Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

8) Mrtva li je ili ipak nije?

Posle svega i gledano iz ove perspektive, što bi se reklO sa ovom pametju, kako vi lično na sve to gledate?

Ako bi se ipak kOjim čudom ili nečudom desilo da Jugoslovenski pokret i ideja "ožive" medju narOdom u republikama bivše SFRJ da li biste se priključili i šta bi vas motivisalO na tako nešto?

Možda grešim ali meni se čini, kad vidim kako nam nakon svega ide i pojedinačno i ukupno gledano, da dugOročno posmatrano to ipak nije umRelo, već će pre biti da je kOmirano.
Zavadise nas dusmani, a bili smo tako lepa zemlja i svi su znali za Jugoslaviju... :D
A i himna mi se jako svidjala. 8)
Pu, zivote, zamenila sam dve drzave i tri valute, a da se nisam ni makla s' mesta....
Tantale jesi li nekad raskinuo sa ribom pa se opet smuvao???
roll Esam Zare, upravo sam se Š njome oženio.
roll Esam Zare, upravo sam se Š njome oženio.

Sad će redovno da ti drobi.....ustvari možda ne odma al popričekaj biće, da si uradeo ovo ne bi bilo ono ili što je ovako da nisi to tad bilo bi vako....e to bi bilo i sa republikama kad ima novaca mir i tišina kad nema uvek je svađa ko je kriv i opet bi se tukli i opet jovonanovo bolje vako sami se snalazimo i vozdra, a sa susedima uvek ok.
Možda je bolje ovako ali meni se čini da su Sve te državice smešne i potpuno beznačajne, do granice da mOž da iH ebe ko Oće, da ne kažem kO stigne.
I opet koncerti u Srbii da se zaradi kinta jer u njihovim evropskim državama ne mož se uzme ništa i opet mi gutamo razna sranja ,poslednji slučaj tereza kurovija jela govana pa došla da se najede i ovih naših.
Tantale, naravno da je bolje ovako. Svako za sebe i cisti racuni duga ljubav. Wink Nema vise prebacivanja i pruzanja prstom, gde idu pare, ko ih trosi i tako... Sada bar znamo, da ih trose lokalni lopovliticari. lol

Ali bez obzira na sve imam lepu uspomenu na YU. Smile
То што већина има лепу успомену на СФРЈ је последица сећања на младост и детињство, и сећање на озбиљну државу, а не ова свирања курцу која данас постоје.

Ко год не жали за СФРЈ у њој није живео, а ко би поново да је прави је комплетан кретен.

А ви како `те...

8)
...lokalni lopovliticari. lol

hahahahahaha, mnogo mi se dopada ovaj tvoj izraz lol

ja se ne secam SFRJ i pojma nemam kako je bilo "ziveti s' Titom".

SFRJ - u njoj sam se rodila, rasla u SRJ, devojcila se u RSiCG, a udacu se u RS. 'bem te zivote lol
Сама идеја "југословенства" зачела се у глави Јосифа Штросмајера. Основни циљ те идеје био је да се угуши Пансловенски покрет који се појавио у Војводини у то време (19. векWink. И да ли вам говори нешто податак да је први секретар Југословенске Академије знаности и уметности у Загребу био Ђура Даничић?
Dobro jutro Wink

Veliki sam YUnostalgicar !
Nisam za ponovno "osnivanje" te drzave jer .... ne ide to poslije ovolikih oziljaka. Ne !

Ko god da osmisli tako nesto, nije normalan.

Ostaje mi samo da zalim za onim cega vise nema i sto smo srusili a da se radujem Novoj Jugoslaviji? Od tog nema nista! Za ovo danas, kakvo je takvo je, na svakoj strani.... data je MLADOST !

E sad, posebno pitanje je ,koliko je to bilo glupo ali.....sta je tu je :?
Cekajte, idem i ja!!!
...lokalni lopovliticari. lol

hahahahahaha, mnogo mi se dopada ovaj tvoj izraz lol

ja se ne secam SFRJ i pojma nemam kako je bilo "ziveti s' Titom".

SFRJ - u njoj sam se rodila, rasla u SRJ, devojcila se u RSiCG, a udacu se u RS. 'bem te zivote lol

A dete ces roditi u drzavi Vojvodini. lol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 5:30 am.