Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Čujem da smo i kao država i kao narod baš dosta uznapredovali.
Od Nove godine kažu nema više ni regrutacije ni služenja vojnog roka.

Nekad se brate znalo, muškarci služe vojsku a žene radjaju decu.
U mome kraju se u narodu nekako znalo a i danas je uvreženo shvatanje, ko nije za vojsku nije ni za ženidbu. Muškarci koji nisu služili vojsku su nekako i od žena tretirani kao "škartovi" i najblaže rečeno trudile su se da ih zaobilaze. To sve možda i jeste bilo surovo i pomalo nepravedno ali ebg-a, logika je bila jasna - znao se neki red.

8) Znači sad muškarci više neće služiti vojsku, blago li se nama.
Na šta li će to da izadje, pitam se. Aj da smo rešili srpsko nacionalno pitanje pa i da se složimo da nam tolko vojske više neće trebati. Al nismo, čak naprotiv daleko smo od razrešenja.

I kako ubuduće žene da nam se snadju? Mislim da će ubuduće i u ovu našu Serbiu da bude sve više BI žena i devojaka el će i među muškarcima da nam bude sve više "devojčica"..., i tako.

Da se ja nešto pitam ja bih ipak zadržao obavezu služenja vojnog roka, makar neki vid vojne obuke koja bi trajala 2-3 meseca. Zlu ne trebalo...
kosta koliko kosta ali bez neke vrste opste narodne odbrane drzava i ne moze biti drzava...
ebem ti drzavu bez narodne vojske....
. . . baš ambiciozno.

p.s. Ne'ebaćeš se! lol
Stvarno ne razumem sta ce ta vojska, deca znaju da pucaju tako da to nije tesko nauciti, sem da muske malo dovedu u red, bude se na vreme, briju se redovno, namestaju krevet, slazu kosulje, lezi-puzi to nauce i bez vojske...tako da... vojska stvarno nije potrebna, a ako dodje do rata, boricemo se, dobrovoljno.... wink
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
nije stvar u ratu, vec da se nauce snalaziti u vanrednim situacijama.
kako pri elementarnim nepogodama, a tako i da nauce neke principe komandovanja i izvrsenja.
samo tako je moguce stvoriti efikasno drustvo...
nije stvar u ratu, vec da se nauce snalaziti u vanrednim situacijama.
kako pri elementarnim nepogodama, a tako i da nauce neke principe komandovanja i izvrsenja.
samo tako je moguce stvoriti efikasno drustvo...

a kada dodje to toga svi se snalazimo, doduse neki odu malo na odmor u drugu drzavu, ali sta ce ljudi potrefilo se bas tada wink

A mislis da je njima bilo lako da gledaju kako stradamo...i to jos daleko od rodne grude... lollollol
A mislis da je njima bilo lako da gledaju kako stradamo...i to jos daleko od rodne grude... lollollol

dabome da im je tesko, brinu oni za nas, salju nam razne moralne podrske, gledaju vesti i prate, informisani su o svemu, ne spavaju nocima, mukice su to.... tamo daleko ....

Polako ali sigurno, sve ode u .....

Trba malo discipline, uvek...dobro dođe...ovako, izgleda da su sad u modi seka perse... twisted
Dzoni

Trba malo discipline, uvek...dobro dođe...ovako, izgleda da su sad u modi seka perse... twisted

a kao u vojsci ih nema ???? ima, ima, samo se kriju...

Sve znam...prisustvovao...bilo teze njima nego nama...bar su oni tako predstavljali... Smile I,sta im mozemo?Da ih mrzimo?Vole i oni nas... wink

Bila si u vojsci???

shockroll
Dzoni

Bila si u vojsci???

shockroll

c, nisam naravno, ali nije tesko sabrati dva i dva, nema samo mladih homica, mnogi stariji su isto to, a oni jesu bili u vojsci... sada se samo vise i otvorenije prica, pise na tu temu, pa ispada da ih pre nije bilo....

Bila si u vojsci???

shockroll

c, nisam naravno, ali nije tesko sabrati dva i dva, nema samo mladih homica, mnogi stariji su isto to, a oni jesu bili u vojsci... sada se samo vise i otvorenije prica, pise na tu temu, pa ispada da ih pre nije bilo....

Pobrkala si malo lončiće...nije reč o pederima...nego o seka persama...papučićima ili kako god...
Dzoni
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:45 pm.