Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Znam zanu koja je otisla u inostanstvo da rodi samo zbog toga.
Ja licno mislim da je to pametno i da je toga bilo u moje vreme, sigurno bih to uradila.
- For God´s sake, Effie, why can´t you be like other girls?!
-Because the world is overcrowded with other girls Smile
Vec duže vrijeme čitam i slušam o novom načinju (bar kod nas) liječenja sa matičnim ćelijama, uzetim pri rođenju djeteta. Iako sam dosta toga pozitivnog pročitala, pomalo se plašim da se ne ostvaruje ideja nekadašnjih naučno-fantastičnih filmova, o kloniranju ljudi.... shock
Voljela bih da čujem vaše mišljenje o tome, jer spadam u generaciju kojoj je data mogućnost, da tim putem omogućim budućem svom djetetu relativno dobro zdravlje, ali me plaše frankeštajnske mogućnosti razvoja te nauke Unhappy

tela ti ne tela, genetika se razvija u tom pravcu, i ko i sve ima dobrih i losih strana, a kad je u pitanju zdravlje tvog deteta , nema tog roditelja koji nece uraditi SVE da bi mu dete bilo zdravo :? e sad da li nas ( roditelje) koriste u naucne svrhe bem li ga, toj ce Tikomir da ti boljse objasni sigurna sam sa sve teorijom zavere i na kraju ce da ti objasni kako je celo covecanstvo osim Tikomira glupo i slepo i gluvo ....e blago nam te NJEG imamo roll
pa znas ako malo razmislis, i sama ces doci do zakljucka da ako su sad u stanju da prave organe, proizvode ih, vjerovala ili ne, onda se ne cini ni Tikino razmisljanje nelogicno....oprostite sto tema nije o seksu i o banalnim stvarima, drugi put cu o ustipcima i seksualnim pomagalima.... Smile
Jedinka se moze klonirati u principu iz bilo koje celije, nisu za to potrebne maticne celije.

Maticne celije su jos nespecijalizovane celije organizma u pocetnom razvoju. U odredjenoj dobi embriona one se pocinju specijalizirati i postaju od njih specijalizovane celije organizma, kozha, srce, mozak, pluca, misici...

Obzirom da su maticne celije jos ``neopredeljene`` relativno lako ce nauka iz njih da kreira u laboratoriji ili nekoj nosecoj zivotinji novu krv, ili deo organizma koja nam strada usled bolesti ili nesrece. Tako ce moci razviti novu ruku, srcani misic, bubreg ili bilo koji drugi deo organizma. Zamenom stradalih delova organizma, teoretski ce se zivot ljudske jedinke moci produziti na mnogo stotina godina.

Obzirom da je uzimanje maticnih celija potencijal za najveci biznis covecanstva i obzirom da se jos ne mogu pregledati sve posledice istog, neke drzave nisu uredile predmet, dok druge dozvoljavaju uzimanje celija a postoje i drzave koje to zakonski zabranjuju.
tela ti ne tela, genetika se razvija u tom pravcu, i ko i sve ima dobrih i losih strana, a kad je u pitanju zdravlje tvog deteta , nema tog roditelja koji nece uraditi SVE da bi mu dete bilo zdravo :? e sad da li nas ( roditelje) koriste u naucne svrhe bem li ga, toj ce Tikomir da ti boljse objasni sigurna sam sa sve teorijom zavere i na kraju ce da ti objasni kako je celo covecanstvo osim Tikomira glupo i slepo i gluvo ....e blago nam te NJEG imamo roll

Јано, боље да си нашла неког да ти направи децу како треба него да размишљаш о будалаштинама. 8)
Obzirom da je uzimanje maticnih celija potencijal za najveci biznis covecanstva

И после кука кад ја кажем да је он глуп.
pa znas ako malo razmislis, i sama ces doci do zakljucka da ako su sad u stanju da prave organe, proizvode ih, vjerovala ili ne, onda se ne cini ni Tikino razmisljanje nelogicno....oprostite sto tema nije o seksu i o banalnim stvarima, drugi put cu o ustipcima i seksualnim pomagalima.... Smile

Тежња да створе нови живот и тако стекну божанска својства никада није нестала. Скоро су се раскокодакали како су створили нову бактерију ни из чега, а у ствари направили су нови начин ширења онковируса.

Хибрис.

Кад дође ђаво по своје, платиће пуну цену.
Ja licno mislim da je to pametno i da je toga bilo u moje vreme, sigurno bih to uradila.

Што? Процес "производње" није дао задовољавајући резултат?

Или је у питању глупача која чита женске новине?

Недостаје ли шта твом детету?

Што? Процес "производње" није дао задовољавајући резултат?

Или је у питању глупача која чита женске новине?

Недостаје ли шта твом детету?

Khm, moj sin je Bogu hvala dobro, hvala na pitanju Tiko i sto brines Tongue

a ovo ostalo necu ipak podeliti ovaj put sa tobom, jer svako ima svoj pogled na svet, pa tako i ja... hvala i na razumevanju Smile
Па шта кењаш онда?
"Врли Нови Свет" Олдоса Хакслија.

Прочитајте, али само ако сте способни да мислите.

Ако нисте, узалуд читања.
"Врли Нови Свет" Олдоса Хакслија.

Прочитајте, али само ако сте способни да мислите.

Ако нисте, узалуд читања.

Odlicna knjiga... Smile
Па шта кењаш онда?

Ajd Tiko sto si tako pametan, probaj ti da ne k****, pa da vidis kako je to Tongue
Нисам ја крив за твоје ограничено размишљање. roll
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:23 am.