Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

((http://www.imageup.ru/img146/thumb/tolstoy531640.jpg))Lav Nikolajevič Tolstoj (1828-1910), ruski književnik i mislilac, jedan je od najvećih svetskih romanopisaca i pripovedača. U njegova najvažnija dela spadaju Detinjstvo, Dečaštvo, Mladost, Sevastopoljske pripovetke, Obiteljska sreća, Kozaci, Polikuška, Rat i mir, Otac Sergije, Ana Karenjina, Smrt Ivana Iljiča, Vlast tame, Plodovi prosvete, Krojcerova sonata, Gospodar i sluga, Uskrsnuće, Živi leš, Hadži Murat. Doveo je do vrhunca realizam kao književni pravac, ali je u svojim delima daleko nadmašio “mimezis” kao puko slikanje stvarnosti, zalazeći duboko u psihologiju pojedinca i u nadistorijske uzroke velikih svetskih zbivanja (autorov esej o istoriji u romanu “Rat i mir”). Bio je zagovornik specifičnog oblika hrišćanstva, koje je temeljio na direktnom oslanjanju na Hristove reči umesto na crkvene nauke. Njegova ideja “neprotivljenja zlu” najverovatnije je, makar i posredno, uticala na shvatanja Mahatme Gandija. Krajem 19. i početkom 20. veka Tolstoj je bio doživljavan ne samo kao pisac, već kao socijalni reformator i lider.

И још само да додам, да је његов допринос педагогији, као науци, од непроцењиве вредности. Његове педагошке методе, поред метода Коменског, и данас се, не само проучавају, него и примењују у пракси.
MUDRE MISLI TOLSTOJ
((http://www.imageup.ru/img191/thumb/tolstoj-30-04-2009532210.jpg))Trima putevima možemo da dođemo do mudrosti. Prvo: putem iskustva; to je najteži put. Drugo: putem podražavanja; to je najlakši put. Treće: putem razmišljanja; to je put najplemenitiji.

Debelo drvo počelo je od tankog pruta. Devetospratna kuća počela je od slaga opeka. Putovanje od hiljadu kilometara počinju od jednog koraka. Pazite na svoje misli: one su početak postupka!

Da razum ne može da upravlja životom, tvrde samo ljudi čiji je razum tako pokvaren da mu ni oni sami ne vjeruju.

Trudi se da ne misliš o onome što smatraš lošim.

Često mladi ljudi govore: „Neću da živim tuđom pameti, sam hoću da razmislim”. To je sasvim svoja misao dragocjenija je od svih tuđih misli. Ali, zašto da razmišljam o onome o čemu je već razmišljano? U tome i jeste snaga čovječanstva što može da se koristi tuđim mislima i da ide dalje.

Cijeni dobre misli i svoje i tuđe kad ih poznaješ. Ništa ti neće toliko pomoći koliko dobre misli da izvršiš istinski zadatak svoga života.

Čovjek se razlikuje od životinje samo time što može da misli. Jedni ljudi razvijaju u sebi tu sposobnost, drugi ne brinu za to.

Sposobnost mišljenja je nešto najdragocjenije u čovjeku, i nju treba svim silama da čuvamo i njegujemo u sebi.

Sposobnost mišljenja je nešto najdragocjenije u čovjeku, i nju treba svim silama da čuvamo i njegujemo u sebi.
Енглеска књижевница Вирџинија Вулф је тврдила да је Толстој највећи романописац свих времена. И сам Џејмс Џојс је записао :“Он није никад досадан, нити глуп, никад уморан, педантан или театралан.“Томас Ман је писао о Толстојевој безазлености:“Ријетко је радио као уметник, више као природњак.“Велику репутацију су му донели дела „Рат и мир“, „Ана Карењина“. Његова фикција састојала је се из покушаја напада на руско друштво, које је верно сликао, а и сам њему припадао. У делу „Козак“(1863) описује козачки живот и љубав једног аристократе, заљубљеног у сеоску девојку. Дело „Ана Карењина“ (1877) има за тематику живот узорне мајке и супруге у друштву лицимерја и високог племства, која разбија окове и против правила започиње живот са човјеком кога воли. На сасвим другој страни је лик Левина, сеоског властелина, који је у потрази за вером у Свевишњег и филозофским мотивима за живот. Он живи ради са сељацима, покушавајући да направи реформу њиховог постојећег стања.
Верује се да је Толстој умро од запаљења плућа у Астапову, на железничкој станици 1910. године, након што је усред зимске ноћи напустио дом. Имао је 82. године. Дуго је боловао, па су бригу о њему преузеле супруга и кћерке. На место смрти одмах су дошли лекари, дајући му инјекције морфија. Полиција је покушала да ограничи приступ посмртној церемонији, али хиљаде сељака је било у колони на његовој сахрани. Мада неки су и сами признали да је „неки аристократа преминуо“, тако се и испоставило да нису довољно знали животу и делу овог руског реалисте.
Ja idem onim najtezim.. lol

To se zove okajanje greha.

(http://www.wallcoo.com/paint/The_Fantasy_World_of_Josephine_Wall/images/mystical_fantasy_paintings_kb_Wall_Josephine-Bubble_World.jpg)
Хм да...

Шта је дефиниција греха?

Шта спада у грехове?

Да ли се у основи грехова налазе табуи?
Zavisi kako za koga.

Ja naravno, za sebe definiram u reinkarnaciji.
И какве то везе има са Толстојем и аграрном реформом у Русији тога доба?
Joj, izvini bona, al´ poslije dvaes´ smotanih.. lollollol

Ja reko´ da ti ozivim temu.. 8)

Evo, svi Rusi koje poznajem odavle.. Jos uvek se hvale sa Tolstoi. lol
Moze li neko da dokaze da Ljudmila nije visokosofisticirani spam softver, pilot projekat Ministarstva prosvete izradjen sa jednom namenom, a to je da direktno poducava mladjariju po zabitim sokacima virtuelnog sveta? roll
Moze li neko da dokaze da Ljudmila nije visokosofisticirani spam softver, pilot projekat Ministarstva prosvete izradjen sa jednom namenom, a to je da direktno poducava mladjariju po zabitim sokacima virtuelnog sveta? roll

Može, al' treba dobrovoljac..... wink

Oš' da kažeš da ovde ima mlađarije... shock
shockshockrollrollrollevilevilevilshockshock

Jano, pomagaj!

BR,....((http://s19.rimg.info/aeeb9535240ab4d58186dda95b2e1ba3.gif))
Cekajte, idem i ja!!!

Oš' da kažeš da ovde ima mlađarije... shock

Pa ja sam bre mladjana oopsSmile
Mislim jel to vazi sa 26,josh uvek? (http://s.rimg.info/518e8dbedc789fab7d69c3befb0849d3.gif)
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
shock šta bre 26??? ti počela ki ovi muški s foruma............ kraćeg nema..........Smile))
A to dimenzije treba,a ne godine? oopsSmile
Moja je sreća srneća, a grešno mi je smešno. Ako me neko čačne, u oči ove plačne, nije to neutešno...ja umem od suza da pravim-klikere lepe, prozračne
A to dimenzije treba,a ne godine? oopsSmile

el "fi" ? roll
Cekajte, idem i ja!!!
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 6:58 pm.