Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Da li znate gde su?

Jos uvek stoje, samo Krona nema.

lollollol
Ne znam, a koliko sam upoznat službeno to nije ni određeno.

Postoji više pretpostavki, ali ni jedna nije potvrđena (Gibraltar, Bosfor . . . ).

p.s. Neobično značajno pitanje kod proučavanja starih spisa.
Istina se ne nalazi u tim pretpostavkama.

Potrazi gde je Gilgames sreo Ljude-Skorpione.

wink
E pa nije to tako jednostavno.

Gde god da se "ture" ispašće da neko laže - a jedva su sklepali službenu istoriju. lol
Koga jos zanima zvanicna prica koja je u kontradikciji sa samom sobom?
Učitelje, pa đake (radi ocene), pa raznorazne istoričare tipuse koji služe kao podloga političarima, pa enciklopedijama.

(Toplo preporučujem da se uporedi aktuelna Britannica i ona sa početka XX veka - naročito dep o poreklu Srba.)
Oni ne smeju da napisu ni kako je Britanija dobila ime.

Britanika je dobra za pecenje rakije. Ima je mnogo, onako na kilo.
Ispod Trajanovog mosta na Dunavu,ako se dobro sjecam.
Da li znate gde su?

Jos uvek stoje, samo Krona nema.

lollollol

prosvetli nas Tiko lol
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
stoje na Gibraltaru, prirodne su tvorevine od stena...
Bitere, tvoj mozak je zacementiran pre najmanje 10 godina.

Nije ni cudo da se tako ponasas.
Oni ne smeju da napisu ni kako je Britanija dobila ime.

Britanika je dobra za pecenje rakije. Ima je mnogo, onako na kilo.

Ko? 'el Bratinija? wink

Što se tiče Britannice, mislio sam na E-izdanje, tako da ništa od rakije. lol

p.s. A zašto u novijim izdanjima nema npr. ovoga:

". . . This distribution of the Sla y s can be accounted for historically. In spite of traditions (e.g. the first Russian chronicle of Pseudo-Nestor) which bring them from the basin of the Danube, most evidence goes to show that when they formed one people they were settled to the north-east of the Carpathians in the basins of the Vistula, Pripet and Upper Dnestr (Dniester). To the N. they had their nearest relatives, the ancestors of the Baltic tribes, Prussians, Lithuanians and Letts; to the E. Finns; to the S.E. the Iranian population of the Steppes of Scythia; to the S.W., on the other side of the Carpathians, various Thracian tribes; to the N.W. the Germans; between the Germans and Thracians they seem to have had some contact with the Celts, but this was not the first state of things, as the Illyrians, Greeks and Italians probably came between. . . ."

Izgleda da su '911 bili manje politički korektni.

Ili recimo ovoga:

. . . This is the most divided of the Slavonic races; its members profess three forms of religion and use three alphabetsâthe Serbs and Bosnians being mostly Orthodox and using the Cyrillic alphabet, but including many Mussulmans; the Croats being Roman Catholics, writing with Latin letters; and the Dalmatians also Roman Catholics, but using, some of them, the ancient Glagolitic script for their Slavonic liturgy. . . . "

roll
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 8:21 am.