Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Jeste petak, i znam da su svi pripremili svoje mozgove za hiberniranje, ali, jutros mi se nametnula jedna vrlo ozbiljna tema, i nije slucajno svrstana u ''Niciju zemlju''
Radi se o natalitetu u nasoj zemlji, i podsticanju istog.
Imamo neke porazavajuce statistike i izvestaje iz porodilista, koji su u odnosu na tamo neku 19.. godinu drasticno manji.
Gledam cesto, i rado emisiju na RTS1 ''Vreme je za bebe'' i uvek se raspilavim ko pilav i prosto pozelim jos dece, da napomenem ja ih imam troje...i nek su mi zivi i zdravi, pravi i pametni, ali da je tesko, JESTE!
Sad se postavlja pitanje, sta nasa, nazovi drzava radi da podstakne natalitet, osim takvih emisija i alarmiranja da je zavladala Bela kuga... lol
Nista!
ja bih volela da sam kao tamo neka ''kucanica'' u Americi, Svedskoj, Nemackoj itd...koja ce da sedi kuci, odgaja decu, prima socijalnu naknadu za svako dete u visini dve prosecne plate, i ne pada joj na pamet da pokrene svoje debelo dupe da zaradi, ...no, nazalost stanje je kod nas vise nego uzasno, evo npr.kod nas su cak smanjili taj deciji dodatak, i dete ima pravo da prima isti samo do svoje 15 godine.
A mene zanima, kako se to dete sa svojih 15 godina tretira?
Da li je prestalo sa skolovanjem?
Da li je pocelo da samostalno zaradjuje?
Da li je prestalo da jede?
Da li znaci da su njegove potrebe sa 15 godina manje, ili vece nego sa 14? rollrollroll
I jos milion i po pitanja...sad malo skrecem s teme, ali doslo mi da se pozalim, presubjektivna sam... rollrollroll
Pitanje je, da li je troje dece luksuz, i da li ce jos da nam uvedu PDV na to?
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Definitivno si odabrala ozbiljnu temu ali ne zato sto je petak jer ce biti isto ozbiljna i u ponedeljak i onaj tamo avgust i sledece godine jer polako nestajemo sa lica zemlje. Kopleksno pitanje jos kompleksnije resenje. Hteli mi da to priznamo ili ne zivimo u zaostaloj zemlji po svim pitanjima jer Srbija nije BG , NS NI ili jos pokiji manji grad. Pa mi imamo dve trecine nepismenih u ovoj zemlji !!! A i pomenuti gradovi nista bolji nisu u odnosu na ostatak !!
i da li ce jos da nam uvedu PDV na to?

verujem da o tome uveliko razmišljaju.......... baš bi bilo trulo da nas zaobiđu.............. eviltwistedtwistedevil
Ja sam se borio kolko moguu,samohrani tata a nigde ne radim,nezaposlen,za opstinu ne postoim,dodatak za decu nisam nitrazio smradovima,jos mi sudija odredi 150 evra mesecno alimentaciju a necemo ni ja ni zena,nema veze sto ja ne radim i nemam primanja kaze to nije njegova briga,a sporazum se ne dogovara izmedju supruznika nego i drzave kao trece lice??To mozda sto nas ebuuu pa imaju pravo
I jos drzava zna sta je najbolje za moju decuuu..bljaaaaksssss
sto me bre napuci na ranu zoruu bemti temuuuu...i jos cu dece da imam o svom troskuuu makar jos jednuu devojcicuu moramm bree
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
Pazi, ne radi se o obrazovnom statusu, ili o geografskom polozaju, imali smo i mi periode u zemlji nekog blagostanja i mogucnosti, pa su nase zene ipak radjale po dvoje dece, i to je bio model idealne porodice, dakle cetvoroclana porodica, potrosacka korpa, nikad se nije racunala za viseclaniju porodicu, osim za cetvoroclanu, a jedna takva je sa primanjima mogla da izdrzava desetoclanu... roll
Ja sam trece dete, doduse imam sestru bliznakinju, mozda se ni moja mama ne bi opredelila za treci porod...ali sam se prosvercovala... lol
Ali, ne zato sto ne bi mogla da nas izdrzava, vec upravo zato sto joj je data mogucnost da radi i zaradjuje, i to je bila stvar prestiza ne potrebe, danas je nemoguce s jednom platom izdrzavati porodicu... roll
Samo hocu da kazem da je nasoj zeni stavljen pretezak teret na ledja, da bi dobila svoj komad neba mora da bude skolovana, dok se iskoluje zasla je u neke 30-e godine, kasnije je upitno da li ce se zaposliti, ako se zaposli treba joj najmanje 5 godina da stekne neki profesionalizam i osigura sebi zaposlenje, kasnije trkom, ako vec zeli, udaja, jedno dete, i plafon...prodje porodiljsko, i natrag profesiji... roll
troje dece, jesu luksuz a cetvoro jos veci luksuz.
toliko dece sebi mogu dopustati samo jako bogati i jako siromasni.
definitivno cemo postati za koju deceniju drzava roma, a takva ce postati i neke okolne zemlje.

