Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ne znam da li postoji jos jedna ovakva ili slicna tema....Ali jbg!!!

Zanima me sta mislite o abortusu...

Da li je abortus stvar izbora zene ili zivota i smrti jos nerodjenog djeteta? Da li je fetus stvar ili jos nerodjeno dijete? Sigurna operacija ili opasna odluka?

Sta vi mislite?
Mislim da je abortus teška trauma i za telo i za dušu svake žene... i ne želim nijednoj da dođe u situaciju da mora da odlučuje o tome.....

Ali, ako već dođe to toga, onda zaista niko nema prava da se meša.... osim onih koji će, dobronamernim savetom pomoći ženi da odluči.

E da.... pošto dete obično ima i oca..... ako je isti zainteresovan, trebalo bi da ima pravo glasa, ali ne i odluke....
Dea, ovo je jedna od najtežih i najkompliciranijih tema, o kojoj se u zadnje vrijeme jako puno govori...
Čuo sam na desetine argumentiranih teorija...
A ja sam pristaša one da je to individualna stvar, i da svaki pojedinac sam odlučije o svojoj sudbini
msm da bi ja mogla nesto pametno i da kazem po ovom pitanju kao zena i kao lekar..al vec odavno se uzdrzavam od ozbiljnjih odgovora zato sto kad dodje ona popodnjevna banda,svaku temu pretvori u obicnu sprdnju i zaj*banciju! :?
msm da bi ja mogla nesto pametno i da kazem po ovom pitanju kao zena i kao lekar..al vec odavno se uzdrzavam od ozbiljnjih odgovora zato sto kad dodje ona popodnjevna banda,svaku temu pretvori u obicnu sprdnju i zaj*banciju! :?

Pa....bas tvoj odgovor me i zanima......Sta misli jedna zena i lekar?
pisi mi na PP lol

Ovo nije pitanje zato sto mene licno zanima jer imam dilemu

Ja je nisam imala ni sa 17 god....rodila sam cerku....

Nego ....et' ...recimo radoznalost...
abortus je civilizacijska tekovina u borbi za ravnopravnost zene.
njen je izbor i zakon je jasan po tom pitanju.
naravno ako je zena u vezi, red bi bilo da oboje, zajedno odluce, da li ce roditi ili ne.

Dea, ja cu da te zenim i sa detetom! Pisi mi na pp!
lol
abortus je civilizacijska tekovina u borbi za ravnopravnost zene.
njen je izbor i zakon je jasan po tom pitanju.
naravno ako je zena u vezi, red bi bilo da oboje, zajedno odluce, da li ce roditi ili ne.

Dea, ja cu da te zenim i sa detetom! Pisi mi na pp!
lol

Jupiiiii.............!!!!! :D
Neki ljudi kazu da zena ima pravo da cini sta hoce sa svojim tijelom. Razmislimo o ovome! Sta ako je tu ukljuceno jos jedno tijelo? Druga osoba? Da li zena ima pravo da radi sta hoce sa tom drugom osobom? U mnogim zemljama, kao i u nasoj, zena ima takvo pravo sve dok je osoba unutar nje. Abortus je legalan. Ali da li je to u redu? Mi se uvijek razljutimao kada cujemo da je neko ubio novorodjence i ostavio ga recimo u kanti za smece, dok opet nista ne kazemo na to kada trudna zena ubije svoju djecu abortusom
u principu to je iskljucivo licna odluka, koliko god da sam protiv toga kao muskarac ipak je nase misljenje manje vazno. Ali za to treba imati jak razlog, npr nepravilno razvijanje fetusa, tada i doktori predlazu abortus
Neki ljudi kazu da zena ima pravo da cini sta hoce sa svojim tijelom. Razmislimo o ovome! Sta ako je tu ukljuceno jos jedno tijelo? Druga osoba? Da li zena ima pravo da radi sta hoce sa tom drugom osobom? U mnogim zemljama, kao i u nasoj, zena ima takvo pravo sve dok je osoba unutar nje. Abortus je legalan. Ali da li je to u redu? Mi se uvijek razljutimao kada cujemo da je neko ubio novorodjence i ostavio ga recimo u kanti za smece, dok opet nista ne kazemo na to kada trudna zena ubije svoju djecu abortusom

mislim da moze biti diskutabilno jedino dob ploda, kada se ono pocne tretirati jedinkom.

cinjenica je da i neiskoriscena jajasca, kao i sperma izlazi iz tela i umire, znaci vredno nije. zacet plod od nekoliko celija jeste zivo ali inteligentno nije. unistavamo svesno ili nesvesno na hiljade neinteligentnih organizama oko sebe, dnevno.

bioloski bas i nemam neke dileme, umiru i rodjena deca zbog loseg porodjaja ili neadekvatnog detinjstva a drustvo cuti, a histerise cim se u rec dovodi abortus.

teznja za zabranu abortusa je posledica laznog morala, pre svega zbog uticaja crkve. a i svako ko zeli da zadrzi svoje dete, ima pravo da to ucini, sta ima onda da pametuje oko tudje sudbine?
s obzirom da je spona majka - dete je i vrlo jak, dete sme biti rodjeno samo onda ako je majka svesna i spremna na tu sponu.
znaci opet dolazimo do toga, da zena ima pravo da cini bilo sta sa svojim telom. sme da rodi samo onda kada je u svakom smislu spremna za to!

Sorry...ja poranio.... lollollol

Dea...verujem da je to apsolutni izbor svake zene i sigurno teska odluka.Ako se vec odluci za tako nesto verovatno ima dobre razloge.Hocu da kazem,bolje je da nestane dok jos nije svesno nego da ceo zivot polako umire... Unhappy
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:43 pm.