Registracija
Upoznavanje.net vam pomaže da se povežete sa drugim ljudima iz vašeg života.

prostor se proteze kroz 10 dimenzija,svaka od njih je beskonacna i ima beskonacno kombinacija u sebi...mi smo 3D dok 4D dozivljavamo kao vreme...evo nesto o svakoj od dimenzija

0D-tacka
1D-duzina,telo se krece samo napred-nazad
2D-duzina i sirina,telo se krece napred-nazad i levo-desno,dok visinu gore-dole dozivljava kao vreme
3D-napred-nazad,levo,desno,gore-dole,duzina,visina i sirina,jebes mu mater,tu zivimo
4D-reaguje na nas kao i mi na 2D,vremenski,u 4d su proslost,sadasnjos i budocnost 1 dimenzija,dok se 3D telo moze posmatrati kao 1 tacka,znaci iz 1 tacke gledista se moze videti svih 6 strana 3 dimenzije necega...da bi u 3D pogledao recimo kompjuter sa svih strana moras napraviti 4D pomeranje i okretati ga sa svih 6 strana...dok u 4D prostoru sedeci na stolici iz jedne tacke gledanja vidis ceo kompjuter,svih 6 njegovih strana
5D-sve sto moze da se desi u nasem prostoru desava se u petoj dimenziji,odnosno paralelnim univerzumima,talasi mogucnosti sire se kroz svaki paralelni svemir,znaci recimo ovde je partizan dobio u derbiju,dok je u nekom drugom dobila zvezda...naravno ima i mnogo interesantnijih primera...negde je bil gejts prosjak na ulici,ekrem jevric gitarista ded-metal benda,san marino prvak sveta u fudbalu,hitler je voditelj programa laku noc deco,ti se nisi rodio,ja se nisam rodio,,zemlja se nije stvorila uopste,a ni sunce,cak ni mlecni put i slicno...dao sam glupe primere jer mi to sada pada na pamet...ima jedan teorum,ako postavis majmuna da kuca na tsampacu,ukucace neki tekst bez smisla,dok ce u jednom od paralelnih univerzuma ukucati ceo tekst najprodavanijeg i najpoznatijeg romana na svetu...znaci sve sto se moze desiti u nasem svemiru desava se u paralelnim svemirima
6D prvi nivo-prostor u kojem se sudaranjem 6d sfera parave 5D univerzumi...tu se desio big beng koji je stvorio nas svemir kao i vreme i paralelne univerzume pre 14 milijardi godina...pored toga tu se desavaju takodje i sve mogucnosti te ekplozije koja je stvorila nas univerzum...
6D drugi nivo-posto je prvi nivo 6D beskloonacan,kao i sve dimenzije,treba nam proj veci od beskonacnosti...beskonacno beskonacnosti...paradox Hilbertovog hotela ukazuje nam na to da taj broj postoji...hotel od beskonacno soba,u svakoj ima po jedna osoba,zatim se svaka osoba pomeri u svaku drugu susednu sobu,ostace praznih soba za jos beskonacno ljudi...znaci postoji jos beskonacno big bengova koji grade drugacije svemire gde se gravitacija i svetlost razlikuju od nase
7D-univerzumi koji nisu nastali big bengom,nego na drugaciji nacin
8D-sve mogucnosti 7d,na primer tamo mi nismo nasrtali big bengom,nego drugacije,recimo,u tom svemiru krave lete,krokodili voze kola,ljudi rastu umesto drveca...totalne promene
9D prvi nivo-totalne promene,drugaciji fizicki zakoni,zakoni koji su totalno neobjasnjivi i nesvatljivi za ljude,ne vladaju vise zakon akcije i reakcije,nego neki totalno drugaciji zakoni
9D drugi nivo-jos vece promene,vise uopste zakoni fizike ne vaze,u prvom nivou ne vaze zakoni akcije i reakcije,ali barem postoje drugaciji fizicki zakoni....u drugom nivou ne postoje,tu su zakoni nekakvog drugacijeg operativnog sistema,mozda negde cak i nema zakona
10D-poslednja dimenzija?...tu se nalazi sve sto moze i ne moze postojati...ne postoje nikakvi zakoni,jednostavno je tu sve sto je logicno i nelogicno,sve sto ne postoji u nijednoj drugoj dimenziji...tacnije sve mogucnosti bilo cega u pravom smislu te reci...10D najmanji delici su sastavljeni od svega sto gradi nas svet i ostalih 9 dimenzija

zakljucak koji vecinu zanima...posto je svaka dimenzioija beskonacna,to znaci da je i vreme beskonacno i da ce atomi i molekuli morati napraviti tebe jos beskonacno puta u beskonacno mnogo uloga,oblika,velicina,osobina,pa cak i dimenzija

boli me ruka od pisanja
Na kraju, zasto bi broj dimenzija ikako bio ogranicen na bilo sta?
verovatno ih ima beskonacno,ali 10 su one koje se mogu svatiti...verovatno ima cak i beskonacno - dimenija
Bavim se samo sa prvih 5 u koje mogu da prodrem...
pa da,prvih 5 su sve mogucnosti koje mogu u ovom svemiru da se dese
Bavim se samo sa prvih 5 u koje mogu da prodrem...

И тата би сине...

wink
meni je ova teorija havarija i interesanta je
meni je ova teorija havarija i interesanta je
bas se vi razumete u dimenzije...
winkwinkwink

zasto uvek brkate prostor i vreme?

zasto uvek brkate matematicke dimenzije vektorskog prostora sa fizickim dimenzijama?

otkud ideja da ste iole u pravu?

roll
8 + 3 mikrodimenzije

i ja mislim da je potrebno 11...
Ko tebe sta pito?

Ponekad je potrebno 22

lollollol
Sva vremena su GMT +1. Trenutno vreme je 4:11 am.