Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

kako pomoci jednoj mladoj vama bliskoj osobi koja je pod uticajem loseg drustva, iz pristojne porodice, pristojnog ponasanja inace, pocela da konzumira travu, i vec napravila ( ne pod uticajem alkohola ili trave ali ipak napravila) jedno krivicno delo, da se ischupa iz svega i vrati na "pravi put"? Molim samo ozbiljne komentare, jer tema nije za zezanje, to mozemo na drugim temama na ovom forumu :?
napravila jedno krivicno delo, da se ischupa iz svega i vrati na "pravi put"?

Prihvatanje problema je vec delimicno resen problem, s obzirom da je mlada kako kazes, ne zna da odabere pravi nacin, pa srlja...samo polako vec ce se izvuci ako postoji volja postoji i nacin... wink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Imao sam oko 25 godina... Bio sam tada (skoro) aktivni član lokal grupe "Sabirni centar"... Bilo je to vreme Ex YU... Sviralo se pevalo se... Lepo vreme jednog pozitivnog mladalaštva...

Ja sam trebao da budem pevač... Vuruna, Vlasta i Pile (moji drugari tada članovi benda a i danas smo dobri...) su tako mislili... Imao sam ogroman problem sa tremom... Alkohol mi nije mnogo pomagao ali motanje indijske konoplje i hašiša je proizvodilo tražene efekte...

Moja sreća je što se i na to čovek mora navikavati, jer su efekti od takvih droga slični trovanjem nikotina...
Jednom sam kolabrirao (preterao)...
Ispred mene je bio izbor...
Nastaviti putem brzog propadanja ili tempo propadanja usporiti... roll

Tada sam se zamislio kuda me sve to vodi... Razmišljao sam tada mnogo o prirodnoj ljudskoj funkciji...O tome kako treba da produžim svoj rod... Da dođem u situaciju da imam decu i da budem srećan kad vidim kako rastu i savladavaju svoje životne prepreke...
Bio je to kraj jedne želje da se uspe kao pevač benda a početak jedne nove da se bude otac...
Batalio sam ružne navike (pre nego su one ovladale sa mnom)...

Iza mene je ratište, jedan pogrešni brak, mnogo pogrešnih poslova i mnoštvo pogešnih ljudi...
Ispred mene je moja jedinstvena ćerka i moja želja da bude prava osoba za jednu veliku i zdravu porodicu. Moji sjajni prijatelji i uža porodica...

Ne pušim od pre sedam godina iako sam bio strastveni pušač gotovo 25 godina...
Pijem vrlo kontrolisano... To se po avatarau nemože zaključiti lollol Dobro, neki put se otkačim malo... lollol

Uživam u svojim ličnim pobedama i svojim usavršavanjima i nikad neću prestati da učim...

U tome sam definitivno uspeo... Vreme će pokazati da je tako... wink

Nisam ovim pisanijem bio baš od neke pomoći ali... Razumećete me...

Ako ništa ja sam Vam živi dokaz da čovek može biti pobednik nad bolestima zavisnosti...
Samo da mi se ne desi da stradam u ovom ludom saobraćaju... lollol Šalim se...

:D :D :D
Koletina, oprostices mom laickom pitanju ali kako si se osecao pod dejstvom droga koje si konzumirao, kako prepoznati da li je ili nije uzimao?
sto se tice teme,kupi u apoteku test za droge pise na njemu posle koliko dana ili sati moze da pokaze prisustvo msm 5/6 vrsti a travu i posle dva ili vise dana uzimanja pokazuje..... e sad malo o temiii
ja bi nju preporucio jajiikobaji na rehabilitacijuu pa ako on neuspe da je odvikne od ruznih a navikne na lepe stvari ja sam joj poslednja sansa....
nikako...
za krivicno delo se odgovara po zakonu, a porodica moze samo da pruza ljubav... to cesto nije dovoljno, ko sklizne, tesko da ce sam a i uz pomoc porodice da se vrati na pravi put... ne samo zbog zavisnosti, vec i zato sto kod takvih osoba osecaj morala i pravednosti je povredjen, te nikad vise nece osetiti punu ``cistotu`` morala, uvek ce biti spremniji od drugih da poklekne...

