Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Jeste petak, i znam da su svi pripremili svoje mozgove za hiberniranje, ali, jutros mi se nametnula jedna vrlo ozbiljna tema, i nije slucajno svrstana u ''Niciju zemlju''
Radi se o natalitetu u nasoj zemlji, i podsticanju istog.
Imamo neke porazavajuce statistike i izvestaje iz porodilista, koji su u odnosu na tamo neku 19.. godinu drasticno manji.
Gledam cesto, i rado emisiju na RTS1 ''Vreme je za bebe'' i uvek se raspilavim ko pilav i prosto pozelim jos dece, da napomenem ja ih imam troje...i nek su mi zivi i zdravi, pravi i pametni, ali da je tesko, JESTE!
Sad se postavlja pitanje, sta nasa, nazovi drzava radi da podstakne natalitet, osim takvih emisija i alarmiranja da je zavladala Bela kuga... lol
Nista!
ja bih volela da sam kao tamo neka ''kucanica'' u Americi, Svedskoj, Nemackoj itd...koja ce da sedi kuci, odgaja decu, prima socijalnu naknadu za svako dete u visini dve prosecne plate, i ne pada joj na pamet da pokrene svoje debelo dupe da zaradi, ...no, nazalost stanje je kod nas vise nego uzasno, evo npr.kod nas su cak smanjili taj deciji dodatak, i dete ima pravo da prima isti samo do svoje 15 godine.
A mene zanima, kako se to dete sa svojih 15 godina tretira?
Da li je prestalo sa skolovanjem?
Da li je pocelo da samostalno zaradjuje?
Da li je prestalo da jede?
Da li znaci da su njegove potrebe sa 15 godina manje, ili vece nego sa 14? rollrollroll
I jos milion i po pitanja...sad malo skrecem s teme, ali doslo mi da se pozalim, presubjektivna sam... rollrollroll
Pitanje je, da li je troje dece luksuz, i da li ce jos da nam uvedu PDV na to?
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:42 am.