Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Eo kradem temu sa nekog drugog sajta....

Eto tako, dok švrćkam po forumu primetim.....strahovito puno predrasuda kod ljudi. Neke se stalno ponavljaju, na raznim podforumima, u razlicito forumulisanim temama i svaki put izazovu ogorčenu diskusiju izmedju onih sa predrasudama i onih sa manje ili bez. Na primer kao najupecatljivije izdvajam: teme o abortusu, homoseksualizmu, ljudima koji ne zele decu, problemu pasa i macaka lutalica tj suživotu ljudi i životinja... To su one koje su mi ostale u sećanju, ali ne mogu da se otmem utisku da svaka tema koja u sebi nosi bilo kakvu vrstu kontroverze, ili neobicnosti izaziva lavinu komentara punih raznovrsnih predrasuda tipa "oni koji ne žele decu su egoisti" "homoseksualizam je bolest", "abortus je ubistvo".
Dakle, kako nastaju i zasto su tako cvrsto ukorenjene predrasude u nama da ih nikakvi argumenti, ma kako bili logicni, razložni i jaki, ne mogu ukloniti iz nasih glava? Zasto su neki ljudi manje a neki vise skloni predrasudama? I konačno, koliko su predrasude opasne po društvo i po sve nas kao pojedince, kao i po sredinu koja nas okružuje ?
oni koji ne zele decu, jesu egoisti!

8)

Dakle, kako nastaju i zasto su tako cvrsto ukorenjene predrasude u nama
Zasto su neki ljudi manje a neki vise skloni predrasudama?
I konačno, koliko su predrasude opasne po društvo i po sve nas kao pojedince, kao i po sredinu koja nas okružuje ?

Nastaju u detinstvu, ti si licno imala temu o odgoju, i spominjala kako su nas mame ucile, kasnije smo se u drustvu sretali sa oprecnim misljenjima, i doveli u pitanje kredibilitet svojih mama...a onda stekli savest.
Borba savesti, je jedan od najcescih uzroka svih predrasuda.
Naci ces sama koliko opravdanih toliko i neopravdanih razloga zasto je neko drugaciji od tebe, i zasto neko misli da je u redu nesto sto ti mislis da nije.
Jing-Jang.
Nema osobe koja nije sklona predrasudama, i najcesce su skloni oni koji tvrde da nemaju ama bas nikakvih ali.... wink
I konacno, nisu opasne jer ih je oduvek bilo, ali smo i prihvatali sve te juce osudjivane trendove, kao sastavni deo zivota...odbijamo neminovne promene, i menjanje stavovawink
Nemam sliku, al licim na tatu...Smile
oni koji ne zele decu, jesu egoisti! 8)

Eto predrasude, a moje misljenje je da NISU! Jednostavno ce zrtvovati svoje Bogom i prirodom dato pravo na reprodukciju, jer ne zele da budu sebicni...mozda smo mi koji imamo decu egomanicni jer zelimo da se produzimo i delimicno zivimo kroz vekove... winkwink

Ovo je dovoljno opravdan kontraargument Bitere! wink
Ja sam namćor, a vi kak' 'oćete...
Ti si sust primer egomanijaka...uvek sve pocinjes sa JA! a sad ti kako 'oces... lollol
oni koji ne zele decu, jesu egoisti! 8)

Eto predrasude, a moje misljenje je da NISU! Jednostavno ce zrtvovati svoje Bogom i prirodom dato pravo na reprodukciju, jer ne zele da budu sebicni...mozda smo mi koji imamo decu egomanicni jer zelimo da se produzimo i delimicno zivimo kroz vekove... winkwink

Ovo je dovoljno opravdan kontraargument Bitere! wink

eonska teznja vrste je da se cuva i razmnozava!
oni koji ne zele decu, jesu sebicni!

Tongue
Govorimo o ljudima i njihovim predrasudama, a ta teznja za razmnozavanjem je samo jedan od prirodnih nagona, dat svim vrstama na planeti...ovim se ne razlikujemo od buba i primata... winkwink ali te vrste nemaju problema sa predrasudama... roll
Predrasude, prihacene sa dozom rezerve, su jedna vrsta mudrosti.
Nije niko dokonao i smisljao ih, vec su rezultat iskustva.
Ja se držim one stare srpske izreke "nemam predrasude glupe bem te u d***"
Predrasuda su puni ljudi koji nisu mrdnuli dalje od svog sela,ko je proputovao malo po svetu taj nema predrasuda ili ako ih ima one su neprimetne, isto tako manje školovani ljudi nisu pročitali dovoljan broj knjiga,čak ni lektiru za osnovnu,a da ne pričam o majmunima koji vise po ćoškovima u gradovima i nazivaju sebe mangupima,huliganima, takvi su puni predrasuda jer nisu otišli dalje od stadiona voljenog kluba a tamo im plasiraju hranu za mozak u vidu govana kojima pune šupljine svoje lobanje.
Delim mišljenje sa zaretom. Dodajem da su glupi ljudi puni predrasuda i puno religiozni. Znam da će sad da....ali baš me briga
Ljudi bas ne shvataju temu...u tome i jeste poenta, ti nazovi primitivni i religiozni imaju neko svoje misljenje, i ziveli bi sasvim lepo u svom okruzenju, da nema takvih koji su malo virnuli preko plota, ili procitali tu lektiru, pa onda namecu onim prvim svoje stavove, a onda se ovi drze tradicije, i tu dodje do etiketiranja i jos poneceg...svi imaju pravo da svoj zivot zive kako misli da treba...Oni bez predrasuda neka idu u svet sirom otvorenih ociju, i nek ne pokusavaju da otvaraju oci onima koji to ne zele... roll
U pravu si Nenkice al i ti tamo ograđeni plotom kad im dođemo u goste nek zadrže svoju religiju za sebe i ne moraju da svoje predrasude nameću drugima,ja sam možda hteo da vidim nekog iz tog okruženja ko mi je drag a nema predrasuda evil
Ti si sust primer egomanijaka...uvek sve pocinjes sa JA! a sad ti kako 'oces... lollol

Primetio bih da je "namćor sam ja" malo ispreturano.

Nemam nameru da govorim kao Yoda.

A ti kak' 'oćeš...

gundj
Predrasude su i posledica i izvor frustracija, te kao takve spadaju u nešto slično pitanju o kokoški i jajetu.

Često se sasvim ispravni stavovi etiketiraju kao predrasude zarad politički korektnog ispiranja mozga naivnih.

gundj
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 12:05 am.