treba se rintati a odgoj dece zahteva i novac i mnogo, mnogo vremena!
Jeste petak, i znam da su svi pripremili svoje mozgove za hiberniranje, ali, jutros mi se nametnula jedna vrlo ozbiljna tema, i nije slucajno svrstana u ''Niciju zemlju''
Radi se o natalitetu u nasoj zemlji, i podsticanju istog.
Imamo neke porazavajuce statistike i izvestaje iz porodilista, koji su u odnosu na tamo neku 19.. godinu drasticno manji.
Gledam cesto, i rado emisiju na RTS1 ''Vreme je za bebe'' i uvek se raspilavim ko pilav i prosto pozelim jos dece, da napomenem ja ih imam troje...i nek su mi zivi i zdravi, pravi i pametni, ali da je tesko, JESTE!
Sad se postavlja pitanje, sta nasa, nazovi drzava radi da podstakne natalitet, osim takvih emisija i alarmiranja da je zavladala Bela kuga... lol
Nista!
ja bih volela da sam kao tamo neka ''kucanica'' u Americi, Svedskoj, Nemackoj itd...koja ce da sedi kuci, odgaja decu, prima socijalnu naknadu za svako dete u visini dve prosecne plate, i ne pada joj na pamet da pokrene svoje debelo dupe da zaradi, ...no, nazalost stanje je kod nas vise nego uzasno, evo npr.kod nas su cak smanjili taj deciji dodatak, i dete ima pravo da prima isti samo do svoje 15 godine.
A mene zanima, kako se to dete sa svojih 15 godina tretira?
Da li je prestalo sa skolovanjem?
Da li je pocelo da samostalno zaradjuje?
Da li je prestalo da jede?
Da li znaci da su njegove potrebe sa 15 godina manje, ili vece nego sa 14? rollrollroll
I jos milion i po pitanja...sad malo skrecem s teme, ali doslo mi da se pozalim, presubjektivna sam... rollrollroll
Pitanje je, da li je troje dece luksuz, i da li ce jos da nam uvedu PDV na to?

ma deca od 15 su vec stariji maloletnici i mogu pocet da obijaju trafike lollol a ti ako odes u te zemlje tamo onda ne radjas srbe nego strance breeeee,bolje ti je ovde samnom da rodis srbica malog i bez centa nego u tudjini stranca xaxxa
Ne mogu da kazem da u potpunosti razumem sve te probleme oko dece jer nisam roditelj medjutim, shvatam koliki je apsurd zahtevati nesto od gradjana drzave koja nece stati iza tebe.
Moj rodjeni brat ima dvoje prekrasne dece, muku muci sa njima, svega treba a novca nema. Da napomenem da jos ne idu u skolu, kada se i to desi troskovi ce biti jos veci.
Sve u svemu, trebalo bi da podlegnemo uticaju emisije "Vreme je za bebe" ali bi morali i neki ustupci da se nacine za novopecene roditelje.
To je neko moje misljenje, kao laika, povodom ove teme i zao mi je sto autorka ovog teksta uopste mora da razmislja o tome kako ce obezbediti sve za svoju decu.
troje dece, jesu luksuz a cetvoro jos veci luksuz.
toliko dece sebi mogu dopustati samo jako bogati i jako siromasni.
definitivno cemo postati za koju deceniju drzava roma, a takva ce postati i neke okolne zemlje.

treba se rintati a odgoj dece zahteva i novac i mnogo, mnogo vremena!

A jel bitere da te pitam,u odnosu na tebe dal smatras da su cigani sa svojom satrom slobodniji ljudi od tebe?Nemoraju d arade,nema struje vode skolarine knjigaa poreznika,ebeim se za ceo sistem i politikuu rastereceni cim nadju komad leba ,igraju se smeju po ceo dann nemaju ama ni 10% problema koje mi mamaoo rastereceni nemaju stresova ...ajd kazi da nije tako xaxaxa
Kakva koincidencija... A, ja sam jutros na TV SLO bas slusala, kako je u nasoj zemlji 2010 zabelezen porast novorodjene dece. Smile Ako, neka su ona ziva i zdrava...

