Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

"O p r o s e r a v a n j u"

Nedavno je pocasni profesor filozofije Harvardskog univerziteta/zaboravila sam mu ime]
objavio knjigu pod imenom "Bullshit", koja je prevedana i na nas/vas/ jezik i nosi ime
"O proseravanju".
Na 35 strana ove knjige/hm...knjiga od 35 strana..../ koja je jako brzo postala bestseler, taj uvazeni profesor primecuje kako je sve vise ljudi koji pokusavaju da znaju sve o bilo kojoj temi /mada ja smatram da je to ipak samo pokusaj da se prikaze takvo znanje /.e sad,tu dolazimo do razloga za ime knjige,tj do proseravanja jer znati sve o svemu je najblaze receno nemoguce...tako da imamo ljude koji u svakom razgovoru "imaju sta da kazu" dok se pri tom ne obaziru na svoje poznavanje cinjenica o samoj temi...naravno,prvi na tapetu su politicari ali i medju svim ostalim slojevima drustva imamo isti problem....no,da nebude da ja sad dajem pokaznu vezbu primera za knjigu,recite vi meni svoje misljenje i zapazanja o samoj pojavi proseravanja u vasem okruzenju...
ova tema je vec bila, zar ne?

elem, to se strucno zove verbalni marketing!
lol
ili samoreklama (pojedinaca koji misle da sve znaju) Wink:D :D :D
Senzibilitet otvara važna polja uma... wink
Ali onda to ne bude samo reklama osim na pet minuta posle postaje antireklama za stalno,ja mislim da ljudi sami prema sebi nisu iskreni i objektivni pa sebe smeste na mnogo visocije mesto nego sto su.....mada je cinjenica da ,,svi,, vode politiku bolje,trenirali bi tim bolje....i td i td necu se zamarammmm ocu se zaebavamm breee lol
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
Ovde ljudi znaju sve o svemu.Nemac zna da napravi samo jedan sraf (npr) ali ga pravi savrseno.I svako je tu gde je.... roll
Razmisljao sam o ovoj temi. Osnovna ideja i baza za umni rad mi je bilo pitanje: Imam li sta da napisem na ovu temu u pozitivnom ili negativnom smislu, ili bar neki komentar. Sad bih ja ovde mogao da dodam jos mnogo toga i opsirno razmotrim iz vise uglova svoje stanoviste koje mogu da saberem u kratku izjavu: pa nemam! I da: zao mi je!
Ja bih se poslužio onom srpskom... " Krpež i trpež pola sveta drži", tako da i proseravanje ima svoju značajnu funkciju u svemu tome... wink
pa, "Starac i more" ima malo vise od 35 strana pa je dobila Nobela...
( za sta ja licno ne vidim razlog )
"Galeb Dzonatan Livingston" takodje ima malo vise od 35 strana, a znam jos nekoliko dobrih knjiga a da nisu preopsirne...

elem, nisam procitala knjigu pa ne mogu da diskutujem, ali, po meni ne proseravaju se samo ljudi koji misle da sve znaju. ima i tu raznih vrsta ( i podvrsta ).
pa, "Starac i more" ima malo vise od 35 strana pa je dobila Nobela...
( za sta ja licno ne vidim razlog )
"Galeb Dzonatan Livingston" takodje ima malo vise od 35 strana, a znam jos nekoliko dobrih knjiga a da nisu preopsirne...

elem, nisam procitala knjigu pa ne mogu da diskutujem, ali, po meni ne proseravaju se samo ljudi koji misle da sve znaju. ima i tu raznih vrsta ( i podvrsta ).

Alo ejj pustimeee ja cu da ulovim moju sabljarkuuuu videcessss
samo jos malo da ostarimm do tad cu vezbati
zbog iluzije u kojoj živimo,umjetnost postoji
Proseravanje u onom najbanalnijem smislu, znači da nam funkcioniše metabolizam te da je organizam posve zdrav...

Živelo proseravanje ! winklollol
Proseravanje u onom najbanalnijem smislu, znači da nam funkcioniše metabolizam te da je organizam posve zdrav...

Živelo proseravanje ! winklollol

Коле, јел ти то пијеш расо?
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 10:57 pm.