Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Знате ли ишта о овоме?
Ekumenizam,ne znam mnogo,ali ono sto znam odgovaralo bi opisu neke humane dimenzije,miroljubivost. lol
Планирани, а необјављивани циљ екуменизма је управо супротно, јер се стапање религија у једну једину глобалну религију не може никако извести на миран начин.

Сви они који из разних разлога не буду прихватили ту врсту једноумља биће сувишни.

Екуменизам је управо потпуна супротност од онога што би желели да прикажу и за крајњи ефекат има тоталну верску нетрпељивост према свима који не прихвате тај религијски милк-шејк.

И Карло, нисам зилотски командос из Есфигмена.
Маитреја је опсенар који оперише из Лондона, а циљ му је стварање синтетичке нове религије, мешавине хришћанства и будизма, при чему би све друге религије биле забрањене, укључујући и ону која верује у старе сандале у сандуку.

Издавачка кућа која промовише Маитреју је "Lucios Trust", званични издавач ОУН, који се првобитно звао "Lucifer Trust".

Од посебног значаја за ову тему је соба за медитацију у палати ОУН.

Још је занимљивији списак посетилаца те собе.

TANZ MIT LAIBACH

Wir alle sind besessen
Wir alle sind verflucht
Wir alle sind gekreuzigt
Wir alle sind kaputt
Von Reiztechnologie
Von Zeitekonomie
Von qualitaet das Lebens
Und Kriegsphilosophie

Eins, zwei, drei, vier
Bruederchen, komm tanz mit mir
Eins, zwei, drei, vier
Beide Haende reich ich dir
Eins, zwei, drei, vier
Meine Freunde, tanz mit mir
Eins, zwei, drei, vier
Rundherum, das ist nicht schwer

Wir tanzen Ado Hinkel
Benzino Napoloni
Wir tanzen Schiekelgrüber
Und tanzen mit Maitreya

Mit Totalitarismus
Und mit Demokratie
Wir tanzen mit Fascismus
Und roter Anarchie

Eins, zwei, drei, vier
Kammerad, komm tanz mit mir
Eins, zwei, drei, vier
Beide Haende reich ich dir
Eins, zwei, drei, vier
Deutsches Volk, komm tanz mit mir
Eins, zwei, drei, vier
Rundherum, das ist nicht schwer

Wir tanzen und wir springen
Wir hupfen und wir singen
Wir fallen und erheben
Wir geben oder nehmen
Amerikano Freunde
Und Deutscher Kamerad
Wir tanzen gut zussamen
Wir tanzen nach Bagdad

Ko je Schiekelgrüber?
(u pesmi je napisano tako
da je to izgleda neki ples)
wink
Планирани, а необјављивани циљ екуменизма је управо супротно, јер се стапање религија у једну једину глобалну религију не може никако извести на миран начин.

A ko to zeli stopiti sve religije u jednu?
Tiko, opet nisi dovoljno citao a guras nos tamo gde mu nije mesto.

Ekumenizam je odgovor na prezivljavanje vere u modernim drustvenim uslovima.
Ekumenizam je naglasavanje tolerancije medju raznih vera (u originalnim inicijalnim idejama hriscana), pokusaj saradnje i naglasavanje tolerancije po zamisli da je ideja Hrista ono sto povezuje ljude.
NAGLASAVANJE TOLERANCIJE A NE NETOLERANCIJE!

Danas ima siri smisao, ekumenisticki skupovi se cesto odrzavaju na vaznijim drzavnim ili nacionalnim okupljanjima.
To je sansa da se ljudi raznih vera okupe na sluzenje (politicarima izuzetno prija ta ideja).
Nego, objasni ti meni, Tiko, ako je pravoslavna crkva organizovana po principu drzava (za razliku od drugih hriscanskih crkava) i drzavne granice jasno ukazuju na granicu nadleznosti, zasto onda SPC radi sve za sprecavanje formiranja crnogoske crkve i zasto je isto tako sprecavala formiranje samostalne makedonske PC?
Знате ли ишта о овоме?

Trebalo bi? shock
Po hriscanskom verovanju i biblijskom ucenju, Maitreja je moguci antihrist, sin unistenja, lazni Isus koji se promovise kroz New Age pokret kao svetski ucitelj, mirotvorac koji obecava bolji zivot i blagostanje.
Po hriscanskom verovanju i biblijskom ucenju, Maitreja je moguci antihrist, sin unistenja, lazni Isus koji se promovise kroz New Age pokret kao svetski ucitelj, mirotvorac koji obecava bolji zivot i blagostanje.

O's da kazes, konkurencija..... A crkve vole monopol...... svi vole monopole...... kako to da antimonopolska komisija EU jos nije reagovala......
blago meni, kako si pametna bez da konsultujes prijatelja Googla... lol
Nego, objasni ti meni, Tiko, ako je pravoslavna crkva organizovana po principu drzava (za razliku od drugih hriscanskih crkava) i drzavne granice jasno ukazuju na granicu nadleznosti, zasto onda SPC radi sve za sprecavanje formiranja crnogoske crkve i zasto je isto tako sprecavala formiranje samostalne makedonske PC?

a sa gnusanjem odbija i hrvatsku i bosansku pravoslavnu crkvu (sto mi i nije mrsko)... lol

Vartolomejska noc je, verovatno bila blagoslov kojim je Katolicka crkva prihvatila Protestante.....

Uzgred, Pravoslavna crkva nije organizovana po drzavnom nego po nacionalnom principu..... a postojanje Makedonske i Crnogorske nacije je, za mnoge, diskutabilno......

Molim Vas gospon Kameleon bez neosnovanih insinuacija. Da me bolje poznajete sigurno ne biste ovako nesto izneli. Treba li da Vas podsetim da Google nije jedini izvor informacija i da neki ljudi sticu svoja znanja kroz zivot i putem razlicitih izvora?
A to sto pravim izbor da ne iznosim svoje znanje ili da budem sazeta u svojim komentarima, ne znaci da ne posedujem znanje niti da primenjujem praksu Resavske skole.
Budite pazljivi u svojim procenama, jer se moze ponekad desiti da potcenite.
Smile

Molim Vas gospon Kameleon bez neosnovanih insinuacija. Da me bolje poznajete sigurno ne biste ovako nesto izneli. Treba li da Vas podsetim da Google nije jedini izvor informacija i da neki ljudi sticu svoja znanja kroz zivot i putem razlicitih izvora?
A to sto pravim izbor da ne iznosim svoje znanje ili da budem sazeta u svojim komentarima, ne znaci da ne posedujem znanje niti da primenjujem praksu Resavske skole.
Budite pazljivi u svojim procenama, jer se moze ponekad desiti da potcenite.
Smile

draga boginjo1,

pazljivijim citanjem mog posta ustanovicete da sam rekao da vi NISTE KORISTILI browser google...
slazem se s Vama...
postoje i drugi izvori... yahoo, na primjer...Smile 8)
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:05 am.