Mada i ova nasa drzava nije ucinila nista, da bi podstakla natalitet, a stalno trabunjaju, kako se starostna granica pomera i da statisticki gledano imamo "staro" stanovnistvo i da mladi moraju da radjaju i imaju vise dece.

Tesko je mladim porodicama bez pomoci roditelja... Cene rastu, do posla nakon studija je tesko doci, da o cenama stanova i kirija ne pricam... Zasto je kod nas sada u porastu "trend" jednog deteta.

Nekada su deca pomagala roditeljima, danas je obrnuto. :?
Ljudi ne zaebavajte i ne oslanjajte se na drazvu ili bilo koga,stisnite zube i ako volite decuuu napredddd nemojte da nalazite razloge za i protiv de ima mesta za dvoje ima i za troje...
Ja, opet, donekle ne mogu da se zalim, na kraju krajeva moja je odluka bila da imam vise od dvoje dece, za sad ih je troje, ne znaci da sam na tome stala... wink

Radim, muz mi je zaposlen, i imam svoju kucu jeste da jos otplacujem kredit, ali nisam htela ni babovinu ni tazbinu, to je isto jedan od problema, svi zele samostalnost jer zapadna komercijala je cudo...ali, opet rado prihvatim svekrvinu i maminu pomoc, ponekad doture deci za garderobu, za exkurzije, za dzeparac i tako to sto babe i dede rade, osim sto dosta i kvare decu...i opet imam neke ''normalne uslove'' ali, nemam budzet za letovanje, zimovanje ili bilo kakvo planiranje, osim napuniti frizider i nastojati da ne bude prazan...iskolovati ih, i izvesti na neki put, a ni sama jos nisam sigurna koji je to put, svi putokazi su nam iskrivljeni... rollroll
nemo tako, Uzi......... pa kod nas je školovanje besplatno...........Smile))

valjda si čuo da za prvake obezbeđuju knjige, pojedine škole i sveske, rančeve, e onda te sačekaju na prvom roditeljskom i ebu ti kevu, jer treba da platiš ovo i ono i pored toga još ponešto i tako........ čak na tom prvom roditeljskom pričaju i o rekreativnoj, koja će biti tamo negde u maju, cena između 250 i 350 evrića, mada još nisu sigurni gde bi mogli decu da vode, al bilo bi lepo da idu svi, tamo da se opuste, upoznaju................... ma bre............. maximalno se trudim da izbegnem ove vaše ozbiljne teme, jerbo počnem da penim, al danas me nenka baš ubode
tema je odlična ta petak. subota i nedelja se ne radi,probudiš svest i želju i ondak se jurne na bračnoga druga da se čine đeca.
Pazi, ne radi se o obrazovnom statusu, ili o geografskom polozaju, imali smo i mi periode u zemlji nekog blagostanja i mogucnosti, pa su nase zene ipak radjale po dvoje dece, i to je bio model idealne porodice, dakle cetvoroclana porodica, potrosacka korpa, nikad se nije racunala za viseclaniju porodicu, osim za cetvoroclanu, a jedna takva je sa primanjima mogla da izdrzava desetoclanu... roll
Ja sam trece dete, doduse imam sestru bliznakinju, mozda se ni moja mama ne bi opredelila za treci porod...ali sam se prosvercovala... lol
Ali, ne zato sto ne bi mogla da nas izdrzava, vec upravo zato sto joj je data mogucnost da radi i zaradjuje, i to je bila stvar prestiza ne potrebe, danas je nemoguce s jednom platom izdrzavati porodicu... roll
Samo hocu da kazem da je nasoj zeni stavljen pretezak teret na ledja, da bi dobila svoj komad neba mora da bude skolovana, dok se iskoluje zasla je u neke 30-e godine, kasnije je upitno da li ce se zaposliti, ako se zaposli treba joj najmanje 5 godina da stekne neki profesionalizam i osigura sebi zaposlenje, kasnije trkom, ako vec zeli, udaja, jedno dete, i plafon...prodje porodiljsko, i natrag profesiji... roll

Sad si "zagazila" u jos dublju temu pominjuci prosla vremena i nase porodice i poredeci sa ovim sad. Da li si sigurna da su zaradili to sto su dobijali i od cega su ziveli a i mi zajedno sa njima. Ne nisu zaradjivali vec su dobijali a zbog toga smo i dosli u ovu situaciju !! Ali da ne izlazim iz okvira teme..mozes li zaraditi za porodicu.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 2:45 pm.