Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

((http://www.imageup.ru/img133/thumb/dekart_rene534013.jpg))

Rene Dekart (René Descartes) bio je matematičar, filozof i naučnik čije je delo Geometrija (La geometrie) postavilo osnove današnjoj analitičkoj geometriji. Začetnik je novovekovnog filozofskog pravca racionalizma, a često se kaže da se u njegovom delu mogu naći i neke od prvih empirističkih teza. U Meditacijama o prvoj filozofiji doslijedno (tzv. metodskom sumnjom) izvodi ono prvo sigurno saznanja i uobličava ga u čuveno Cogito ergo sum stav koji će značiti izvorni preokret u novovekovnoj evropskoj misli, odvajajući je od srednjevekovnog teocentričnog pogleda sholastičke provenijencije. U Dekartovoj filozofiji, rekao bi Hegel, subjekt postaje za sebe, konkretizuje se prevazilazeći antičku objektivnost.
Ljudbmila, psssssst!

Big Bang, oblast Big Bang!

winkwinkwink
Nije Dekart kriv za "veliki prasak"! wink
Ludumila, samo toliko o Dekartu??? cry

daj, iskopiraj nam jos... latinicu svi znamo...Wink
Ludumila, samo toliko o Dekartu??? cry

daj, iskopiraj nam jos... latinicu svi znamo...Wink

Завежи да ти очи не ископам!
Ne znam zasto uopste prica o Dekartu kad ne zna nista...
Ludumila, zasto ne pises o kartezijanstvu??? To ti vise prilici... lollollollollollol
Ludumila, zasto ne pises o kartezijanstvu??? To ti vise prilici... lollollollollollol

На чему си ти бре?! Од синоћ се само качиш са људима! Напиши за промену нешто паметно!

На чему си ти бре?! Од синоћ се само качиш са људима! Напиши за промену нешто паметно!

kako se kacim???

lijepo ti kazem da nisi trebala pisati o dekartu nego o kartezijanstvu... sta ima tu lose i kako se to ja kacim???
sta ti znas o kartezijanstvu majke ti??
sta ti znas o kartezijanstvu majke ti??

dupli nick-ovi, fuck off... wink

kako se kacim???

lijepo ti kazem da nisi trebala pisati o dekartu nego o kartezijanstvu... sta ima tu lose i kako se to ja kacim???

Немој да лупаш ко отворен прозор, него за промену покажи колико си паметан и напиши ти нешто о "декартизму".
draga Ludumila, nisam dovoljno pametan da bih pisao o tome... a i nesto mi se ne da, nije mi inspirativno... kad otvoris temu o rimanovoj metrici mozda nesto upitam, da mi objasnis... Tongue
Tikooooooo, dolazi vamo... udavise nas... evil Ti kad se svadjas svadjas se sa stilom... Tongueloltwisted
Tikooooooo, dolazi vamo... udavise nas... evil Ti kad se svadjas svadjas se sa stilom... Tongueloltwisted

mogu i ja k'o on...

KUSH, pecinari... lollollol
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 5:30 am.