Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Elem...

Opet su me dovezli kuci. Posle sulude partije. Nisam znao sta drugo da radim, a nisam znao ni gde cu.

Bacio sam jaknu na stolicu...

Teska.

Puna papira.

Posle sulude partije remija, a zatim slage.

Vi to zovete novac, a ja to nazivam onim sto to jeste.

Papir.

Videcu ujutro sta tamo ima.

Nebitno...

Vas zanima upoznavanje, je li tako?

Upoznajete li se?

Ne bih rekao.

E...

Sada cete upoznati mene...
Sve je pocelo jedne tople julske veceri.

Na velikom igralistu na kojem je bila igranka je bilo mnogo sveta. Na jednoj strani mangupi, na drugoj devojke, izmedju pomesano.

I onda je moja majka presla preko igralista, uhvatila jednog momka za rever i pogledala ga svojim zelenim ocima.

Magup neki?

Ja znam ko je tu bio mangup.

I tako je to pocelo.
Posle izvesnog vremena jedna saka me je lupila po ledjima i ja sam digao strasnu dreku, da svi znaju da sam se rodio.

E sad, znali su, ali im nije bilo milo, a opet ja za to nisam ni malo mario.

To je tako bilo i nikako drugacije.

Onaj mangup sa igranke je nestao bez traga, tako da se kod mene u polju koje je bilo predvidjeno za ime oca dugo vodila kosa crta.

Bas dugo.

Sve dok nije dosao moj ujak, Aca Zmija.
Aca Zmija je boksovao za "Metalac" iz Valjeva, a stanovao je u kuci koju su komunisti morali da ostave baba-tetki, i na kraju je stavili pod zastitu drzave, kucu, a ne babu, da se razumemo.

E sad, Aca Zmija je imao devojku u Valjevu koju je mnogo voleo, i sa kojom je planirao da se ozeni, ali je na kupanju ona dobila grc i udavila se. Bila je u drugom stanju.

Nedostajalo mu je dva metra da je spase, posto je Aca plivao kao ajkula.

Pricao mi je o tome samo jednom i nikada vise.
Aca nikada nije popio nista jace od maline, ali tog dana kada je dosao i sagledao situaciju, otvorio je kredenac i onako, iz flase, trgnuo domacu kajsiju, posto je nju prvo dohvatio, sve ispsovao na pasja preskakala i krenuo da me nadje, posto sam ja tada imao citavih 11 meseci i bio u nekom domu.

Znate, ja sam bio neka sramota.

Sta znam.

Nikad im nisam to zaboravio i nikada nisam propustio priliku da ih sve zbog toga ispsujem na pasja preskakala kao moj ujak Aca Zmija toga dana.

Eto.
Jebem li ga sta je onda bilo, ne secam se bas najjasnije. osim cinjenice da me ujak smotao pod kaput i poneo negde, ali ja se secam samo unutrasnjosti kaputa moga ujaka.

Od tada sve pamtim.

Kazu mi da je nastala neopisiva uzbuna kad me je ujak doneo, ali da je to tako moralo da bude, posto je Aca izvadio noz i bas to isto im saopstio.
"In order not to fell apart, sometimes we have to let go of what's keeping us together..."

maybe, just maybe you should let go...
friendly advice...
I to je tako bilo neko vreme, dok nije dosao moj drugi ujak, Srbo Cokula, nadimak koji je dobio zbog okolnosti da uvek izgazi one koji ga zajebavaju.

On je dugo bio u Francuskoj, kaze radio, ali se posle ispostavilo da je bio legionar.

Elem..,

Srbo Cokula je nasao tog momka sa igranke, a zatim ga naterao da sve prizna, potpise sta treba i tako dalje, a onda ga je potrefio nogom u guzicu i rekao mu da mi slucajno ne prilazi.

To je tako i bilo, jer je taj umro, a ja nemam pojma koji je.
Posle ja Aca Zmija presao u "Kablove" iz Jagodine, a Srbo Cokula je opet otisao, kako se ispostavilo, negde u Afriku. Zadnje sto sam cuo je da je u Las Vegasu sa Misom Bilderom.

A ja sam rastao sa nekim neobicnim saznanjem da nesto ne stima.

To je nesto veoma gadno, znate, i ostane vam kao uslovni refleks.

Cim vas neko laze, odmah to znate.

Retki ljudi to imaju.
I tako, ja sam rastao, a zatim posao u skolu, koja je predstavljala samo blaze gubljenje vremena i olaksanje za moju okolinu dok sam u istoj boravio.

Nisu propustali priliku da me posalju u posetu rodbini, a po mogucstvu sto dalje od kuce, al' jebes ga.

Svuda mi je bilo svejedno, i nisam pravio razliku, ili je nije ni bilo, jer na kraju, stranci su stranci, zar ne?
Tako sam cesto zavrsavao na Grbavici, kod tetke sestre od ujaka moje majke, ili tako nekako, nema veze, ali je pravila pite koje sam ja jako voleo i zvala me capkun.

Ona nije mogla da ima dece sa svojim muzem, tako da sam im ja bio neka posebna zanimacija, posto sam bio zivahan za ceo njihov komsiluk, a mozda i za celu ulicu.

I igrao sam se sa Almom, devojcicom koja je zivela u stanu preko puta.
Tako su prolazile godine, rastao sam i ja i Alma.

Svakog leta smo se vidjali.

Htedose po svaku cenu da me upisu u kakvu vojnu skolu, ali sam ja svaki takav pokusaj uspesno sabotirao, mada sam se mnogo dvoumio kada je u pitanju bila skola u Sarajevu.

Necu da vam kazem zasto.
A onda, jednog dana neko mi je to odneo, sakrio, oteo, i ja sam iz decackih pantalona postao muskarac.

I to gorak.
Posle toga nisam bio siguran sta da radim, pa sam postao nepodnosljiv.

I svuda sam bio, i sve sam radio, samo nikada nisam bio peder i narkoman.

Eto.
Sva vremena su GMT +2. Trenutno vreme je 1:06 pm.