svoje dijete kao i svaki roditelj Unhappy
Cekajte, idem i ja!!!
Secam se kada sam bila u ludim godinama. Puna glava bubica, misleci, da sam popila svu znanost sveta... lol Jao, kako sam samo mrzela onu recenicu: "Ti to ne razumes, jos si mlada."
Kasnije sam jos vise mrzela spoznaju, da su bili roditelji mnogo puta u pravu za neke stvari.

Hvala bogu, moji roditelji su mnogo razgovarali sa mnom, ponekad su pokusavali i da "pametuju" ali su mi dozvolili, da odlucujem sama. Uvek su mi govorili, da nekada moram i pogresiti, kako bih nesto naucila, jer ne mogu samo uciti na tudjim greskama. Secam se, koliko puta mi je mama rekla, da kada jednom stavis ruku na vruc sporet, vise to neces uraditi sigurno. Sve je to deo odrastanja i sazrevanja.

Ne znam, nemam svoje dete ali mislim, da je najbitnije da znaju, da su njihovi roditelji uvek na njihovoj strani i uz njih, bez obzira na sve. Razgovarati, razgovarati, razgovarati...
mladost ume da prevari...nezrelost tera te klince da na sve gledaju kao da je smak sveta...to je neopisiva tragedija...
Bem vam, nije u pitanju razmisljanje klinaca (vidis da su mislili da ne mogu dalje)koliko to....braniti ili ne braniti?Kako danas uopste usmjeravati djecu?

Ja ne znam,,,,dzaba mi sva skola, kad zivot nije nesto sto se iz knjiga uci.Nema zakona, nema pravila..

Msm, smori me misao o tome-sta li misli njezin otac(kojeg navode kao "krivca"Wink.
Uzas!

A vjerovatno je ....htio najbolje za svoje dijete kao i svaki roditelj Unhappy

NE braniti, nemoguce je zabraniti, ljubav se desava, tu se ne pitaju ni mama ni tata, niti je bitna raligija, boja koze ili socijalni status, nista, secam se i ja vremena kada sam mislila da mi nista osim njegove ljubavi za zivot nije potrebno, onda sam odrasla lol
nedostatak perspektive za danasnju mladost, nisu nauceni da obrade svoje emocije, nemoc, lakoca nabavljanja oruzlja i potpuna nespremnost za zivot.
jedan od njih je ugasio i tudji zivot, sto je ogromna neodgovornost i sebicnost.

nazalost postoji i gora verzija od opisanjog slucaja koja se desava svake godine vise puta, a to je dvoje mladih, ona bi da raskine a on je ubije zbog toga.
Uzas!

nije kriv njen, vec njegov otac, sto nije od sina stvorio coveka.
na kraju se ispostavilo da je njen otac bio potpuno u pravu, jer od takvih muskaraca ocevi i moraju zastiti cerke.

Sto se tice: braniti, ili ne...
svako neka radi po savesti...
strasan je osecaj kada se dvoje vole najvise na svetu i nesto im se brani... ipak, nije ovo doba Romea i Julije, ovo je vec jedan sasvim drugaciji svet.
Zalosno, ali jako cesta pojava , svaki drugi dan ovakav tekst osvane u novinama.....I sto je najtuznije niko se ne zapita kako da se ovakve tragedije sprece roll
Eto, 'el vidite sad sta radi ljubaF. :?
Prica danas dobija zaplet...evo copy opet...

Према незваничним информацијама, највјероватније није ријеч о двоструком самоубиству, већ постоји могућност да се ради о убиству и самоубиству, односно претпоставља се да је бомбу активирао Милетић у намјери да убије Драгану и себе, а да дјевојка то није жељела.

Драгана Гајић је у Приједору боравила привремено, а живјела је код тетке Љиљане Лавринић која је са невјерицом примила вијест о трагедији.

- Не знам зашто се то морало десити мојој Драгани. Не вјерујем да је то била њена воља. У сриједу је требало да славимо њен 18. рођендан, чак сам сам јој и торту спремила. Ових дана тражили смо јој и матурску хаљину - нагласила је Лавринићева.

Јован Леканић, директор Угоститељско-економске школе у Приједору, коју је похађала Драгана Гајић, истакао је да сумња да је Драгана жељела сама себи да одузме живот.

- Ни другари из њеног разреда, ни наставници не вјерују у то да је самоубиство било њен избор. Претпостављамо да она уопште није знала шта ће се десити приликом сусрета са тим момком - казао је Леканић.

У Центру јавне безбједности јуче су само потврдили да полиција и даље ради на расвјетљавању овог случаја и да се ова трагедија за сада не подводи ни под двоструко самоубиство, ни под убиство и самоубиство.

- Још увијек се утврђују бројне чињенице да бисмо расвијетлили овај случај. Чињеница је да је код Милетића, у задњем yепу његових панталона пронађена цедуља у којој пише да се он и Драгана на самоубиство одлучују због тога што је Драганин отац Милош бранио њихову везу - казала је портпарол ЦЈБ Бања Лука Госпа Aрсеновић. roll
Cekajte, idem i ja!!!
Ja neznam sta je ovo,koliko su branili tate i mame svoje cerkice od mene a muzevi zene posle ali nikad mi nepade nam bombaa,nego promeni covek zensku ili nadjes neku bez tate i mame to je najsigurnije samo da joj decko nebrani poslee......aooo nisam pokvario temuuu...steta sto nema nekih drugara banovanih sad bi ti bila razna pitanja tipa jel bila ofanzivna ili defanzivna nagazna...idt
izvini morao sam maloo
Eto, 'el vidite sad sta radi ljubaF. :?

cim se zaljubis ides kod cika Petra mesto maticara
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:18 am.