Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Zgrozena sam zbivanjem u Beogradu. Tolika koncentracija primitivizma i mrznje, prosto neverovatno za 21. vek. Sem toga, kamenovanje je bilo aktuelno vekovima ranije, a mi u sred Beograda kamenujemo ljude. Kamenje je pripremljeno i doneseno, smisljeno. Grozim se svega sto se zbilo. Dete sam beogradske kaldrme, odrasla u centru i sad u centru i ne mogu da opravdam ovakvo ponasanje. Koliko god bili protiv homoseksualaca i lezbejki, ovo nije nacin da im se suprostavi bilo ko. Skupila se gomila huligana, demolirala grad, povredjenih od kamenovanja shock ma uzas.

Videh i da je veliki broj forumasa bio protiv ove manifestacije. Da li ste zaista zeleli da ovako bude? Da li ste zaista zeleli da se kamenuje gay populacija? Da li ste zaista zeleli da se demolira nas Beograd? Da li vi uopste volite svoj grad Beograd?

Za mene je ovo sramota Beograda. Stidim se ponasanja odredjene grupe gradjana. Stidim se sto smo pokazali zelju za krvoprolicem. Protest je mogao da se pokaze i mirnim putem.

Tolika koncentracija mrznje i zla. Stidim se i zgrozena sam, ma sta vi mislili o meni posle ovog teksta.
Kumo, ne brkaj loncice.....

Neuporedivo veci broj ljudi koji su se protivili danasnjoj paradi je na Beogradskim ulicama bio juce i nije bilo nijednog incidenta. Zbog cega je nedvosmisleno protivljenje javnosti ignorisano u ime nekakve nazovi slobode, drugo je pitanje.

Cinjenica je da je jucerasnji protest vise (desetina) hiljada gradjana zabelezen tek kratkom vesti u medijima, a paradiranje par stotina seksualno dezorijentisanih je na svim naslovnim stranama.... Vidis, Ti cak i ne znas da je juce Beogradom prosla velika protestna povorka protiv "parade".

A vinovnicima nereda povod bas i nije bitan. Njima je svaki povod dobar. Ako nema parade ponosa, posluzice i fudbalska utakmica ili ce vec da se nadje nesto. To je pitanje za psihologe i sociologe...

A svakako najinteresantnija uloga je onih koji se ne vide. Onih koji orkestriraju i usmeravaju taj "gnev", uvek da bi postigli neki cilj.......
i ja mislim da je narod u pravu, sta imaju da setkaju, to su sto su ok je, njihovo pravo, a koji kurac traze na ulici i to svi djuture, samo batina da bi dokazali da su jadni pedercici koji nisu shvaceni!!!!

Sto se kurce kad ne znaju da lete lol
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
U svakom slucaju, onaj ko je organizovao kamenovanje i paljenje sedista DS-a i RTS-a nije posebno uzbudjen zbog ambicija seksualno zbunjenih da se reklamiraju. Mnogo vise je zainteresovan za to ko ce sledece godine da odobri paradu..... twisted
Kume, svesna sam ja da je sve to politicka pozadina. Samo se pitam, da li su nam toliko isprani mozgovi? Da li zaista imamo toliki broj mladih koji su podlozni uticaju "matorih jaraca" da upravljaju njihovim zivotima i uce ih vandalizmu.

Sve je to tuzna slika. Tuzna slika za Beograd i zitelje Beograda. Slika koja ide u svet. Srce me boli sto nas tako dozivljavaju, zbog nekih koji nisu ni zasluzili da budu u Beogradu.
U svakom slucaju, onaj ko je organizovao kamenovanje i paljenje sedista DS-a i RTS-a nije posebno uzbudjen zbog ambicija seksualno zbunjenih da se reklamiraju. Mnogo vise je zainteresovan za to ko ce sledece godine da odobri paradu..... twisted

Naravno. To je bila samo jos jedna direktiva vise. Sramota!
Kume, svesna sam ja da je sve to politicka pozadina. Samo se pitam, da li su nam toliko isprani mozgovi? Da li zaista imamo toliki broj mladih koji su podlozni uticaju "matorih jaraca" da upravljaju njihovim zivotima i uce ih vandalizmu.

