Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Hoće li Srbi u nekoj bliskoj nam budućnosti biti pounijaćeni?

Nešto sam načuo o tome da je u planu ujedinjivanje svih hrišćanskih crkava. Neki tvrde da su i u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u toku određeni procesi manje više "zatvoreni" za javnost koji su na liniji tog "ujedinjavanja" hrišćanstva pod papom kao najverovatnijim vrhovnim poglavarom. Neki čak tvrde i to da je "odnos snaga" u Sinodu SPC takav da bi ujedinjavanje uz određeni podsticaj i državnih struktura moglo poprilično glatko i da "prodje" kao opcija.

Priznajem da nemam nekih posebnih ili podrobnijih saznanja o svemu tome već iznosim uglavnom ono što sam "pokupio" usput, tu i tamo u nekim razgovorima sa raznim ljudima od kojih su neki iz svešteničke "branše".

8) DakleM, da li ćemo mi Srbi uskoro morati da se odreknemo i tog našeg simboličnog pozdrava sa tri prsta i tripartitnog ljubljenja po kome smo jedinstveni na Kugli zemaljskoj?
roll

Spavas li ti ponekad?

Ko moze nekog da natjera da se odrekne neceg?
Heheheh...tako bilo i u Komunizmu pa svi opstali lol

Sto nemoze javno, moze tajno Tongue

Elem, svi se istom Bogu molimo...

((http://s7.rimg.info/cb938ec29c932d10ca097d452e7d9ca8.gif))
Cekajte, idem i ja!!!
roll Znaš ili pretpostavljaš?
Ja nisam siguran.
Pa nama su ta "tri prsta" i tripartitno ljubljenje pri susretu sa dragim osobama takoreći znak raspoznavanja, nešto po čemu se razlikujemo od drugih.

wink Ne smemo se toga odretji ni po koju cenu.
Ja kad ljubim, ljubim dok moRe da se diHa Tongue
Cekajte, idem i ja!!!
Smile 8) Ne prevodi na seks.

Nego reci mi, esi ti vera il nevera?
ja sam Sreca i Nada 8)

Da, vijernik sam.
Cekajte, idem i ja!!!
Hoće li Srbi u nekoj bliskoj nam budućnosti biti pounijaćeni?

Nešto sam načuo o tome da je u planu ujedinjivanje svih hrišćanskih crkava. Neki tvrde da su i u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u toku određeni procesi manje više "zatvoreni" za javnost koji su na liniji tog "ujedinjavanja" hrišćanstva pod papom kao najverovatnijim vrhovnim poglavarom. Neki čak tvrde i to da je "odnos snaga" u Sinodu SPC takav da bi ujedinjavanje uz određeni podsticaj i državnih struktura moglo poprilično glatko i da "prodje" kao opcija.

Priznajem da nemam nekih posebnih ili podrobnijih saznanja o svemu tome već iznosim uglavnom ono što sam "pokupio" usput, tu i tamo u nekim razgovorima sa raznim ljudima od kojih su neki iz svešteničke "branše".

8) DakleM, da li ćemo mi Srbi uskoro morati da se odreknemo i tog našeg simboličnog pozdrava sa tri prsta i tripartitnog ljubljenja po kome smo jedinstveni na Kugli zemaljskoj?

Tantal, iz gore navedenog, ja zakljucujem da bi ti najbolji odgovor mogli dati ti tvoji iz "branse".
S obzirom da poznajes ljude iz tog domena, bilo bi dobro da se informises kod njih, pa da i nama javis sta se sprema.

A jos ako bi uspeo da se raspitas kod njih o poreklu i istoriji pravoslavnog simbola 3 prsta, to bi bilo odlicno.

Znas, ja kao i ti nisam bas upucena, a volela bih znati.
Verujem da neces razocarati. Smile
Hvala unapred.
Tri prsta, sastavljeni palac, kaziprst i srednji prst, simbolizuju Sveto Trojstvo, Oca, Sina i Svetoga Duha.

Rastavljena tri prsta nisu nista, a to je znak koji je uveo mason Vuk Draskovic, inace isti pozdrav su koristile ustase.

Sveto trojstvo je prvobitni koncept koji je prisutan u skoro svim religijama, dok neke religije, o kojima ne bih sada, sve to sastavljaju u Svetoga Duha, samo sto ga drugacije nazivaju.

Moze se jos shvatiti i kao dualizam i jedinstvo.

8)
Ja kad ljubim, ljubim dok moRe da se diHa Tongue

Vidi se da imas pluca.. lollollol
istina, jos disem 8)
Cekajte, idem i ja!!!
roll 8) lol Ako je sliČka u avatRu original rekao bih da ti kapacitet pluća i nije tako loš.

PS: Nisam znao da je Vuk Drašković mason. Pa ako su ti prasoni toliko moćni otkud to da On nikad nije uspeo u politici?
S obzirom na sve, bilo bi cudno da nije. Medjutim, jeste.

Ne znam cime meris uspeh u politici, ali Vuk Draskovic je redovan usesnik molitvenog dorucka u Beloj Kuci, bez obzira na to ko je trenutni stanar.
Tiko pravi si profesor . Trebalo bi da nas sve edukujes . Ovo ozbiljno mislim, jer u nasem narodu ima ,povrsnog saznanja , ne samo o religiji , vec i o mnogo drugim stvarima. To znacenje rastavljena tri prsa , mali broj ljudi zna. To je stvarno bio ustaski pozdrav , i polizaj ruke na grudila , nahcesce pri pevanju ustaskih pesama . Uostalom postoji dokumentacija .
Nasoj dragoj prijateljici , To sam ja, zelim da je pluca sluze jos dugo godina , na njenu i nasu radost.
Vecina ne razume ni zvanicnu srpsku himnu.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:41 am.