Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Uhapšena Katarina Rebrača!

Poznata manekenka Katarina Rebrača uhapšena je danas po podne zbog sumnje da je proneverila 37 miliona dinara iz Fondacije za borbu protiv raka dojke koju je sama osnovala
Ona se tereti da je novac koji je dobijala od raznih donatora za prevenciju i borbu protiv kancera dojke trošila za privatne potrebe.

Policija je oko 15 sati privela na saslušanje Karatinu Rebraču i još tri njene saradnice iz Fondacije, a potom joj odredila i policijsko zadržavanje od 48 sati. Posle isteka pritvora ona će biti predata istražnom sudiji koji treba da odluči o pokretanju sudskog postupka protiv nje.

Press saznaje da je policija počela da istražuje poslovanje Fondacije Katarine Rebrače nakon prijave koju je Institut za onkologiju i radiologiju Srbije u Beogradu podneo Ministarstvu zdravlja protiv Fondacije Katarine Rebrače.

.................................................

Osuditi najstrozije, sta ona zna kako je biti bolestan, i kako se osecaju zene koje su verovale u nju roll
Nismo mi pre bili toliko humani... Ja prosto neznam šta nam je sada... roll :? shock :D lol
Postoji veliki broj organizacija koja skuplja pare polulegalno ili nelegalno, mada, koliko mi je poznato zakon prilicno dobro odredjuje pojam i ulogu neprofitnih organizacija.
Jedino je (opet, koliko znam) cirkulisanje novca u raznim verskim organizacijama, crkvama neregulisan.

Problem u datom slucaju se svodi (pretpostavljam) na dve vrste zloupotreba:

1. trosenje para organizacija u privatne svrhe, tj. pranje novaca, neplacanje poreza.
2. manipulisanje donatorima, koji daju pare za svrhu u koje se dati novac ne upotrebljava, tj. prevara.
necu ni da znam koliko njih ima koji to rade samo da ne bi placali porez... a od obicnih ljudi uzimaju porez i te kako, privatnici vrse pritisak na radnike... nasa srbija ide i dalje u pravcu finansijskog bankrota...
Zahto se bre cudite? Pa maltene swaka dobrotvorna organizacija nema tu svrhu, wetj sluzi samo i skoro iskljutzivo za pranje novca...
A to gde idemo...
Ako se ispostavi ipak da je Zemlja ravna ploca padamo sigurno.... roll
A sta ako ......... je istina malo drugacija? shock Ali to, ionako nikada necemo saznati........
Ja bih ipak sacekao da se cuje i druga strana pre nego sto donesem misljenje o ovom slucaju.

Iz ovoga se takodje vidi da ljudi ne razmisljaju, vec samo reaguju na informaciju, potpuno verujuci izvoru informacije. To se u behavioristickim naukama naziva drustvena automatizacija.

Ne razmisljaju, a veruju. roll

Hipnotisani drustveni idioti ...
Mogli bi se prisetiti (ne)humanosti drzave Srbije koja naplacuje PDV na humanitarnu pomoc.

8)
Ne radi se o pojedinacnom slucaju...Radi se o urusavanju morala stubova drzave.Najvece malverzacije se desavaju tamo gde nikako ne bi trebalo.Npr...crkva i vojska.Treba li da navodim primere? roll
Ne radi se o pojedinacnom slucaju...Radi se o urusavanju morala stubova drzave.Najvece malverzacije se desavaju tamo gde nikako ne bi trebalo.Npr...crkva i vojska.Treba li da navodim primere? roll

A sta si tacno hteo da kazes?

Ja sam prvo pomislio na trgovinu neprimerenim "robama".

Sastav Vlade za zirafu, kofer pun novca za nesto, pa jedan od umesanih postane i ministar policije, a slucaj se zataska, ciljano plasenje stanovnistva i izazivanje panike da bi se prodale neke budjave vakcine a uvoznik stavio nekoliko miliona evra u dzep, afere sa "mama mi dala pare" pomocnicima ministara, maturant direktor JAT-a (politicki podoban maturant), bezobrazno visoke plate direktora javnih preduzeca koja stvaraju gubitke ....

Na to si mislio?
Rekao sam tacno ono sto sam hteo...Sa svim konstatacijama se potpuno slazem,mogu i da dopunim...Zebra,Surcinci,start-up krediti,motorne sanke za voznju po NS...Demokratija ce ovde ostati samo mit,mada je ja ne prepoznajem nigde na svetu....

Evo da pomenem Kacavendu,svestenika od stila koji uziva u antikvitetima,Hrizostomov djakuzi,Artemijeve kuce,filaretovu humanitarnu pomoc 1999-te....

Takodje da pomenem desetine hiljada Dragicevih pancira koje ne znam na koga da okacimo,spijunsku aferu,ili Davinicev satelit...

Pomenuo sam ciljano crkvu i vojsku jer po anketama gradjani imaju najvise poverenja u njih... shock
Par srebroljubaca u okviru crkve nema uticaj na ljude, jer se vera u Boga pogresno tumaci kao poverenje u zemaljsku instituciju.

Sto se tice vojske, ljudi vojsku dozivljavaju tacno onako kakva ona jeste, a posebno dobro uocavaju aktivnosti raznih ministara odbrane, liferanata i ratnih profitera, ali novine o tome ne smeju da pisu, a televizije sturo izvestavaju.
Nikako se ne bih slozio da ih je par...U stvari nisam do sad imao priliku da vidim svesteno lice koje nije dobro situirano...Do skoro sam imao poverenja u monahe...dok ne videh ultimat-fight...
Ako se kaze:Bog sve vidi...sta ce nam uopste posrednici?

Mislim da prosecan covek u nedostatku informacija tesko moze mnogo da uoci...
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:10 pm.