Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

Pregled samo jednog posta.
Juče sam uradila nešto oko čega sam se lomila, mislivši isprva da je odraz moje slabosti, a onda sam pročitavši tekst koji sledi, shvatila da sam time pobedila svoju sujetu, tako što je moj duh nadvladao moj ego.

Nakon što pročitate tekst, molim vas da i vi iznesete svoj sud o tome ili slična sopstvena iskustva, koja nesumnjivo svi imaju.

"Duhovno razvijeni ljudi odolevaju osećanju očaja tako što se svesno trude da prodru do osećanja mira i sigurnosti u njima ili njihove duhovne svesti, te da kroz nju analiziraju neki neprijatan incident.

Kod takvih ljudi pokušaj razumevanja uvek prethodi osuđivanju ili mržnji. Oni pokušavaju da pronađu uzrok disfunkcionalnosti u nasilniku koji ga je naveo da se identifikuje s nižim svestima i da izvrši nasilno ili nemoralno delo.

Na taj način su u stanju da mu lakše oproste te time pomognu sami sebi, odnosno omoguće svoj daljnji, slobodan razvoj koji neće biti opterećen ili kontrolisan negativnim osećanjima prema drugim ljudima. Nasilnik je čovek koji boravi u mraku ili čovek koji se nije izdigao do svetlosti njegove duše tako da nema orijentaciju i ne vidi kuda ide. Zbog toga u očajničkom lutanju, on ne povređuje samo druge ljude već najviše samog sebe.

Tek kada žrtva shvati da je nasilnik takođe žrtva koja je ostala zarobljena njenim iskustvima usled kojih je formirala nasilno ponašanje, ne samo što će lakše moći da mu oprosti, već će jasnije sagledati nužnost kao i odgovornost da izađe iz vlastitog kruga disfunkcionalnosti."
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 1:09 am.