Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Да ли сте свесни да на сваком од сајтова сличне врсте комуницирају искључиво сурогати, измишљене конструкције које немају утемељења у стварности?

Да ли вам се десило да након неке размене дође и до размене пажљиво одабраних слика? Некада и лажних?

Но добро...

Да ли вам се десило и да упознате ту особу са којом сте комуницирали?

У неким случајевима, јесте, али ко је то кога сте упознали?

Да ли та особа и даље пројектује слику засновану на својим жељама или је то права особа?

Физички јесте, али ко је то?

Да ли вам се десило да је особа коју сте упознали неискрена према вама?

Можда, чак сасвим вероватно.

Али, шта урадити ако сте сензибилнији, ако имате већу моћ диференцијације, ако опажате скоро неприметне трзаје очију, кратка грчења прстију, гримасе које прелете преко лица саговорника када се нека тема помене, а да саговорник и није свестан шта се десило?

Шта радити када уочите да ту још нешто има, нешто неизрециво, тајно...

Нешто за шта особа коју сте упознали и која је вас упознала сматра да је препрека за остваривање неког дубљег познанства?

Шта ако је то препрека за било какво познанство са том особом?

И наравно, када постанете свесни тога, да ли се запитате ко је та особа са којом разговарате и шта су њени циљеви које вам није саопштила?
Nije mi se desilo....i sta sad? roll
Због саме чињенице да се размена информација најчешће дешава у текстуалном облику, људи су склони да том тексту доделе људски лик, а да разне графичке симболе који се користе за назначавање емоција интерпретирају на начин који би њима био пријатан и пожељан.

Тако се дешава један процес идеализације саговорника са којим се обавља размена.

Но добро...

Главни проблем настаје када је наизглед све у реду, то је та особа са слике, и има сличан карактер као оно што сте приметили у текстуалној размени.

Али...

Приметили сте да постоји још нешто. Одиграли сте отворених карата, али нешто није у реду.

Није битно како сте то приметили. У почетку, у првим моментима, то сазнање је склоњено у страну, али није заборављено.

И не може бити, јер ако се то понови више пута, онда је то много више од пуке слутње.

А тада, сасвим искрено поставите питање, шта даље урадити, јер се такав став може тумачити на разне начине, а мало који закључак може таква размишљања анулирати и бацити у заборав.

Да ли се комуницира са маском или са особом, питање је сад?

А ви, како вам драго...
Чување тајне делује као психички отров који отуђује особу од остатка друштва.

То је непорецива истина.

Тако и настају затворене групе разних врста и карактера, а припадници тих група су параноидно опседнути тајношћу, те то преносе и у остатак свог живота.

Отуђење које настаје је двојако.

Прво постоји отуђење особе која чува тајну. Она је према својим саговорницима резервисана и ограничена у комуникацији, и често се комуникација односи на тривијалности или је пак у другој крајности, филозофски и метафизички дијалог.

Понекад је у питању и мешавина тривијалности, филозофије и хумора која уопште није непријатна.

Али је ограничена на то и ништа више. Разговор се исто тако могао водити о броју скакаваца у субсахарској Африци.

Затим, после извесног времена које зависи од оштрине и проницљивости другог саговорника, долази до сазнања да се разговор заиста могао водити и о скакавцима, и ту настаје друго отуђење.

Једноставно, постајете свесни одређених ствари које неизбежно покрећу ланац закључивања.

И онда је потпуно свеједно с ким разговарате, јер је тај разговор празан.
Можда најгора ситуација настаје када се саговорник "излети" и у неком необавезном разговору каже нешто, а затим, пошто сматрате да је то ваш саговорник поменуо са неким разлогом покажете одређено интересовање за тему која вам је предочена, налетите на зид ћутања.

Да ли вас подсвест вашег саговорника покушава упозорити на нешто, јер свест вашег саговорника то не би урадила, управо зато што је оптерећена тајном?

Прилично непријатна ствар, јер када у том истом опуштеном разговору наставите дискусију о поменутој теми, више по инерцији него због неког специјалног интересовања, увидите да је тема табу и да се не сме помињати.

Забрана нека.

Али то значи да ви нисте достојни да ваш саговорник разговара са вама о теми коју је управо изнео, или, да је ваш саговорник направио грешку у пројектовању своје увежбане "маске" и покушава да изврда из неугодне ситуације наглим скретањем разговора на прву ствар која му падне на памет.