ako nisi pripadnik uze porodice, pa pomazes, mozes proci i tako da ti na kraju za tvoju pomoc niko ne bude zahvalan, ili te na neki nacin iskoriste ili te optuze da si imala losu nameru...

bezi sto dalje od takvih... da je porodica bila prava, on/ona ne bi pokleknula...
sto se tice teme,kupi u apoteku test za droge pise na njemu posle koliko dana ili sati moze da pokaze prisustvo msm 5/6 vrsti a travu i posle dva ili vise dana uzimanja pokazuje..... e sad malo o temiii
ja bi nju preporucio jajiikobaji na rehabilitacijuu pa ako on neuspe da je odvikne od ruznih a navikne na lepe stvari ja sam joj poslednja sansa....

osoba o kojoj govorim je maloletna i muskog roda
kako prepoznati da li je ili nije uzimao?

Pa ako je osoba maloletna i iole je poznaješ, zar nije normalno da je i alkohol pogrešan? Znači drugačije ponašanje (preterana aktivnost ili usporenost, ne fokusiran pogled, priča) pretežno ukazuje da je konzumirano "nešto". Nije bitno naglasiti šta je, bitnije je saznati zbog čega se oseća nesigurnom toliko da beži od stvarnosti....

osoba o kojoj govorim je maloletna i muskog roda

ma nemam veze nebiramo mi aoooo lollol morao sam dosta sam bio ozbiljan

test se zove DOA MultiGnost5
test panel za otkrivanje pet vrsta droga
(treba ga uvatit ujutro da se pomokri,ubacis u mokracu i sve ti lepo pisee ima ga u svakoj apoteci)
kako pomoci jednoj mladoj vama bliskoj osobi koja je pod uticajem loseg drustva, iz pristojne porodice, pristojnog ponasanja inace, pocela da konzumira travu, i vec napravila ( ne pod uticajem alkohola ili trave ali ipak napravila) jedno krivicno delo, da se ischupa iz svega i vrati na "pravi put"? Molim samo ozbiljne komentare, jer tema nije za zezanje, to mozemo na drugim temama na ovom forumu :?

Nikome ne mozes pomoci, ako to sam ne zeli...
Koletina, oprostices mom laickom pitanju ali kako si se osecao pod dejstvom droga koje si konzumirao, kako prepoznati da li je ili nije uzimao?

Da, ostao sam ti dužan objašnjenje... Prvi pravi trenutak doživljaja (pušenja opijata) je bio jednom prilikom na jednoj probi benda u iznajmljenom atomskom skloništu na Novom Naselju u NS(dosta davno kao što rekoh...) Ja neznam koliko sam popušio tada... Znam da smo u jednom trenutku ostali bez papira pa smo stavljali u cigarete kojima smo prehodno otkinuli filter i izbacili duvan...

Nikad se u životu nisam toliko smejao kao tada... Sve mi je apsulutno bilo smešno...
Sećam se da sam imao utisak da mi se gornji deo lobanje otvara kao daje poklopac (uvrnuto je ali takav sam ja imao dojam...)...
Osećaj nekog zadovoljstava je prednjačio svim drugim osećajima...

Posle nekih 5 sati (kući) imao sam neverovatnu mučninu i povraćao sam gore od svakog trovanja alkoholom...
Tako je bilo tri dana mučenja...
Roditelji su mi se tada ozbiljno zabrinuli a ja sam ih lagao tobož, da sam se prepio...

Mišljenja sam da tvog prijatelja nateraš (kako znaš) da ode kod lekara jer će se time dati pun značaj problemu koji nije za zanemarivanje...
Na kraju lekari zato i služe...

P.S. Požuri jer što se pre krene veća je šansa da če se tog sranja manuti...
mi u montenegro imamo recept ...odgleda svaki dan ovo po dva puta i bice ka novvv
E ovo se zove apsurd...Jana postavlja ozbiljnu temu, i insistira na ozbiljnosti, a najmanje ocekivana licnost na takvoj temi alek, i to odovara....This is miracle.. lollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 9:09 pm.