Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Stoje dve osobe sa rukama u dzepovima i razgovaraju, jedino sto odaje utisak da komuniciraju su usne koje se pomeraju.

Druge dve osobe "stoje" i razgovaraju, jedan mase rukama i upire glavom a drugi odskace od zemlje.

Kojem paru ce duze ostati u secanju vodjeni razgovor?
Ja bih se uvek nekako pre opredelio za drugu varijantu. winklollollol
Teško da pamćenje razgovora i gestikulacije imaju veze.

Btw nisam baš ljubitelj sagovornika koji pojačavaju utisak skakanjem i mahanjem rukama. Uvek imam utisak da nisu u stanju da kažu to što misle.
Ne postoji nista bitno sto mozes izgovoriti a da to ne izazove nekakvu reakciju kod sagovornika, znaci da stojis kao mumija i da pricas sa nekim to znaci, ili da pricate o vremenu, ili se u stvari jedan drugom gadite pa razmenjujete rec po rec. Taj razgovor je zaboravljen cim se okrenete. A kada se vodi neka malo zivlja rasprava, e to vec mora biti upamceno, dakle ima veze sa pamcenjem.
Moram da primetim da osobe koje su sklone gestikulaciji to čine i kada razgovaraju o vremenu. Wink

Življa rasprava se može odvijati i bez gestikulacija. (ja sam primer Smile )

Uostalom, koliko živih rasprava imamo na forumu? Ne verujem da neko gestikulira pred monitorom. wink
E sada okreces na salu ali ok. wink Bas sam citao neki clanak o tome kako politicari koriste gestikulaciju da bi bili upecatljiviji i naglasili ono sto u stvari zele da ljudima ostane u secanju. Neverovatno koliko daleko se ide. Ja sam ovde dao banalan primer ali poenta je ta da gestikulacijom postizes ono sto pukim recima ne mozes.
To je tačno.
Političare čak i "školuju" da im govor tela (gestikulacija) prati ono što govore (čitaju).
Ipak su u pitanju profesionalni lažovi. lol

Nemačkim advokatima je dozvoljena gestikulacija, (svrha je naravno pojačavanje utiska) ali se smatra nepristojnim podizanje ruku iznad visine ramena, odnosno, ako se ne varam, to se tretira kao pretnja.
A pa onda su americki advokati ubedljivo najslobodniji, bar tako na filmovima izgleda. lol Gestikulacija seva na sve strane, i u visini i preko ramena. lol
Američki i Nemački pristup pravu kao takvom je prilično različit.

U svakom slučaju, moje je opredeljenje da pokušam rečima da iskažem ono što hoću i po cenu da izgubim "scenski" efekat.

Inače, ako neko preteruje sa gestikulacijom i pritom još i podiže ton obično ga zamolim da mi se obrati pismenim putem. lol
Pa dobro, postujem to. Ja ne mogu da se pohvalim time da ne koristim gestikulaciju. Imam nesto skole, procitao sam par knjiga, recnik mi se ne svodi na svega par reci ali sam takodje bivsi sportista (da prevedem, nisam se cesto nalazio u krugovima elokventnih i smirenih osoba Smile ).
Hm. Ispašće da ti kontriram, ali nije tako. lol

Zapravo, nisam siguran o stvarnim razlozima gestikulacije, samo prva asocijacija kada si pomenuo školu i gestikulaciju je bio jedan dekica koga sam sreo na Kopaoniku dok je čuvao ovce, a verovatno nema ni 4 razreda.

Skoro nikakvu gestikulaciju nije koristio, a pamtim taj razgovor vrlo dobro. Pogotovo izraz koji je koristio za izlazak sunca: "sunce izgreva". Tako je toplo to izgovorio.
Mogao sam skoro fizički da osetim šta znači toplota izgrevajućeg sunca za njegove stare kosti. :D
Ma ne ljutim se ja, razgovaramo i razmenjujemo misljenja, ako nisam u pravu priznacu, nemam sa tim problem.
Ja imam neke tikove...jel' se to rachuna? 8)
Pa naravno, to je nedvosmislena gestikulacija da sa tobom nesto nije u redu. lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 11:52 pm.