Трећа ствар која се може десити је непријатно ћутање, које може значити обоје.

У том моменту се читав однос између два саговорника компликује јер је савршено јасно да ваш саговорник вама не верује, па је упутно размишљати да ли веровати вашем саговорнику, чак и када вам каже колико је сати?

Шта онда?
Hmmm.. Konfuz, konfuz.. 1000 Zasto - 1000 Zato..

Pa nista.. Ako ja u sagovornika nemam poverenje, onda ne moram ni da razgovaram s njim.. roll
Наравно да не.

Али, саговорник је уложио одређено време да би код особе са којом разговара управо створио ту јаку основу комуникације коју чини управо поверење.

Неизбежно је поставити питање о циљевима таквог саговорника.
Sve zavisi o kome se radi.

Mozda sagovornik nije imao nikakve ciljeve ili zle namere.

Mozda je samo hteo da razmeni misljenje..

A s druge strane.. Mozda ipak neki imaju zle namere..
Да ли сте свесни да на сваком од сајтова сличне врсте комуницирају искључиво сурогати, измишљене конструкције које немају утемељења у стварности?

Да ли вам се десило да након неке размене дође и до размене пажљиво одабраних слика? Некада и лажних?

Но добро...

Да ли вам се десило и да упознате ту особу са којом сте комуницирали?

У неким случајевима, јесте, али ко је то кога сте упознали?

Да ли та особа и даље пројектује слику засновану на својим жељама или је то права особа?

Физички јесте, али ко је то?

Да ли вам се десило да је особа коју сте упознали неискрена према вама?

Можда, чак сасвим вероватно.

Али, шта урадити ако сте сензибилнији, ако имате већу моћ диференцијације, ако опажате скоро неприметне трзаје очију, кратка грчења прстију, гримасе које прелете преко лица саговорника када се нека тема помене, а да саговорник и није свестан шта се десило?

Шта радити када уочите да ту још нешто има, нешто неизрециво, тајно...

Нешто за шта особа коју сте упознали и која је вас упознала сматра да је препрека за остваривање неког дубљег познанства?

Шта ако је то препрека за било какво познанство са том особом?

И наравно, када постанете свесни тога, да ли се запитате ко је та особа са којом разговарате и шта су њени циљеви које вам није саопштила?

...znam dobro o čemu pričaš, ali tako sam razmišljao samo prvi put, prije prvog upoznavanja, jer mi se i ta mogućnost činila realnom...a realno je bilo upravo ono što je u životu realno: najnormalnije upoznavanje, i sve ono što se dalo naslutiti ovdje na forumu bilo je i u reali...zbog nedostatka vremena (zbog kojeg i svraćam ovamo) nisam ostvarivao dublja poznanstva, ali zar ne bi bilo sasvim normalno i ljudski da doznam nešto što i nisam znao, ili sam do tada pogrešno shvatao...je l' to neka misterija da nikoga nije lako upoznati?...kako se odnositi prema novim spoznajama? ...normalno...svojstveno sebi ...kako nastaviti poznanstvo? ...normalno...svojstveno sebi...da li voditi isprazne razgovore?...što da ne , ako se tako inače ponašaš...a i kome još život liči na esej?

P.S.
...svojim dragim poznanicima, koji to znaju, ali ipak da napomenem: stvarno sam u frci s vremenom, pa sam na forumu prilično neredovan, jedva stižem... :D
rum_punch(manki)live.com
О томе се и ради.

Зашто саговорник почиње разговор о теми о којој избегава да разговара?

Наизглед безазлена ситница, али ситница која повлачи сасвим извесне импликације.
Рум, ради се о томе да ли ваш саговорник покушава да вас обмане.
Рум, ради се о томе да ли ваш саговорник покушава да вас обмане.

...daj, Tiko, reci mi šta je obmana...ni ja nisam išao na upoznavanje sa redgenskim snimkom čitavog tijela i tome slično...ali sam išao sa otvorenim umom i srcem - inače ne bih ni išao... pa ljudi smo, možemo i pogriješiti u procjeni, pa šta?...može se neko i u nama prevariti, pa šta?...ali imaš glavu, pa filtriraj ono što vidiš...a imaš i srce, pa i ne moraš sve vidjeti...

P.S.
...ne razumijem baš puno taj dio o obmani, čim je neko došao na sastanak, on je, po meni, odustao od obmane - pa došao je da vidim kakav je... shock
rum_punch(manki)live.com
То је тужно наивно...
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 6:23 am.