Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Interesuje me šta vi kao obični građani mislite o svemu tome?

Da li se radi samo o marketinškim potezima vlasti ili je država zaista krenula u odlučnu borbu protiv svih vidova organizovanog kriminala :?:

Svaka država je jača od svake mafije i u tom pogledu sumnje nema, ali mene a verovatno i vas zanima dokle li će se u toj borbi i razračunavanju ići?

8) El ako se bude išlo do kraja ko zna dokle mož da se stigne...

Ako imate neka posebna saznanja o svemu tome nemojte ih ovde iznositi ako baš ne morate. Ko zna ko sve ove forume čita i analizira.
roll
Kakva teska tema, kad se covjek probudi, nEje za to. Uf....

Kakav obracun sa kriminalom ,u bilo kojoj drzavi u kojoj je pravosudje korumpirano? shock
Cekajte, idem i ja!!!
Drzava je krenula u korenitu kadrovsku reformu, pa to neupucenima izgleda kao borba protiv organizovanog kriminala. roll
Borba protiv kriminala kosta. Sto je mafija jaca, potrebna je i bogatija drzava da ga obuzda.
Takodje, sto je drzava demokraticnija, tim je blaza i razboritija u toj borbi, samim tim i neefikasnija.

No, mafija koja ne ubija istrazne organe, sudije i tuzioce i nije prava mafija. To je samo organizovani privredni kriminal.

Kod organizovanog privrednog kriminala imam utisak, da iako riba smrdi od glave, mnogo je vise uhapsenih izvan glavnoga grada, sto samo pokazuje moje sumnje da riba stvarno smrdi od glave!

Postoji jos jedan problem, a to je medijsko hapsenje odredjenih lica i posle dovrsetka istrage shvatanje da i ne postoji krivicno delo, ili nema dovoljno dokaza, pa se uhapseni onako stidljivo ``rehabilituju``.

Nije mi jasno ni profesionalnost sudova i pojedinih sudija.
Imam nekad utisak da potpuno nelogicno argumentuju i naravno na visem stepenu se posle sve obara.
8) samo vas gledaqm (čitam) 8)
Cekajte, idem i ja!!!
citam i ja tebe!

cek, dok pocemo da se etiketiramo!
lol
8) Da se razumemo, u ovoj državi više nema nedodorljivih. Može mečka da zaigra pred svačija vrata...
I to sve saS kamere B92, ako su ovi iz javnog servisa kojim slučajem nešto zauzeti. 8)

I bilo je krajnje vreme da se neke stvari rasčiste.
Još samo kad bi i Crna Gora saradjivala bilo bi super, al netje...
Malo malo pa nam neki krimos pobegne na more.
nisu loodi, pa ostali bi bez stanovnika lollol
Cekajte, idem i ja!!!
8) Da se razumemo, u ovoj državi više nema nedodorljivih. Može mečka da zaigra pred svačija vrata...
I to sve saS kamere B92, ako su ovi iz javnog servisa kojim slučajem nešto zauzeti. 8)

I bilo je krajnje vreme da se neke stvari rasčiste.
Još samo kad bi i Crna Gora saradjivala bilo bi super, al netje...
Malo malo pa nam neki krimos pobegne na more.

A gde si bio kad smo mi izvlacili crimose iz CG??? lollollol
citam i ja tebe!

lol

8) Ima ih koi veruju da niedan privatnik ne mož da opstane u Serbiu ako plaća baš sve poreze i ostale doprinose. A kad se ednom budu otkrile sve te utaje poreza i ostalih dažbina biće qq i lele. Znaš ono, imaš zaposlenog kome plaćaš "zvanično" 16.500,00 dinara na ime minimalne zarade, a na to mu još dodaš desetak iljada na ruke onako na "crno". Edan vid organizovanog kriminala koim se država još nije pozabavila, što ne znači da neće.
Drzava je krenula u korenitu kadrovsku reformu, pa to neupucenima izgleda kao borba protiv organizovanog kriminala. roll

Nemo da si skeptik, videće se efekti svega toga za nekih desetak godina sigurno, a možda i skorije...
8) Dok ovi mladi nauče poso.
citam i ja tebe!

lol

8) Ima ih koi veruju da niedan privatnik ne mož da opstane u Serbiu ako plaća baš sve poreze i ostale doprinose. A kad se ednom budu otkrile sve te utaje poreza i ostalih dažbina biće qq i lele. Znaš ono, imaš zaposlenog kome plaćaš "zvanično" 16.500,00 dinara na ime minimalne zarade, a na to mu još dodaš desetak iljada na ruke onako na "crno". Edan vid organizovanog kriminala koim se država još nije pozabavila, što ne znači da neće.

ja bi voleo da je tako, ali postoji i dodatni problem. sve sto neka firma uradi fizickom licu, neki majstor uradi na crno po trecinu cene. tako neke usluge ispadaju iz ponuda firmi, jer firme legalno ne mogu preziveti iz takvih usluga. znaci pitanje je da li ce placati svi porez ili ne?

kao drugo, mnoge usluzne delatnosti imaju fiskalnu kasu a kao advokati ne treba da imaju. to je onda nepravda jer nacini poslovanja, uslovi naplacivanja su vrlo slicni.

a trece i najtuznije: niko u ovoj a ni u drugim drzavama ne stiti postene firme od neplatisa. podizvodjaci redovno stradaju jer graditelji (nazovimo ih tajkunima) velikih objekata redovito uskracuju zadnji deo isplate. sudovi stvar odlazu, prakticno je nemoguce nekoga tuziti... pa to je legalisani kriminal.
Kad si već pomenuo advokate, Dinkić je ozbiljno rešio da i njima uvede fiskalne kase, kao i taksistima. Kad su ovi najavili generalni štrajk privremeno su odustali od namere na rok od 6 meseci, ali će od jeseni to pitanje opet biti aktuelno. Mislim da im to neće uspeti, nigde u svetu ali baš nigde za advokaturu fiskalne kase nisu obavezujuće.

Zabrinjavajuće je to da gde god je država malo ozbiljnije "začeprkala" otkrila je neku mafiju ili organizovanu grupu koja se kriminalnim aktivnostima bogatila i to kroz duži vremenski period, po pravilu.

Evo baš ovih dana imamo najnoviju aferu oko SMS igara na sreću i NAJNIŽE JEDINSTVENE PONUDE...
ali gde u svetu imaju lekari fiskalnu kasu?
znaci advokati su ipak izuzetak? njima se vise veruje da nece utajiti porez?
nije to ok.

A da kriminalnih grupa ima svugde, naravno, osim tamo gde se teskom mukom radi. Tamo opet, para nema...

Elem, u Amsterdamu dam crncu pola eura i mogu da odem u toalet.
Odem ja jednom u Beogradu u toalet u Mckdonalds i naplati mi tip uslugu i pruzi mi fiskalni racun. lol
Izgleda da smo mi Srbi talentovani ne samo za ljubav, već i za kriminal. Čitam po razni časopisi da srpska mafija polako al sigurno preuzima i neke od glavnih evropskih metropola...

lol Da je drug Tito živ UDBA bi to znala adekvatno da iskoristi i da valorizuje.
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 11:52 pm.