Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Na "Sta vas odbija temi" zapocet je razgovor o tome da li je ok menjati se na "zahtev" patnera (jednostavno receno) ili ne.
To me je navelo na razmisljanje koliko ljubav menja i sta smo sve spremni da promenimo kod sebe zarad ljubavi.
Sta mislite da li ljubav sama po sebi menja, koje osobine se mogu promeniti koje ne, da li treba pristati na promene zbog partnera i traziti od
njega/nje da promeni neke stvari ili ne? I da li je moguca ona prica: ne odgovara mi to nesto kod njega ali moja ljubav ce ga promeniti?
Postoje parovi gde jedan od partnera dominira. Dominantan clan ce i menjati svog partnera, dok ce on pokusavati da ugodi, ukoliko mu/joj je stalo do veze.

Ja mogu zamisliti samo ravnopravnu vezu, gde se razlicitost prihvata. Partner se ne menja ali postoje sitne navike koje se ipak moraju/mogu promeniti radi prilagodjavanja. Ako neko nije sposoban da se menja radi partnera, to znaci da se grcevito drzi nekih kalupa iz nekog straha, a to ne donosi nista dobro. Jos ako to drzanje za kalup podrzavaju roditelji, svakako ce dolaziti do konflikata. Sa druge strane treba paziti da pokusaj promene ne bude prouzrokovan teznjom za obracunom izmedju partnera i roditelja ovog drugog.

Nije lose promeniti se. To je prirodan razvoj i nikako nije gubitak identiteta.
Menja menja nego sta :D A, da toga nisi ni svestan ne primecujes :D lol
Menja menja nego sta :D A, da toga nisi ni svestan ne primecujes :D lol

kad ostarite, bit cete skroz isti!

inace je lepo posmatrati stare parove bas zato...
kako se samo nadopunjuju u nekoj obicnoj ulicnoj akciji!
lol
Malo duzi c/p sa jednog bloga, ali ima veze sa temom, a dobro je.

Kad je nekome stalo da budem srećna - znam da me voli, kaže moja koleginica jednostavno. Ja klimam glavom. Ne vredi ako neko kaže da te voli, a ti se osećaš jadno i zanemareno. U ljubavi moraš da se osećaš sigurno, sigurnije nego bilo gde, jer, zašto bi se inače baš tu vraćao. Kad vidiš da je nekome važno da te čini srećnim, kaže moj drug. Oslobođenje od strahova, da parafraziramo mog kolegu. Brižnost, misli moja koleginica. Predano se slažem sa njom. Noću pokrivaš osobu pored sebe, ako se otkrije. I strepiš ako je pio i vozi. Kad voliš nekoga, ne smeš da radiš ništa što znaš da bi je rastužilo, čula sam i to. Klimam glavom, opet. Slažem se sa svim izrečenim. Ljubav je kada voliš nekoga uprkos njegovim jadnim osobinama.

Kad neko ne pristupa ljubavi kao da mu je pala s neba, već je živi, u njoj je, kaže neko treći. Ja na sve klimam glavom, aj kudnt agri mor. Ljubav je kad si u svakom trenutku siguran u nečiju podršku i osećanja. Kad znate da bi taj neko učinio sve za vas, a ne kada ga mrzi da se ponekad dosađuje sa vama u nekoj glupoj poseti rođacima. Kad nekome ne morate da kažete dvaput da bi vam značilo da je pored vas kad imate temperaturu, a kada ga pitate da putujete negde gde je već bio 20 puta, dobijete odgovor 'S tobom bih išao bilo gde.' (ili, kako kaže Dejvid Gedž,' oh sure I miss my home, but I'd live with you anywhere')...i sve to ne predstavi kao žrtvovanje, već zadovoljstvo...

A šta tebi nije ljubav?, pita me drugarica lukavo. Pa sve suprotnosti od ovog nabrojanog, kažem. Kad te neko ostavi. Kad te neko sistemski sjebava, i, iako to zna, ne čini ništa da to spreči. Kad neko pokuša da trguje ljubavlju. Kad vas neko voli jednog dana, a sledećeg gleda kroz vas. To vas gore slama nego da vas ne voli. Ljubav nije ako te neko voli samo kad nisi tu. Ljubav ne postoji ako ne menja sve(t). To što menja ljude (na bolje), to je samo deo preporoda. Ljubav nije ako te ne menja. Ako se ne menjaš.
Na "Sta vas odbija temi" zapocet je razgovor o tome da li je ok menjati se na "zahtev" patnera (jednostavno receno) ili ne.
To me je navelo na razmisljanje koliko ljubav menja i sta smo sve spremni da promenimo kod sebe zarad ljubavi.
Sta mislite da li ljubav sama po sebi menja, koje osobine se mogu promeniti koje ne, da li treba pristati na promene zbog partnera i traziti od
njega/nje da promeni neke stvari ili ne? I da li je moguca ona prica: ne odgovara mi to nesto kod njega ali moja ljubav ce ga promeniti?

A sta mislis ako te prodje ta ljubav kroz koi mesec ili godinuu?za rad cega ces se onda menjati i koliko mislis puta da se menjas....prilagodljivi ljudi.... za rad ,,necega,, sebi da se ugodi..ko voli nek izvoli izbor je na nama
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
(http://www.youtube.com/watch?v=PC-7WYAjAh4&feature=related)

roll
Ima takvih na zalost vise :?
(http://www.youtube.com/watch?v=PC-7WYAjAh4&feature=related)

roll

ja bi ih oboje prebio i nabio da oprostiss...i voditeljku i voditeljkuu
jos su stali pred kamereee
qquuuu najvise mi se svidja kad reklamiraju telefonski broj da zena ili deca pozovu odma ako ih bije muz/tata da drzava to sredii evil
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji

Pa prvo se postavi pitanje koliko je ljubav jaka. I da li je taj neko zasluzio da se menjas. Mene niko svojom voljom nije uspeo da promeni , niti bi mogao dok ja to sama ne uradim. Niti bi ja zelela niti mogla njega da menjam. Jer cim bi tako nesto uradila, on ne bi vise bio on. wink

Ne palim se na te "decije bolesti" ljubav moja ce ga promeniti, cak sta vise to bi ga pre oteralo nego promenilo.

winkwinkwink

Kod mene je dosla promena, pozitivna, sazrela sam pored njega i jos sto sta ........... wink

( jeste da je trebao puno da tupi o nekim stvarima , ali uspelo je tek kad sam sama prihvatila ) lollollol
a 'di je ta tema??
i kad je zapocet taj razgovor?

kao sto se mator konj ne uci jahati tako se ni odrastao covek ne menja. moze se samo malo prilagoditi, napraviti neke ustupke zarad partnera i to je normalno, ali da se trajno promeni - jock!
i zasto bi?
ako nekoga iskreno volis, volis onda ceo komplet a ne samo delove. :?
Menja , ako se dozivi u mladjim danima...Sada je kasno...
Sta ces sa zenom od 35 godina?Da je vodis negde-vec bila, da joj kazes nesto-vec cula, da je naucis nesto-vec zna.
Ostaje vam samo da odmerite snage u krevetu, i ako ispadne dobro mozete i da se ustalite...
Ali ove od 18 godina...Menjas ti nju , menja ona tebe.Na bolje...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 7:28 am.