Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Zašto je ZUMBA FITNES jedinstven i trenutno najpopularniji program u svetu?

To je program drugačiji od svega na šta ste navikli do sad. ZUMBA je zabavna, energična, uzbudljiva, atraktivna. ZUMBA je ritam koji pokreće!

Inspirisana latino muzikom i plesovima poznata je još i kao „Zumba Fitness Party“ i na veoma zanimljiv i dinamičan način oblikuje vaše telo. Dok plešete i zabavljate se u ritmu salse ili reggaeton-a vi vežbate, a da toga niste ni svesni. Zahvaljujući kombinaciji brzih i sporih pokreta, trening se odvija u aerobnoj zoni (60-80 % HRmax), a to znači da prvenstveno doprinosi mršavljenju, ali i povećanju funkcionalne sposobnosti kardio-respiratornog sistema. Utiče povoljno na posturu-pravilnije držanje tela,samim tim na skladnost cele figure i gracioznost pokreta.Glavne mišićne grupe koje su najviše aktivne tokom ZUMBA časa su mišići nogu, zadnjice, stomaka i leđa.Osnovni plesovi na kojima je baziran glavni deo časa su MERENGUE, SALSA, CUMBIA i REGGAETON. Koraci su jednostavni i lako se prate.

Merenge pokreti su slični marširanju. Izvode se u bržem ritmu uz pokrete kukovima,dok su kolena blago savijena. Ruke mogu biti pored tela ili u naizmeničim pokretima . Pored 'uskog' marširnja postoji i fitnes varijacija ovog koraka- široko marširanje u nižem stavu, ruke su podignute u visini ramena

REGGAETON- ovaj plesni stil se izvodi uz regeton muziku koja predstavlja mešavinu severnoameričkog hip-hopa , savremenog R'n'B-a i latinoameričkih ritmova. Način ovog plesa je pomalo provokativan i veoma je popularan među mladima. Tokom izvođenja pokreta aktivno je celo telo . Jedan od koraka je visoko podizanje kolena u širokom stavu.

ZUMBA program je namenjen svima bez obzira na pol, uzrast i prethodno iskustvo u plesu kao i fitnesu. To je nešto što jednostavno MORATE DA PROBATE!!!
Meni licno se jako svidja. Wink Fitnes mi jako brzo dosadi, a ovo mi je i zabavno, a bogUmi i preznojis se samo tako. Wink
Meni licno se jako svidja. Wink Fitnes mi jako brzo dosadi, a ovo mi je i zabavno, a bogUmi i preznojis se samo tako. Wink

Ја више волим да се презнојим на други начин...
I ja, al kad ne radi sauna, moze i trcanje da bude efikasno... lol
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Bachata i salsa su zakon, provereno! Jos ako imate srece te vI Tanzpartner crnUc lollollollollol ne da se mrsa nego ne moZ da verujete lollollollol
lako cu za tzrntza, al' 'di da nadjem tu bachatu i salsu? shock

lollollol
a da okrecimo miku u crncova lol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji

ne bi se zaEBO 8) lollollol

jao Jano što ti lepa ova plavuša u aFatar
a di s ti tako pocrnela?............Smile))

jao Jano što ti lepa ova plavuša u aFatar
a di s ti tako pocrnela?............Smile))

u CRNarijum kakVO ti e toO pitanje roll
Ostajem pri tome da se zumbom buse ili prosiruju rupice....i isto se preznojis... :?

lollol

Ko se ne razume u alat nek pogleda na googlu...
se razumemo se razumemo u crni alat, kako da se ne razumemo 8)
Ostajem pri tome da se zumbom buse ili prosiruju rupice....i isto se preznojis... :?

lollol

Ko se ne razume u alat nek pogleda na googlu...

a 'di 'e toJ googlU? lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:33 pm.