Sve je to tuzna slika. Tuzna slika za Beograd i zitelje Beograda. Slika koja ide u svet. Srce me boli sto nas tako dozivljavaju, zbog nekih koji nisu ni zasluzili da budu u Beogradu.

Nema to, na zalost, veze ni sa ispranim mozgovima. Akterima nereda je potpuno svejedno u cije ime se tuku..... Pre kratkog vremena, uoci utakmice Partizan - Arsenal, navijaci Zvezde su se okupili da bi se tukli s navijacima Partizana... shock
Cinjenica je da je jucerasnji protest vise (desetina) hiljada gradjana zabelezen tek kratkom vesti u medijima, a paradiranje par stotina seksualno dezorijentisanih je na svim naslovnim stranama.... Vidis, Ti cak i ne znas da je juce Beogradom prosla velika protestna povorka protiv "parade".

Kako da ne znam, kume. Znam. Smile Bez obzira, nemam reci za ovo danas. Sta god bilo i kako bilo, ko god smislio i zamislio, a o ovima sto i uradise da i ne govorim.

Ponavljam, sramota! Tuga! Manipulacija!

Gde je zdrava pamet? Da li to vise ne postoji?

Nema to, na zalost, veze ni sa ispranim mozgovima. Akterima nereda je potpuno svejedno u cije ime se tuku..... Pre kratkog vremena, uoci utakmice Partizan - Arsenal, navijaci Zvezde su se okupili da bi se tukli s navijacima Partizana... shock

I s tim ljudima neko manipulise. Ne verujem da oni samoinicijativno organizuje sve te bahatosti i vandalizme.
Uzgred, "dece Beograda" ima svuda osim u Beogradu. Ovima do Beograda nije mnogo stalo, on i nije njihov......

Unhappy
i ja mislim da je narod u pravu, sta imaju da setkaju, to su sto su ok je, njihovo pravo, a koji k***c traze na ulici i to svi djuture, samo batina da bi dokazali da su jadni pedercici koji nisu shvaceni!!!!

Sto se kurce kad ne znaju da lete lol

Mozda imaju strah od letenja.

Da li si ti uopste videla nasta lice ulice Beograda? Da li si cula koliko povredjenih lezi u Klinickom centru? Ni jedan od povredjenih nije iz gay populacije, samo policija i huligani. Sta ti to govori?
Svaka transformacija drustva nosi otpor, bila ona pozitivna ili negativna.
Brzinu promene odredjuje spremnost drustva da se prilagodjava promeni.
Kada su promene prespore, stvara se nestrpljenje sloja stanovnistva sto povecava odlucnost i radikalizam i ubrzava procese.
Tada se javlja otpor u obliku vece ili manje agresivnosti sloja koja se odupire promenama.

Promena sama po sebi je neizbezna, obzijom da ga generisu drustveni, politicki a pre svega ekonomski faktori ciji uticaji zavise i od materijalnih i teritorijalnih resursa covecanstva.

U Srbiji je jos otpor velika, dogodine bit ce manja, i tako sve manja, svakom novom paradom, promenom razmisljanja, pojavom boljeg standarda i uhodavanjem u kolektivne svetske trendove...

Sto se tice sloja nezadovoljnih, koji, ukoliko ne mogu doseci do drugacijih zbog kordona policije, te onda bes usmeravaju na policiju, pa oni imaju poremecaj identiteta i ljudskih odnosa.
potrebno je pokrenuti program za promenu stereotipa ponasanja, njihovu netoleranciju pokrenuti u pozitivne tokove. Kako bi rekao tika, potrebno je od njih napraviti kolektivne drustvene idiote i time ce se neutralisati...
Zede, ovo je vise politicki cin, nego protivljenje paradi. I to je sramota da se stranke razracunavaju ovim povodom i na ovaj nacin. Koristeci omladinu, spremanjem za kamenovanje i krvoprolicem sopstvenog gradjanstva.
Zede, ovo je vise politicki cin, nego protivljenje paradi. I to je sramota da se stranke razracunavaju ovim povodom i na ovaj nacin. Koristeci omladinu, spremanjem za kamenovanje i krvoprolicem sopstvenog gradjanstva.

slazem se vockice, sto se stranaka tice, najzalosnije je bilo kada su se razracunavali na onom famoznom skupstinskom zasedanju o KiM.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 10:48 am.