Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Nove tehnologije olaksavaju zivot coveku u smislu udobnosti (sve na dugme).To je na prvi pogled vrlo pozeljno i zanimljivo,ali kad dublje razmislis? Svet danasnji,kreiraju nove tehnologije.Da li je to normalno? To je neizbezna interakcija izmedju coveka i masina.Postajemo mnogo slabi,sve slabiji.I sada i u buducnosti necemo moci da se odupremo preprekama koje nam bude postavila majka priroda.Ona je sve uostalom i stvorila. Nekada su ljudi komunicirali prirodno,oci u oci,sa emocijama.Gde su danas: ljudi (usamljeni,bez vremena za bilo sta,osm obaveze)?Gde je priroda (unistena,zagadjena)?Gde su oci (na monitorima iza kamera)?Gde su emocije (u egoistima koji vole samo sebe,novac,moc)?Sve postaje necija tehnologija. Volim ja i da se zajebavam,ali ovo je ozbiljna tema i pravite se kao da ste normalni.Ako necete tako,nemojte nista pisati.Ovo moze biti zanimljivo kao partija saha za sahistu. To se zove komunikacija preko savremene tehnologije,pa mislite!
Ja,umem da kazem da je ovo djavo 21veka.Tehnologija nas otudjuje pravi od nas masine, potiskuje sve ono lepo u nama itd.... a stvara virtualne,imaginarne likove.Ali,koliko je lose ima i dobrih strana zavisi do samog coveka sta zeli....Za zabavu ubilo se :D
Zabava , da , ali ako se pretera , ovakva moze i da ubije .
Ipak bi smo trebali da se vratimo starim sistemima komunikacije , oci i usta u direktnom razgovoru . Ovo je ipak , otislo daleko.
moj dragi i ja se odlicno sporazumevamo kada kuckamo, tako da vise ne komuniciramo liverazgovorima, samo virtualno, izazovnije je :D
p.s. nikad ne vicemo jedno na drugo !!!!
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
STA SI REKLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
moj dragi i ja se odlicno sporazumevamo kada kuckamo, tako da vise ne komuniciramo liverazgovorima, samo virtualno, izazovnije je :D

Pa vikanje je naveca draz komunikacije . Bo 8) jim se da cete uskoro i da se kresneta preko kompa.

Pa vikanje je naveca draz komunikacije . Bo 8) jim se da cete uskoro i da se kresneta preko kompa.

cuj kako smo krenuli moguce je svasta :D
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile

pre nego sto me iskometarises, potrudi se da si jebeno savrsen/a
Zabava , da , ali ako se pretera , ovakva moze i da ubije .
Ipak bi smo trebali da se vratimo starim sistemima komunikacije , oci i usta u direktnom razgovoru . Ovo je ipak , otislo daleko.

pa, moze tako da se kaze. ipak, internet pruza i fantasticnu mogucnost da se vidis i cujes sa nekim sa kim inace nisi u prilici, ljudima koji su ti dragi a koji su daleko Smile.
Ne radi se o nacinu komunikacije vec o posledicama. Takodje je priroda komunikacije promenjena, kao i vremenske odrednice komunikacije.

Posledice su promene ponasanja.

Iako je tema nevesto postavljena ipak se radi o veoma ozbiljnim stvarima.
Da jesam, sto nisam...
sedeo bi na saonicama i vozio se kroz ovu šumu..."pa šta", rekao bi neko...
"čudna mi čuda, saonice sa konjskom zapregom.. .pa još praporci na konjskoj opremi, i to mi je neka muzika"... "nemaš pojma" rekao bi mu, "a, ne možeš ni znati, otkud bi.. .a i šume se plašiš, ne bi živ u nju kročio… da čuješ vuka kako zavija, krv bi ti se sledila… živog zeca u životu nisi vidio, a kako je krenulo, i nečeš... da te neko pita ima li na hrastu žira, blenuo bi u bukvu i rek'o - nema... za borove iglice siguran si da su plastične - jebali te Kinezi i njihove novogodišnje jelke... iza ove krivine očekuješ semafor - malo morgen... jedino bi sovine oči mogle da ti trepću sa drveta... kako da te uverim da ovim konjima nisu potrebni lanci za sneg k'o tvojim... kažeš, imaš ih dvesta pod haubom - jure dvesta na sat... pa kud žuriš, gde si zapeo... vidiš li ti uopšte nešto kod tih dvesta... gde ideš, kuda prolaziš... samo blejiš u one lampice i kazaljke - sa njima se utrkuješ... sneg sklanjaš, krivine ispravljaš - samo da bi brže prošao... tvoji se konji ne umaraju, umesto praporaca grmi ti pet zvučnika.. .čuješ li uopšte il' ti samo stomak tresu decibeli... veliš - uživaš... u čemu... u grmljavini i tutnjavi... jesi li ikada čuo tišinu... video mrak pored onih tvojih silnih reflektora... jesi li ikad video sklad mišiča onih tvojih dvesta konja... je li se ikad dizala para sa njihovih umornih leđa...
ma kome ja to pričam... tebe to ne interesuje - mnogo si odmakao sa onih tvojih dvesta"...
…a ja polako - pa dokle stignem…
Ja,umem da kazem da je ovo djavo 21veka.Tehnologija nas otudjuje pravi od nas masine, potiskuje sve ono lepo u nama itd.... a stvara virtualne,imaginarne likove.Ali,koliko je lose ima i dobrih strana zavisi do samog coveka sta zeli....Za zabavu ubilo se :D

Bas tako, mada internet sluzi i za druge stvari, sem za komunikaciju. Internet i kompjuter sluze i za neke druge stvari, a ne samo za komuniciranje.
Mene vise brine za buduci narastaj. Koliko cujem, deca masovno koriste ovu napravu i stvarno ce doci do otudjenja, asocijalnosti i usamljenosti ukoliko to preraste u naviku.
. . .
…a ja polako - pa dokle stignem…

I Janko polako, pa kasno na Kosovo stiže. Wink

hm, el to znači da vi Caps Lock dugmence ne radi?.........Smile))
VIDI RADI...MICO AJ SE SVADZAMO... lollollol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:19 am.