Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Koliko ste tolerantni? Koliko sitnica je potrebno da postane krupna stvar? Da li Vam se desava da gomilate 1000 sitnica u sebi i da na kraju puknete na 1001. sitnici?....Onda Vas gledaju kao da ste odlepili? Da samo posledice vide....a niko se ne pita sta je uzrok?

Ja sam danas pukla na glupost....Jer svi , a narocito ON misli da ja sitnice ne primecujem i da me ne doticu....A doticu me!!
Da... Tolerancija, samokontrola, razumevanje, razum... Imaginacija koju je nemoguće postići... Jednostavno pukneš i opovrgneš postojanje svega toga... roll

Ali lepo je težiti takvim vrlinama, uprkos svemu... wink
svakoj normalnoj osobi se to dogadja...
nije to nista strasno...
...
nenormalno sam tolerantan...
kazem sta mi smeta pa nalazim nacin da to izbegnem...

retko dodje do otvorenog sudara a kada do toga dodje, ocekujem potpuno razresenje konflikta ili menjam sve, od temelja!
U jednoj reči, to se zove EQ. Emotivna inteligencija, ili sposobnost kontrolisanja emocija.

Retko osoba pukne samo zbog jedne sitnice. Čak i zbog 100 sitnica. Često se tu radi o nekom trajnom problemu, koji nema nikakve veze sa dnevnim dešavanjima i koji izazove poremećenu agresivnost. Svoj inherentni bes osoba iskali upravo kroz tu 101. sitnicu, iako je ista od banalnog značaja...

Ne znam kako se dolazi do emotivne inteligencije, nisam ni psiholog ni antropolog. Verovatno tako što čovek radi na sebi, razvija neku objektivnu percepciju (kao što je mene umetnost tome naučila), dakle da objektivno i razumno sagledava stvari, jer VRLO često se neko iznervira SAMO zato što je nešto pogrešno shvatio...

A sa druge strane, kada je nekome "sve sjajno" (ma šta ovo značilo) u životu, neće ni primetiti tu 101. sitnicu! Ma ni prethodnih 100. :D
Dea, to je bila poslednja kap u casi vode, koko to nas narod kaze. Ponekad zaista nismo u mogucnosti da kontrolisemo svoje emocije i normalno je da "eksplodiramo".

Zapadnjaci su smislili i EQ i tako iz sve snage pokusavaju da drze pod kontrolom sve svoje emocije, mada i njima to ne polazi uvk za rukom.

Po meni je i normalno da pokazujemo svoje emocije, a ne da ih skrivamo. Pa, emocije su nesto najlepse sto nam je priroda podarila.

Spadam u dosta trpeljive i tolerantne osobe, ali imam i ja limit u "svojoj casi".
I kada mi se prepuni casa, ja dokazujem da sam tolerantna, i narucim drugu, do pola praznu, ili do pola punu... wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
I kada mi se prepuni casa, ja dokazujem da sam tolerantna, i narucim drugu, do pola praznu, ili do pola punu... wink

i posle koliko casa ces ih poceti razbijati?
lol

Zapadnjaci su smislili i EQ i tako iz sve snage pokusavaju da drze pod kontrolom sve svoje emocije, mada i njima to ne polazi uvk za rukom.

Voćko, ne radi se tu o skrivanju emocija, već o kontroli besa i iracionalnog ponašanja.

Kako bi se ti osećala da, recimo neki kolega, tek počneš da razgovaraš sa njim, i nešto kažeš zbog čega mu "preliješ čašu" i on počne da te tek tako vređa i psuje? Dakle, pomeri agresivnost sa svog stvarnog problema na tebe. Zar nam se svima u manjoj ili većoj meri tako nešto nije događalo?
Posle seste, popila sam petu, posle pete cetvrtu, posle cetvrte trecu, i sve tako dok se nisam otreznila... wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Koliko ste tolerantni? Koliko sitnica je potrebno da postane krupna stvar? Da li Vam se desava da gomilate 1000 sitnica u sebi i da na kraju puknete na 1001. sitnici?....Onda Vas gledaju kao da ste odlepili? Da samo posledice vide....a niko se ne pita sta je uzrok?

Ja sam danas pukla na glupost....Jer svi , a narocito ON misli da ja sitnice ne primecujem i da me ne doticu....A doticu me!!

Imam jako dugacak "fitilj" ali umem da puknem, kada se predje granica. Znaci, mozes kako hoces ali ne i dokle hoces.
Nisam od onih koji misle, da je potrebno "pomesti" ispod tepiha stvari koje ti smetaju i praviti se da ih ne vidis, jer u pocetku je ta gomilica neprimetna ali s vremenom (ako ne rascistis) ume da postane gomila. Komunikacija je kljuc svega, osim ako druga strana nije spremna na nju ili su joj razgovori na tu temu glupavi.
Dea, neka si "pukla". To je dobro, jer je to alarm koji ti pokazuje, da ti nesto ne stima.
Treba im reci, jer oni ne mogu citati izmedju redova i "misliti", bas kao ni mi zene. Wink Muskarci ne obracaju toliko paznju na sitnice, tu smo razliciti i zato misli, da te ne doticu. Wink
Bice sve ok, samo razgovarajte. Smile
Voćko, ne radi se tu o skrivanju emocija, već o kontroli besa i iracionalnog ponašanja.

Kako bi se ti osećala da, recimo neki kolega, tek počneš da razgovaraš sa njim, i nešto kažeš zbog čega mu "preliješ čašu" i on počne da te tek tako vređa i psuje? Dakle, pomeri agresivnost sa svog stvarnog problema na tebe. Zar nam se svima u manjoj ili većoj meri tako nešto nije događalo?

To se zove anger control management. Wink
eh....

crycrycry

i ti ces jednom postati tasta!

lolwinkTongue
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:04 pm.