Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Naslovna recenica je, cini mi se mada nisam broj'o, najcesci moto u profilima clanica i clanova na ovom site-u.

Namecu mi se dva pitanja:

1. Zar se to ne podrazumeva? Zasto treba posebno naglasavati? i

2. Ko im brani?

Zna li neko odgovore?
1. Tokom ljudske istorije nebrojeno puta je diktiran nacin zivljenja, i za velike a i za male stvari.
Moralno, religijsko i politicko obrazovanje je bilo pravo raznih pojedinaca drustva, a isto uplitanje je uzelo za pravo i kolektivna svest drustva.

2. Iako je potrosacko drustvo razorilo klasican osecaj ``odgovornosti`` pojedinca za prevaspitavanje drugih, dolazimo do dva zakljucka.
a) kolektivna svest a time i individue su i dalje netolerantni, a stepen netolerantnosti prema drugima je srazmeran velicini licnih egzistencijalnih problema.
b) bolna nebriga prema drugima u velikim gradovima je takodje posledica stresa i negativnih dozivljaja.

Ne volim profile tipa: ``zivi i pusti druge da zive``, kao sto ne volim ni profile tipa ``nemojte me smarati``...
Oba tipa profila naglasavaju svoju vaznost folirajuci zauzetost i vecu opterecenost okoline prema subjektu, sto oni indirektno svaljuju na okolinu, a zavisi o tod njih, samih... Mi bar znamo... :d

a) kolektivna svest a time i individue su i dalje netolerantni, a stepen netolerantnosti prema drugima je srazmeran velicini licnih egzistencijalnih problema.

... i vecu opterecenost okoline prema subjektu, sto oni indirektno svaljuju na okolinu, a zavisi o tod njih, samih... Mi bar znamo... :d

Vrlo dobar odgovor gosn. Biterlemon, na ovo vrlo stohastičko pitanje. I da izvedem vrlo jasan konačni zaključak: S obzirom na karakter ovog sajta (jedna moja prijateljica slikarka naziva sajt Upoznavanje Berzom seksa), sa tom sintagmom, Živi i pusti druge da žive, kao da se traži opravdanje za boravak na ovom sajtu i traži se od okoline da ne osuđuje pojedinca(ku) zbog istog.

Then again, svako ima svoj lični razlog zbog čega je uzeo baš ovaj moto, ali s obzirom da je gosn. Br postavio jasno pitanje, ovo meni izgleda kao najverovatniji (ili matematički najočekivaniji) razlog zbog čega je tako čest moto na ovom sajtu Živi i pusti druge da žive
zivi i pusti druge da zive.......krepali svi na gomilu

BLJAK i bljakkkkk iiiii ufffff.......

А што пијеш кад ти шкоди?
Naslovna recenica je, cini mi se mada nisam broj'o, najcesci moto u profilima clanica i clanova na ovom site-u.

Namecu mi se dva pitanja:

1. Zar se to ne podrazumeva? Zasto treba posebno naglasavati? i

2. Ko im brani?

Zna li neko odgovore?

Odgovor

1. Da podrazumeva se....(meni). Oni koji tako ne zive to naglasavaju....(veruj mi)

2. Niko.....meni je svejedno Wink

Ja znam odgovor !! :D
1. naravno da se podrazumeva... Smile Samo neki vole da to posebno i naglase... wink

2. Ne brani im niki nego oni to za svaki slucaj... lol

3. Iskreno se i ne trudim da saznam odgovore... 8)

Ne volim profile tipa: ``zivi i pusti druge da zive``, kao sto ne volim ni profile tipa ``nemojte me smarati``...
Oba tipa profila naglasavaju svoju vaznost folirajuci zauzetost i vecu opterecenost okoline prema subjektu, sto oni indirektno svaljuju na okolinu, a zavisi o tod njih, samih... Mi bar znamo... :d

'el Ti ovo nesto na moju adresu? twisted
Necem bwe da odgovaram svakom ko mi posalje poruku... twisted sta ima u tome lose? shock

'el Ti ovo nesto na moju adresu? twisted
Necem bwe da odgovaram svakom ko mi posalje poruku... twisted sta ima u tome lose? shock

1. ne moras odgovoriti svakom ko ti posalje poruku. medjutim ako posaljes odgovor, pa se dopisujes vise poruka onda nemoj odjednom ucutati jer to izuzetno iritira muskarce. zasto im se ne moze reci da nisu interesantni?

2. profil treba da iznosi sta zelis, a ne sta ne zelis. bitne su pozitivne emocije a ne ogranicavanja. obican marketinski trik... (pa niko ne pozove devojku na ples koja sedi sama u cosku i blago uobrazeno podigne glavu nagore)

nisam gledao tvoj profil, ja to generalno!
winkTongue

1. Da podrazumeva se....(meni). Oni koji tako ne zive to naglasavaju....(veruj mi)

2. Niko.....meni je svejedno Wink

Ja znam odgovor !! :D

Dea, ukrascu ti odgovore, jer mi se ne da ponavljati. Smilewink
Ja znam ko ima odgovor.
Bond, James Bond. 8)
То су сероње.

Живи и пусти друге да умру.
Moram da primetim da me je odziv na ovoj temi potsetio na davne dane ovog foruma. Postovi su bili u vezi teme, sa ponekom digresijom, i bilo ih je do 30..... a na uspelim temama i poneki vise....

A onda su se medju nama pojavili mnogi koji ne razlikuju chat od foruma. twisted

a sad o temi.....

Istina je da mnogi pripadnici nase vrste vole da namecu svoje stavove i "ne pustaju ljude da zive". Neki to cine iz nekog interesa i te mogu da razumem (iako ih ne opravdavam). Interesantniji su oni koji se namecu i remete nam zivot bez ikakvog razloga..... Nesto mi govori da takvi najvise "trose" inkriminisani moto......
Ni meni nije shvatljivo zašto bi neko izabrao neku toliko logičku izjavu, kao nešto što treba istaći kao esencijalno ili nešto po čemu će, možda biti prepoznatljiv. Ako se nešto podrazumeva samo po sebi, kao što je:

A) kada smo već došli na svet i ostali živi do dana današnjeg, treba i nadalje da živimo (kako i na koji način to već nije tema, mada bi mogla da bude Smile )

B) ko bi normalan uopšte došao na ideju da sprečava druge da žive? (a i na koji način bi to nameravao da čini: prosto egzekucijom ili komplikovanije i duže - psihičkom torturom, dok sasvim ne slomi protivnika shock ),

zašto se onda to naglašavanjem ističe:?: :?

Verovatno odgovor na takva i slična pitanja mogu da daju samo oni koji razmišljaju na taj način, koji je većini nas, hvala Bogu, nelogičan.

Dakle, dok se ne pojave oni koji prepoznaju sebe među prozvanim članovima, ostaćemo i dilemi (da ne kažem u neznanju).

roll
Meni to lici na klasicno anarhisticko razmisljanje u cilju opravdavanja promiskuiteta. roll

Naravno,moze da se odnosi i na sve druge oblike hedonizma...ali na ovom mestu se verovatno odnosi na promiskuitet... oops
То је универзално оправдање за незаинтересованост за било шта или било кога осим за себе, али такви то неће никада признати и увек ће почети неку причу о толеранцији не схватајући да је толеранција како је они схватају ништа друго до незаинтересованост и егоизам.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 3:35 am.