Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Fina temica malo da razmrdamo mozgove i razmislimo logicno o nekim dogadjajima iz proshlosti zemlje...

Ne bih zeleo da me neko pogreshno shvati da ne werujem u Boga, daleko od toga, vernik sam, ali werujem i u cinjenice, naucna objashnjenja, ne bogohulim, wetj sam znatizeljan, poshto do sada niko to nije umeo ili zeleo da mi objasni...
Nema veze tema sa teorijama zavere, wetj samo sa mojom znatizeljom da cujem josh necije mishljenje u vezi nekih dogadjaja...

Recimo... interesuje me cuda koja je pravio Mojsije, Deset Bozijih zapovesti, razdvajanje mora, Zavetni kovceg, Sveti Gral, Sodoma i Gomora, potop pa Nojeva barka, rodjenje Isusovo, Vaskrsenje, podela Hrishtjanstva na Pravoslavce i Katolike......
Swe ja werujem da se to desilo...samo ne mogu sebi da ih objasnim...
shock zar i ti danas o prevari?.............Smile))
pa neke stvari i ne treba da znamo... ako verujes u boga, treba da verujes i da je on svemocan. svi koji smo citali bibliju, smo se zapitali zasto je bog pustio isusa(sina) da umre razapet na golgoti... mogao je sve gresnike da ubije kao mrave, ali nije. zasto?
zato sto je bog dao coveku slobodu izbora... i da ih je pobio, pogazio bi svoju rec a svi koji znamo nesto o tome, znamo i da je sam bog rekao da je njegova rec NEPROMENLJIVA.
a sto se tice naucnih objasnjenja, tesko i oni mogu da objasne kako je sve pocelo... u stvari ne mogu da objasne. secate se eksperimenta o "velikom prasku", nikad nije uspeo... zasto? pa jednostavno, ne treba to da znamo, treba da verujemo u boga kao deca koja veruju u bajke i da se pridrzavamo bozijih zapovesti... koliko nas se toga pridrzava?
Reče da si vernik?

Vernik je onaj koji veruje u sve što si nabrojao (i još ponešto), bez potrebe da razume, još manje da proverava.

Razloga za to ima više. Reci da sam jeretik, ali, onima što Božiju reč propovedaju na Zemlji lakše je da znatiželjnog proglase bezbožnikom nego da mu na pitanja odgovaraju (a nešto mislim, oni i ne znaju odgovore).

Odlazim u crkvu (ne suviše često), slavim Uskrs, Božić i Slavu, postim (ne baš strogo i dosledno), ali sebe ne smatram vernikom. Jedan od razloga je što i mene zanimaju odgovori na pitanja koja si postavio.........
rekoh da werujem... koliko u religiju, toliko i u nauku... Smile
OndaK je jednostavno. Nemo' d' unosiš veru u laboratoriju, ni nauku u crkvu.....
ali kada izadjem iz crkve mislim na laboratoriju, a iz laboratorije ponekad na crkvu... Tongue
ali ljudi..... nemojte me pogresno shvatiti ja verujem u boga ali crkva nema veze sa bogom i popovi nemaju nikakve veze sa verom.... po crkvi, ja bih trebao da radim kako mi pop kaze a kad zgresim da se pokajem i sve mi je oprosteno.... to su gluposti...

i jos jedna stvar: BR, kazes da slavis slavu... ewo ti sta kaze druga bozja zapovest:

"ne gradi sebi lika rezana, niti kakve slike od onoga sto je gore na nebu ili dole na zemlji, ili u vodi ispod zemlje. nemoj im se klanjati, niti im sluziti, jer sam ja gospod, bog tvoj..... i tako dalje.
to znaci da ne treba da slavimo slave, jer su ti sveci ipak bili ljudi. treba da slavimo samo boga po bibliji.

a ljudi slave slavu i na toj istoj slavi dok pricaju, opsuju boga sto i vise puta...
jel veran taj koji slavi slavu???
ali kada izadjem iz crkve mislim na laboratoriju, a iz laboratorije ponekad na crkvu... Tongue

Ovo proleće čudno deluje na tebe... samo se pitaš.... lollollol
ali ljudi..... nemojte me pogresno shvatiti ja verujem u boga ali crkva nema veze sa bogom i popovi nemaju nikakve veze sa verom.... po crkvi, ja bih trebao da radim kako mi pop kaze a kad zgresim da se pokajem i sve mi je oprosteno.... to su gluposti...

i jos jedna stvar: BR, kazes da slavis slavu... ewo ti sta kaze druga bozja zapovest:

"ne gradi sebi lika rezana, niti kakve slike od onoga sto je gore na nebu ili dole na zemlji, ili u vodi ispod zemlje. nemoj im se klanjati, niti im sluziti, jer sam ja gospod, bog tvoj..... i tako dalje.
to znaci da ne treba da slavimo slave, jer su ti sveci ipak bili ljudi. treba da slavimo samo boga po bibliji.

a ljudi slave slavu i na toj istoj slavi dok pricaju, opsuju boga sto i vise puta...

Rekoh da sebe ne smatram vernikom.

Krsna slava u Srba je posvećena Svecu (ovlašćenom zameniku paganskih idola), ali se slavi u čast i spomen predaka ........ kontinuiteta porodice.

A moja ikona nije jedina slika u slavu Božiju ..... pune su ih crkve....

I nije to tako komplikovano, sva pravila "Božija" su propisali ljudi...... i uvek s nekim ciljem....

Rekoh da sebe ne smatram vernikom.

Krsna slava u Srba je posvećena Svecu (ovlašćenom zameniku paganskih idola), ali se slavi u čast i spomen predaka ........ kontinuiteta porodice.

A moja ikona nije jedina slika u slavu Božiju ..... pune su ih crkve....

I nije to tako komplikovano, sva pravila "Božija" su propisali ljudi...... i uvek s nekim ciljem....

pune jesu crkve ikona ali to ne znaci da je ispravno.... zar ne?

i ja mislim da nije tacno da su ljudi propisali zapovesti bozije, nego je bog govorio kroz ljude i to je trajalo 600 godina
Pre par meseci na nacionalnoj geografiji gledao sam dokumentarac koji je naucno pokusao da objasni Deset egipatskih zla i interesantno koliko su te stvari povezane tj posledice jedne stvari postaje uzrok sledeceg zla koje je nastalo
Pre par meseci na nacionalnoj geografiji gledao sam dokumentarac koji je naucno pokusao da objasni Deset egipatskih zla i interesantno koliko su te stvari povezane tj posledice jedne stvari postaje uzrok sledeceg zla koje je nastalo

ali zar nije tako u celoj evoluciji... posledica jedne stvari cini uzrok druge... da Mojsije ne rashiri More ( oops ) i ne prodje dalje do Izraela (odnosno dokle je vetj stigao) ne bi bilo ni Sodome i Gomore, da nije bilo toga, ne bi bilo ni potopa, da ne beshe potopa ne bi bilo ni Noja....
Fina temica malo da razmrdamo mozgove i razmislimo logicno o nekim dogadjajima iz proshlosti zemlje...

Ne bih zeleo da me neko pogreshno shvati da ne werujem u Boga, daleko od toga, vernik sam, ali ...
...
uwek ima neko ali.... zar ne?
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:29 pm.