Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Sta mislite o ovoj narodnoj izreci?
Da li smatrate da svako teba da zivi onako kako mu odgovara i radi ono sto ga cini srecnim? (ovde ne podrazumevam kriminalne radnje)
Da li ste od onih koji gledaju druge i spremni su uvek da komentarisu tudje postupke?
Da li ste nekada preisptali sebe i pitali se da ste mozda "igrali" zivot kako vam drugi diktiraju, a ne kako biste vi zeleli?
Mozda spadate u one koji zive zivot i pustaju druge da zive?

wink
Draga moja Vockice,

Dok sam postovala na jednoj drugoj temi, ova misao mi je bila u glavi.
Cenim da je mnogima to tesko, a onda se cude sto ljudi gledaju u tudja dvorista, nesvesni da upravo to rade sve vreme.

Trudim se da ne budem zatrovana, da zivim ispunjen zivot okruzena ljudima koje volim i sa pozitivnom energijom.

A tebe ljubim. Smile
hm... moj komsija vozi 4000 kubika i ima besne zemske...
bog te pitaj cime se bavi, taj nikada ne radi...

sad ako ga pokusam prestici, neki ce reci da ne zivim zivot kakav zelim...

ako ga pustim neka zivi kako hoce, onda sam se predao bez utrke, a da li tada zivim zivot kakav zelim ili se samo tesim time?

i zasto je komsijinaa kuca visa za metar od moje? lollollol
Draga moja Vockice,

Cenim da je mnogima to tesko, a onda se cude sto ljudi gledaju u tudja dvorista, nesvesni da upravo to rade sve vreme.

Trudim se da ne budem zatrovana, da zivim ispunjen zivot okruzena ljudima koje volim i sa pozitivnom energijom.

A tebe ljubim. Smile

a izvini, zasto te iritira piskaranje belice?

twistedtwistedtwisted
Da li smatrate da svako teba da zivi onako kako mu odgovara i radi ono sto ga cini srecnim? (ovde ne podrazumevam kriminalne radnje)

DA, sve dok mene ne ugrozava, ja sam za to da svako zivi onako kako njemu odgovara. Ti se ne mesaj u moj zivot, ja necu u tvoj. Smile

Da li ste od onih koji gledaju druge i spremni su uvek da komentarisu tudje postupke?

NE, osim ako me ta druga strana ne pita za misljenje. Svako neka vodi svoju brigu i neka prvo pocisti ispred svog praga.

Da li ste nekada preisptali sebe i pitali se da ste mozda "igrali" zivot kako vam drugi diktiraju, a ne kako biste vi zeleli?

Mozda, dok sam bila klinka, kroz glavu mi je islo, jao sta ce reci ovi, sta ce pomisliti oni, sve dok nisam shvatila, da je ovo MOJ zivot i da cu ga ziveti onako kako MENI odgovara, a ne kako DRUGI misle, da bih ja to trebala. Smile

Ne mozda, nego SIGURNO. Wink
Draga moja Vockice,

A tebe ljubim. Smile

a izvini, zasto te iritira piskaranje belice?

twistedtwistedtwisted

Opet corak, Bitere...

Pisanje Bele me je iritiralo kada je od 15 tema na naslovnoj strani, njenih bilo 10 i uglavnom su bile naslovi Cecinih pesama! Nije sama na forumu i sve sto je neumereno, moze da mi zasmeta.

To bi bilo isto kao kad bi Parada bila 250 dana u godini, pa naravno da bi me nerviralo... Ili kad bi mi komsija svake veceri lupao u zid.

Onaj ko hoce - razume sta je Vockica htela da kaze ovom temom...
Draga moja Vockice,

A tebe ljubim. Smile

Ljubim i ja tebe, Amily Smilewink

Svi smo mi skloni da kritikujemo druge. Njihove postupke, ponasanje, kao i izrazavanje. Doduse, mora se priznati, neko manje, a neko vise, ima i onih koji od toga zive. Sve sto je umereno nije strasno.

Vidim da se Biter malo sali na ovu temu, ali u svakoj sali ima i malo zbilje, tako da je verovatno zavidan na svog komsiju.

lolwink

Zaista se trudim da zivim zivot i pustim druge da zive. Nekako sam s godinama shvatila da svaki covek ima svoju potrebu, svoje zelje, svoje mogucnosti. Nepotrebno je zabadati nos u tudj zivot i time hraniti svoju dusi ili neke svoje frustracije. Jedan je zivot. Mozda ponekad zelimo nesto sto ne mozemo da imamo. U tom slucaju treba da nadjemo zadovoljstvo i lepotu u onom sto nam je omoguceno.
sve sto je neumereno, moze da mi zasmeta.

Sve sto je umereno nije strasno.

Reci su suvisne, mislim da se odlicno razumemo...

I apsolutno se slazem sa onim sto si napisala. Smile

DA, sve dok mene ne ugrozava, ja sam za to da svako zivi onako kako njemu odgovara. Ti se ne mesaj u moj zivot, ja necu u tvoj. Smile

NE, osim ako me ta druga strana ne pita za misljenje. Svako neka vodi svoju brigu i neka prvo pocisti ispred svog praga.

Mozda, dok sam bila klinka, kroz glavu mi je islo, jao sta ce reci ovi, sta ce pomisliti oni, sve dok nisam shvatila, da je ovo MOJ zivot i da cu ga ziveti onako kako MENI odgovara, a ne kako DRUGI misle, da bih ja to trebala. Smile

Ne mozda, nego SIGURNO. Wink

U nekom periodu odrastanja svi smo skloni da imamo neku viziju sta bi i kako bi. Kasnije se stvari kanalisu, postajemo zrele licnosti. Cini mi se da i okruzenje mnogo doprinosi sazrevanju i daljem odnosu prema okolini i zivotu.
Zlockice, ti si sigurno jedna od onih koja zivi svoj zivot i pusta druge da zive. Nisi zlonamerna. Ako nesto i kazes i protumaci se u losem kontekstu, vise je to tumacenje druge strane nego ono sto si zaista i rekla.
ko je bez greha neka baci prvi kamen!
sve sto je neumereno, moze da mi zasmeta.

Sve sto je umereno nije strasno.

Reci su suvisne, mislim da se odlicno razumemo...

I apsolutno se slazem sa onim sto si napisala. Smile

Uvek smo se i razumele Smile

Nekima mozda smeta tvoj britki jezik, ali to si ti. Sto na um to na drum. Ne odustaj od toga, jer je to deo tebe i biti britkog jezika je OK, kad to nije vulgarno i malogradjanski, sto je tvoj slucaj wink
ko je bez greha neka baci prvi kamen!

Bravo, Nell. Smile Svako neka prvo pocisti ispred svog praga, pa onda neka gleda u tudj.
naravno draga Vocko Smile.
mada, ljudi cesto vide trn u tudjem a ne vide balvan u svom oku, sto bi moja mama rekla.

mislim da je to posledica previse slobodnog vremena i dokonosti. svako treba da organizuje svoj zivot onako kako misli da je najbolje, a ko smo mi da sudimo sta je za nekoga lepo i kako treba?!

treba uzivati u svom zivotu, pomoci ako se moze i ako nista drugo biti bar podrska ljudima do kojih ti je stalo.
sve ostalo je bzvz.
Nekako ne volim da pametujem drugima, kako bi trebali ziveti, niti da ih osudjujem, jer ne znam sta meni moze zivot doneti.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:43 pm.