Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Ovo ce za sve biti jako neobicno.

Zašto neobično, tema je vrh!!!
Ovaj Text znam odavno napamet..

Eine Tugend gibt es, die liebe ich sehr, eine einzige.
Sie heißt Eigensinn (...). Alle andern, so sehr beliebten und belobten Tugenden sind Gehorsam gegen Gesetze, welche von Menschen gegeben sind.
Einzig der Eigensinn ist es, der nach diesen Gesetzen nicht fragt.
Wer eigensinnig ist (ovako kao ja), gehorcht einem anderen Gesetz, einem einzigen, unbedingt heiligen, dem Gesetz in sich selbst, dem "Sinn" des "Eigenen".

Ko razume, razume..

A tebi ce Jane vec da prevede.. lollollol

Tema ce dovesti do tacnih znacenja Heseovih reci.

Mnogi su procitali njegove knjige, i smatraju da su razumeli napisano.

Ah, kakva zabluda...

Ma sigurno misli zato sto je Svabo.. K´o ja.. navalili na mene..

I sto se o njemu pisalo svasta..

A vasa Mina.. I ona je otisla u Svabe.. Tsss.. lollollol

Tema ce dovesti do tacnih znacenja Heseovih reci.

Mnogi su procitali njegove knjige, i smatraju da su razumeli napisano.

Ah, kakva zabluda...

Nikakva zabluda!

Lijepo ti ka´em.. Ima odje i pametnih malo.. 8)

Ja i on svako jutro senvice dijelili u skoli. lol

Ipak, kako god, mi o njemu sve znamo. 8)
Napisi sta znas...

Ti si na potezu!

Ja ujutro radim.

Nemam vremena za setanje kroz dzunglu kao ti! 8)

salim se malo, sutra, ok.
znas kako je, poso-kuca-kuca-poso.. lol
Hese je bio genije! Originalni spisi Hes... dela su promenjeni, originali su uništeni i bili zabranjeni, Stepski VuK i Sidarta su, pretrpeli najveće promene.
Strelče, pa gde odlete? ok, onda sutra.
I ja sada imam obaveza.
Херман Хесе је био немачко-швајцарски писац који је добио Нобелову награду за књижевност 1946. године ито за роман "Игра стаклених перли". Када му је било 13 година, одлучио је да буде песник, зато на почетку своје литерарне каријере пише песме и приче.
У првој фази његовог писања индикативан је неоромантичарски приступ социјалном изгнанству. На почетку Првог светског рата и под утицајем пацифистичких уверења и домаће кризе, упловљава у воде психоанализе, што се може уочити у делима "Сидарта", "Демијан", "Степски вук". У овим делима се осећа уједно и утицај Ничеа, Достојевског, Спелингера, као и будистичког мистицизма. Кроз ове новеле провејава мисао да је западна цивилизација проклета и да човек мора имати свој сопствени израз да би пронашао своју сопствену природу. После 1943.г. није написао ни једну новелу, него је наставио да издаје есеје, писме, поеме, критике и приче. Године 1912. одлази да живи у Швајцарској, где 1923. године добија швајцарско држављанство. Хесеови романи постају изузетно популарни 50-их година на енглеском говорном подручју.
Hesse je iz Calw-a, okolina Stuttgarta.. I imao je drzavljanstvo Württemberg-a i Nemac je.
Ziveo je od cetvrte do devete godine sa roditeljima u Basel-u, gde mu je otac bio ucitelj u "Basler Mission" i njegov cale (Balticki Misionar, a kasnije Vodja "Calwer Verlagshaus"Wink je uzeo drzavljanstvo Svice, a pre toga mu je cale imao Rusko drzavljanstvo.

A zasto, to pitajte Strelca.

Kad je imao devet godina porodica se vratila u Calw.

Nastavak sledi..

8)
Sa trinaest godina je krenuo u Latinsku-skolu u Göppingen (takodje kod Stuttgart-a), i to je trajalo godinu dana kao priprema za Landesxamen (drzavni eksamen, Juli 1891), za besplatno drzavno skolovanje za evangelickog Theologa u "Tübinger Stift".

Sa cetrnaest je krenuo u evangelski Klosterseminar u Maulbronn (pola sata voznje od Heilbronn-a), odakle je posle sedam meseci pobegao.

Sa sesnaest je absolvirao jednogodisnju Gimnaziju u Canstatt (takodje okolina Stuttgart-a).

Onda je radio jednogodisnju Praksu u Calw u Turmuhrenfabrik.

Od osamnaeste do dvadeset i prve godine je ucio u Knjizari u Tübingen-u.

Prvu publikaciju je imao sa Romantische Lieder (romanticne pesme) koja je izdata u Oktobru 1898, znaci sa dvadeset i jednu godinu.

U dvadeset i drugoj pise roman Schweinigel. U septembru prelazi u Basel.

Sa dvadeset i tri godine pocinje da pise za "Allgemeine Schweizer Zeitung" (novine). To mu je pomoglo vise nego njegove knjige na napravi "lokalno ime".

Sa trideset salje Manuskript Camenzind za Berlin, Fischer Verlag, koji se izdaje u Berlinu.

Zeni se i seli se za Bodensee, postaje slobodan pisac i radi za mnoge novine.

Sudeluje u otvaranju liberalnih novina "März" (Mart) i ostaje do 1912 izdavac. Istovremeno se izdaje knjiga Unterm Rad.

Dobija tri sina. Izdaje se knjiga Gertrud (München), putuje tri meseca po Indiji sa prijateljem slikarom.

1912 odlazi zauvek u Svicu, u Bern.

Pri pocetku rata 1914 javlja se kao dobrovoljac, ali biva odbijen.

Die Fortsetzung folgt.. 8)
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:12 pm.