Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pretrpani ste poslom i ne vidite načina da ga završite u roku.

Partner Vas sasvim izluđuje svojim ponašanjem i totalnim odsustvom razumevanja za Vas i Vaše potrebe.

Nema šanse da odete na odmor (neko zbog nedostatka slobodnog vremena, a neko zbog nedostatka novca).

Takoreći, život Vam postaje mučan i svega Vam je dosta.

Šta radite kada Vam se sve smuči?! :?

roll
Ja ne dozvoljavam takve situacije, tako da nikako ne bih umeo da dam valjan savet (ai to izbegavam jer sta ako pogresim, pa da bude vece nevolje)

Gledao bih da postupno okrenem situaciju u svoju korist, recimo.
Nista, Stormy. Udri brigu na veselje. Stavi "ruzicaste naocare" i idi dalje. Jedan je ovaj zivot i ne vredi se kidati za sve i svasta. Sto rece Tikica, okreni situaciju u svoju korist. wink
Ja ne dozvoljavam takve situacije, tako da nikako ne bih umeo da dam valjan savet (ai to izbegavam jer sta ako pogresim, pa da bude vece nevolje)

Gledao bih da postupno okrenem situaciju u svoju korist, recimo.

Krajnje paragmatično, ali da li je baš uvek tako jednostavno izvodljivo preokrenuti sve u svoju korist? Šta sa onim što ne zavisi od nas samih?

Ili ste Vi, gos'n Tiko, osim što ste višestruko dokazano samosvesni, i sasvim smostalni i nezavisni od drugih? 8)
Nista, Stormy. Udri brigu na veselje. Stavi "ruzicaste naocare" i idi dalje. Jedan je ovaj zivot i ne vredi se kidati za sve i svasta. Sto rece Tikica, okreni situaciju u svoju korist. wink

Da "odvrnem" muziku, popijem jedan koktelčić i još i da đuskam :?: :!:

QQ :!: Pa da svi misle da sam poludela od naglog pada temperature :?: roll

wink

Krajnje paragmatično, ali da li je baš uvek tako jednostavno izvodljivo preokrenuti sve u svoju korist? Šta sa onim što ne zavisi od nas samih?

Ili ste Vi, gos'n Tiko, osim što ste višestruko dokazano samosvesni, i sasvim smostalni i nezavisni od drugih? 8)

Jesam, te zato i dadoh jedan uzdrzan odgovor.

Situacija se okrece u svoju korist tako sto se prvo nadje tacka oslonca, nesto sto je nedodirljivo i sasvim sigurno utvrdjeno, a zatim se analizira situacija do detalja.

Strategija i taktika u realnom vremenu, kao da igras partiju saha.

Ali, ovo su tako uopsten odgovori da su skoro beskorisni.
"Situacija se okrece u svoju korist..." Za objektivnog posmatraca lahko je reci, ali za onoga, ko to dozivljava i nije tako.
Teoretski sve je moguce, u praksi i ne bas, jer mi smo samo ljudi, nismo bezosecajni roboti i logicno je, da nam nekada bude svega dosta. Wink
Takve situacije su glavni pokazatelj, da je doslo pravo vreme, da se malo odmaknemo od svega, uzmemo slobodne dane i relaksiramo, a za to nam ne treba mnogo novca. Wink Coveku je ponekad potrebno da se odmori i napuni baterije inace moze da "pregori". wink
Od rakije nema bolje zene
Po tri dana ona ljulja mene

8)

Partner Vas sasvim izluđuje svojim ponašanjem i totalnim odsustvom razumevanja za Vas i Vaše potrebe.

Nema šanse da odete na odmor (neko zbog nedostatka slobodnog vremena, a neko zbog nedostatka novca).

roll

Draga stormy, jednostavno se isključiš... odrediš sebi šta se mora uraditi pre, gde je najkritični "problem" i jedno po jedno rešavaš. Od trčanja „kao muva bez glave“ i histerisanja ništa rešiti se neće, samo će svi biti pod tenzijom.

Ovako lepo (moj recept): kreneš sa poslom, kad to rešiš onda sa partnerom razrešavaš jer tokom tog razrešavanja će doći i rešenje za godišnji- ideš li sama ili sa njim na odmor (i vikend je odmor i to dvonedeljni kada se sjajno provede)

U ostalom, mala ispravka: histerični partner ne bi došao do faze "rešavanja", zaista mrzim takve ljude i izbacujem ih iz životavrrrrrrrrrrrrlo brzo twistedwink

Situacija se okrece u svoju korist tako sto se prvo nadje tacka oslonca, nesto sto je nedodirljivo i sasvim sigurno utvrdjeno, a zatim se analizira situacija do detalja.

Sve mi je to jasno, ali taj stabilan oslonac... Je li to može da bude nešto materijalno (onako, nešto baš, baš čvrsto) ili nešto iz viših sfera :?:

wink
Zlicico i More, mLogo mudro zborite - od sad' radim sve kako vi kazete! Pa, ako nešto nije u redu, odmaK da mi smišljate ispravke! lol

wink

roll

Nešto mi poznato. roll

U tim situacijama se obično setim intervjua sa dugoprugašem Emilom Zatopekom kada ga je novinar pitao - u čemu je tajna uspeha?

Pa u treningu.

Kako trenirate?

Trčim.

Pa kako, koliko?

Trčim dok ne padnem.

I šta radite kada padnete?

Ništa.
Ustanem, otresem prašinu i nastavim da trčim.
Zlicico i More, mLogo mudro zborite - od sad' radim sve kako vi kazete! Pa, ako nešto nije u redu, odmaK da mi smišljate ispravke! lol

wink

E pa niE to samo savet, ja tako živim.... pa s´d ne znam da li da počMem oma da drečim ili da sačekam da svi odu.... moram da se menjam, ne vredi... lol

roll

Nešto mi poznato. roll

U tim situacijama se obično setim intervjua sa dugoprugašem Emilom Zatopekom kada ga je novinar pitao - u čemu je tajna uspeha?

Pa u treningu.

Kako trenirate?

Trčim.

Pa kako, koliko?

Trčim dok ne padnem.

I šta radite kada padnete?

Ništa.
Ustanem, otresem prašinu i nastavim da trčim.

lollollol

A da ga je pitao nešto kao :

A kad vam se pripiša ?

...Otresem ga pa nastavim dalje ....

lollol

Da "odvrnem" muziku, popijem jedan koktelčić i još i da đuskam :?: :!:

QQ :!: Pa da svi misle da sam poludela od naglog pada temperature :?: roll

wink

Treba se truditi i uzivati u zivotu. Moj komentar: "udri brigu na veselje", ne znaci da treba da odvrnes muziku i ludujes uz nju. Svima se desavaju "lomovi" u zivotu, tek kad prodju shvatimo da i nismo morali toliko energije da unesemo u sve to. Zivot je nepredvidiv. Zivot je jedna velika borba, pa ako ne ugodimo sebi niko nam u tome nece pomoci.

To bi bio prevod mog prethodnog posta Smilewink
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 7:05 am.