Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Eto, moj sinak zavrsio osmi razred, masala, sada sam ponosna mama Smile naravno sala, ovo je sve bilo lako, ali kako da ga usmerim i uputim na pravi put, kada znamo svi da deca u tim godinam, em sto su u pubertetu, em sto su najpametniji i cisto im se ebe sta kazu stariji ,rade po svom. Bojim se da mu ne dam neki los savet, ne nametnem neka svoja misljena, pa da posle ispadne da nece da uci posto sam mu ja to "natovarila" na vrat.
Mucimo mukice, pricamo mu, a on svaki dan nesto novo izmislja, potpuno ga razumem, cak i ja nisam bila drugacija u njegovim godinama, resila da upisem medicinsku skolu i pala u nesvest kada sam videla krv.
Interesuje me kako ste Vi uspeli svoju decu da savetujete, a da ne ispadne lose? Da li da ga ipak pustim da sam odluci sta ce upisati i ako se ja ne slazem s njim?
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile
Ja sam svoje dete pustila da sama bira....mislim da nisam pogresila...
Sve cestitke ponosnoj mami. nemam svoju djecu, ali imam ih u skoli ravnih 1049.
U danasnje vrijeme usmjeravanje djece ka mudrom izboru profesije je neophodno. Ali ne i forsiranje, jer ako djete nema sklonosti, zanimanja i interesovanja za profesiju koju bi roditelji zeljeli da se on odluci onda ne moze biti ni pozitivnih rezultata.
ZabolE me uvo za tuđu dramu, živim svoju priču.
Mislim da bi trebalo sina da pustiš da sam izabere. Tačno je, može da pogreši. Lakše će mu biti da ispravlja svoju grešku nego ako Te posluša pa se ispostavi da je Tvoj izbor bio pogrešan.

Roditelji bi trebalo da uče svoju decu da preuzmu odgovornost i sama donose odluke. Pritom bi trebalo da im dozvole i da pogreše, a ako se to desi da im ne prebacuju nego pomognu da grešku isprave........
cestitka ponosnoj mamici!
i ``mi`` idemo sutra na banket!

moja cera tacno zna sta zeli, skoro da je nismo ni usmeravali jer smo od nastavnika dobili informacija da ona sposobna za ono sto zeli...

malo smo ispricali mogucnosti a ona je izabrala...
dizajnirala je i haljinu za banket a ponosni tata nije pitao za cenu sivacice... lollollol (qq)

elem imam utisak da kod deca koja ne znaju tacno sta zele, treba ispricati razne mogucnosti i pruziti detetu nacin razmisljanja...
ukratko predociti, sa koliko rada se data skola moze zavrsiti i koliko to godina traje, sta su prednosti ili mane zanata (malo njih ce da radi bas u struci, i to im treba reci).
jako je vazno pruziti i alternativu! ja mojoj uvek govorim, ako ne ide, znas jezike, presaltat ces na neki drugi smer, koji ce biti laksi...

ako se ne slazes sa njim...
pa, vidi, ja sam oduvek hteo da budem gradjevinac, a tata mi nije dao, tj. pretio bojkotom materijalnih sredstava, jer je on svoje srce unistio na gradjevini a kao dete sam ga prakticno vidjao samo dvonedeljno...
ipak, krajem `90-ih je rekao da je to bila najveca greska njegovog zivota. danas bi bili vlasnici uspesne firme koja gradi stanove.
``Znam ja to, tata...``-rekao sam mu tada...

eto danas imam upropasteno srce i muku mucim sa prokletim Kinezima koji ruse cenu u mojoj struci...

... objasni mu svoj skepticizam ali dozvoli da on odluci na kraju...
BR je dao najbolji savet (iskustvo, sta li wink ), a ako je dete kojim slucajem namcorasto a uz to i odlican djak, dzabe ces ti njemu pricati.

E tako ...

8)
Kontrasice moja, jedan period, u zivotu tvog deteta, se zavrsio. Cestitam! Ti si ucestvovala u svemu, tako da je to i deo tvog zivota.

Sta dalje? Pusti ga, ne seci mu "krila". Tu si da ga podrzis, to je nas zadatak. Ako i pogresi pri izboru, ima mogucnost da i spravi i sledece godine upise nesto drugo. Pubertet zna da bude naporan kako za dete tako i za roditelje. Tesko je formirati se, ali na kraju sve dodje na svoje.

Ako bas ne zna sta bi upisao, mozda nije lose da mu predlozis da ode u Centar za profesionalnu orjentaciju. Mislim da mogu da mu daju bar neke smernice cemu je naklonjen. To uopste nije bezveze, znam osobe kojima je pomoglo i danas su uspesni u svom poslu.

Pa, srecno! Smile
Kontra, čestitam!!!.........Smile))

Pusti ga, ne seci mu "krila".
Nek je sa srecom i od mene , znam samo da meni moji nisu dali u skolu u koju sam ja zeljela , ispocetka sam ih proklinjala , a kasnije sam im bila zahvalna pa sad ne znam sta ti je ciniti rollwink
Svako detete je Bog obdario nekim darom i namenio mu zivotnu ulogu na koju mi ne mozemo uticati. Ma koliko se trudili da usmerimo dete za tzv. njegovo dobro,mi kroz to opredeljenje lecimo sopstvene komplekse.
Oslobodite decu sopstvenih strahova i frustracija.
Kako rece cika Dusko "tucite svoju decu cim primetite da pocinju da lice na Vas"
Kontra čestitam.... i objasni deranu iz svog ugla kako koju profesiju vidiš, porazgovarajte kako on vidi, valjda će iz svega toga izvući neke zaključke i lakše odlučiti gde dalje...

Nemam iskustva, ovo mi zvuči zdravo-razumski.... nisam čitala sve komentare- ako se ponavljam ako je ko pre mene slično mislEo- ups oops

8) :D
Hvala na cestitkama svima Smile
Da Mico, necu mu seci krila nikako, Vrtiperka meni zao sto su tebi tvoji nametnuli svoju volju, ali kako kazes ipak se isplatilo, Limune meni se cini da bih lakse "pomogla" da je u pitanju devojcica za decaka nisam bas pametna, Vocka draga naravno da je divno usestvovati u jednom ovakom dogadjaju i gledati kako od male bebice postaje covek, Milovanovicu da, cula sam za poslovicu, pocecu ga tuci ako pocne da lici na svog oca Smile, More i tebi od srca zelim da i ti saznas za ovakve mukice, najmanje 2 puta Smile, BR toga s ei plasim da ne pogresi ili ja pogresim ako mu dam pogresan savet, a za tebe Tiko jedna pesmica posto mi ti licis na nekog namcora, iskreno Smile

lollollollol
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile
Kontrice chestitke i od mene ponosnoj mami (http://s19.rimg.info/0315175b996d85e59757414bc770b2a8.gif)
Nisam kompetentna da dam savet s majchinske strane gledishta ali znam kako je mene majka posavetovala.Naterala me da napishem na listu papira nekoliko shkola,ispod svake plus i minus-prednosti i nedostaci.Navela me da razmislim o svojim zeljama i stavim ih na papir- u chemu sam dobra,shta bih volela da radim,shta ima perspektivu,shta odbacujem u startu.Onda me je ostavila da sama saberem pluseve i minuseve i razmislim.
Eto...moja mama je jedna divna i mudra zena,pa mogu sa ponosom da ti predlozim njen nachin nametanja mishljenja koji pritom dete postavi u takve visine da ni ne oseti da je usmereno wink
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:33 pm.